Kancelaria Sejmu chce ukarania Palikota. Za oskarżenia o kłamstwo

Iskrzy na linii Kancelaria Sejmu - Ruch Palikota. Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter TOK FM w Kancelarii Sejmu jest przygotowywany wniosek do komisji etyki o ukaranie Janusza Palikota. Chodzi o liczbę projektów ustaw przygotowaną przez jego partię.
W zeszłym tygodniu lider Ruchu informował, że do ubiegłego piątku jego klub złożył w Sejmie 14 projektów ustaw. Chwilę później Kancelaria poinformowała, że złożył tylko cztery projekty. Po tym komunikacie Ruch Palikota natychmiast dostarczył 11 projektów ustaw, a kilka dni później Janusz Palikot zaatakował Kancelarię.

- Wzywam Kancelarię Sejmu do nie oszukiwania, nie wprowadzania w błąd opinii publicznej, podawania fałszywych informacji. Jeśli kogoś trzeba skazać to nie Dodę za uczucia religijne tylko Kancelarię Sejmu za kłamstwa publiczne. Za podawanie nieprawdy w sprawie tego ile żeśmy przygotowali projektów - mówił Palikot na wtorkowej konferencji prasowej dotyczącej innego tematu, mianowicie obrazy uczuć religijnych. - Złapiemy Kancelarię na kłamstwie - dodawał lider Ruchu.

Co i kiedy składał Palikot?

Teraz to kto mija się z prawdą oceni Komisja Etyki Poselskiej. Oskarżenia Palikota rozsierdziły Marszałek Sejmu Ewę Kopacz. - Słowa wygłoszone pod adresem pracowników Kancelarii były zupełnie nieuzasadnione, już nie wspomnę o tym, że były niegrzeczne - mówi marszałek. - Dokumentacja, którą w tej sprawie mamy, bardzo precyzyjna, określająca również czas złożenia tych projektów, świadczy o tym, że zostały złożone dopiero po piśmie, które skierowała Marszałek Sejmu do przewodniczącego klubu Ruchu Palikota - dodaje.

"Bardzo proszę mnie ukarać"

- Bardzo proszę mnie karać za to. Te wszystkie chwyty i kruczki, czy przeszło elektronicznie, czy nie. Oczywiście, że Kancelaria jest od nas lepsza w tych wszystkich zagrywkach. Zawsze znajdą coś jeszcze, że my powinniśmy coś donieść i wykazać, że jednak nie mamy racji. Dobrze, ja dla świętego spokoju mogę powiedzieć: OK., być może w tym przekładaniu z kupki na kupkę byliśmy mniej sprawni - komentuje Palikot.

- Jeśli się okaże, że w ciągu kilku tygodni większość projektów, które złożyliśmy będzie miała charakter debatowania w Sejmie to przeproszę i powiem, że nie było żadnej gry - dodaje. - Jedno jest pewne, że nie ma do tej pory takiego mechanizmu z otwartymi rękami witania projektów opozycji - zaznacza Palikot.

Teraz na stronie internetowej Sejmu będzie wykaz wszystkich składanych projektów ustaw. Dotychczas prezentowane były tylko te, które mają już nadany numer druku.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Kancelaria Sejmu chce ukarania Palikota. Za oskarżenia o kłamstwo
Zaloguj się
 • yerry46

  Oceniono 8 razy 2

  Kancelario Sejmowa, ty sie nie skupjaj na piaskownicy, ty sie skup na usprawnianiu swojej merytorycznej dzialalnosci. "Teraz na stronie internetowej Sejmu bedzie wykaz wszystkich skladanych projektow ustaw. Dotychczas prezentowane byly tylko te, ktore maja juz nadany numer druku". Czyli Palikot spiritus movens przejrzystosci w dzialaniu Kancelarii Sejmowej?! Brawo Panie Posle!

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 4 razy 2

  no to co wy z Tuskiem planujecie zrobić, rozstrzelać?! :
  www.rmf24.pl/fakty/polska/news-tusk-za-ofensywe-ustawodawcza-rozliczcie-mnie-w-grudniu,nId,301097
  serwilizm pani marszałkini wobec szefa jest zabawny

 • somekindofhope

  Oceniono 7 razy 1

  Najzabawniejsze jest zaangażowanie urzędników Kancelarii Sejmu do walki z politykami. PO doprowadza polską demokrację do granic absurdu.

 • peter-123

  Oceniono 2 razy 0

  Palikot nie moze sie rozpraszac, jest potrzeba by kontynuowal rzeczy wazne i to z detrminacja. Zaczyna wdawac sie w wojny podjazdowe i zaczepki. A szkoda , jest intelektem w przedzie , a reszta za nim.

 • miastomiastomiasto

  Oceniono 4 razy 0

  to teraz w Kancelarii Sejmu będzie "porządek" jak w Ministerstwie zdrowia

 • r1t12

  Oceniono 1 raz -1

  myślę, że koniec ryżego bliski
  a kto rzeżbił palikota ??!!!!

 • synecek

  Oceniono 3 razy -1

  Ryży oszukałeś POlaków ! STOP OBŁUDZIE !

 • trajkotek

  Oceniono 2 razy -2

  to nieporozumienie wynikające z innej wizji ciągu przycztna-skutek, akcja-reakcja ...
  jak Palikot mówi, że złożyl, mówi z punktu czsu, którego inni jeszcze nie doświadczyli, dla nich jest to czas przyszły, dla Palikota przeszły, bo historia kołem się toczy ...
  trzeba trochę wysiłku, by zdobyć wiedzę, którą ma Guru Aghoreshwar Baba Palikot ...
  ta wiedza (jego wiedza) to suma wiedzy poprzednich INKARNACJI ...
  glosmichnika.blox.pl/2012/01/Guru-Aghoreshwar-Baba-Palikot.html

 • demolka666

  Oceniono 7 razy -5

  palikotu, łżesz jak rasowy pisowiec - skłamałeś, przeproś!!! obszczekujesz wszystkich dookoła, uważaj, bo jak wszyscy dookoła zaczną szczekać, a później gryźć ciebie, to skończysz jako kupka kości i sierści

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX