Migalski: Posłowie nie wiedzą za czym głosują. Glosowałem za ACTA

"Dzisiaj rano dowiedziałem się, że głosowałem za ACTA. Serio. I nie mam zamiaru się tego wypierać. Czy wiedziałem, za czym głosuję? Nie. Czy zawsze wiem, za czym głosuję? Rzadko. Czy inni posłowie i europosłowie wiedzą więcej? Nie" - napisał na swoim blogu europoseł Marek Migalski .
Według Migalskiego "ilość aktów prawnych jest tak duża, że normalny poseł nie jest w stanie zorientować się, o czym decyduje". - Mamy do czynienia z zalewem ustaw, uchwał i rezolucji i nie ma szans, żeby jeden deputowany był w stanie zorientować się, co jest przedmiotem głosowania, w którym bierze udział - napisał na swoim blogu.

"Polityk musi bywać"

Polityk PJN tłumaczy jak to się odbywa: "Nad dokumentem pracuje też jakiś asystent, staffer czy pracownik klubu i to on zazwyczaj ma najpełniejszą wiedzę na temat owego projektu". Polityk według Migalskiego "musi bywać w mediach, musi jechać do swojego okręgu wyborczego, musi knuć w swojej partii, żeby go "koledzy" partyjni nie obeszli z lewa i z prawa. Polityk więc zajmuje się polityką".

"To kryzys współczesnej demokracji"

Migalski szczerze wyznaje: "Dlatego można nazywać nas nieukami i leniami, można wieszać na nas psy, można uznać nas za klasę zbędną, ale należy przyjąć do wiadomości, że 90 proc. posłów w 90 proc. przypadków nie ma najmniejszego pojęcia o tym, nad czym głosuje. To więcej mówi o współczesnej demokracji". I kończy refleksją: "Sprowadzenie parlamentarzystów do roli bezmyślnej i bezrefleksyjnej maszynki do głosowania jest zaledwie jednym, i w dodatku nie najważniejszym, przejawem kryzysu współczesnej demokracji".

Migalski był za ACTA, Kaczyński przeprasza

Marek Migalski w listopadzie 2010, kiedy Parlament Europejski glosował nad ACTA, był jeszcze posłem PiS. Wtedy był przeciw rezolucji potępiającej tryb pracy nad ACTA, czyli de facto głosowała za ACTA. takie samo zdanie mieli inni europosłowie PiS, a także PO i PSL. Przeciw ACTA głosowali posłowie SLD i UP.

Dziś Jarosław Kaczyński tłumaczył, że choć posłowie PiS poparli ACTA w europarlamencie. to był to błąd - Ale ostateczna decyzja Parlamentu Europejskiego jest jeszcze przed nami. To była tylko rezolucja. Przyznaję się do błędu, - powiedział. ACTA - zobacz kto jak głosował >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (17)
Migalski: Posłowie nie wiedzą za czym głosują. Glosowałem za ACTA
Zaloguj się
 • polakbear

  Oceniono 14 razy 8

  jezu, to posadzcie tam malpe, ona tez nie bedzie wiedziala za czym glosuje, a i taniej wyjdzie.

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 6 razy 6

  wy migalski bylebyście poczuli zapach pieniędzy, potraficie się sQurvić za byle 304€

 • duokwak

  Oceniono 10 razy 6

  i takie tępaki decydują o naszych losach ,chyba zacznę wierzyć w Boga i będę się modlić...

 • kiki_pawelek

  Oceniono 6 razy 4

  Czy gdyby odbylo sie glosowanie za obnizeniem o polowe pensji europarlamentarzystow, i Panski pomocnik dla jaj napisal na karteczce, ze nalezy glosowac za, to tez by sie Pan Migalski nie zorientowal za czym glosuje...?

 • mepislover

  Oceniono 6 razy 4

  No faktycznie praca ciężka, dobrze że kierowca autobusu nie tłumaczy się ilością innych aut na drodze .... albo pilot. A nie to akurat zły przykład :D

 • thezydor

  Oceniono 6 razy 4

  ...aaa to akurat żadna nowość, żadna.. żeby wiedzieć za czym się głosuję trzeba umieć czytać... a oni umieją tylko garnitur założyć i krawat zawiązać... to szczyt ich umiejętności...

 • polujacy_na_kaczki

  Oceniono 3 razy 3

  Co z Ciebie za poseł, Migalski, skoro nawet nie wiesz, za czym głosujesz? Jak nie wiesz, to nie głosuj, nikt Ci za to głowy nie urwie. A za bezmyślne naciskanie guzików podczas głosowania w PE to nie głowę, ale jaja powinni Ci wyborcy urwać. I jeszcze bezmyślnie i bezczelnie wykorzystujesz swoją nieudolność do tłumaczenia się z podejmowania niewłaściwych decyzji. Twoim świętym obowiązkiem jest wiedzieć za czym głosujesz, poznać efekty, jakie może spowodować wprowadzenie nowego prawa. Po to Cię wybrano, za to bierzesz pieniądze. Za tak niefrasobliwe podejście do swojej niezwykle odpowiedzialnej pracy powinieneś zostać zwolniony. Niestety, prawo nie przewiduje możliwości zwolnienia europosła. Dla tego jedynym honorowym wyjściem z sytuacji jest złożenie przez Ciebie rezygnacji z funkcji posła do PE. Udowodnij, że masz honor.

 • albo-albo

  Oceniono 3 razy 3

  Zalosne tlumaczenie p. Migalski. Bez zenady zbiera pan co miesiac te 40000PLN. Z takim tlumaczeniem powinien pan zwracac swoje europoselskie pobory. Hanba.

 • hanishl

  Oceniono 3 razy 3

  Według Migalskiego "ilość aktów prawnych jest tak duża, że normalny poseł nie jest w stanie zorientować się, o czym decyduje". I ot cała prawda . Co normalnemu posłowi nie przeszkadza brać kasiory.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX