Poseł PiS o czarnoskórym pośle PO: "Wasz murzynek głosuje razem z wami" [WIDEO]

Podczas posiedzenia sejmowej komisji innowacyjności włączony dziennikarski mikrofon TVN24 zarejestrował wypowiedź Marka Suskiego pod adresem czarnoskórego posła PO, Johna Godsona. - Wasz murzynek głosuje razem z wami - powiedział poseł PiS. Po nagłośnieniu sprawy Suski mówił. - Murzynek Bambo jest w polskiej literaturze miłym wierszykiem. Nie jest mi wstyd.
Poseł Suski mówił: "No, i wasz murzynek głosuje razem z wami, mimo że miał...", po czym odpowiada kobiecy głos: "Nie chce iść do Ciebie...", na co szyderczo Suski: "No, nie chce iść" i dalej kobieta: "Podobno z innowacji ma wylecieć". Potem kwituje poseł PiS: "No nie chce, no. Czyli mimo wypowiedzi...".

Nagranie pochodzi z posiedzenia sejmowej Komisji ds. Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

"Nie jest mi wstyd"

- To podsłuchiwanie - irytuje się Suski. - Ale on jest czarnoskóry i z tego, co mówiła posłanka PO, on się sam również tak określa. Czy to jest w słowniku jakieś obraźliwe słowo? - pytał dziennikarzy w Sejmie.

- Murzynek Bambo jest w polskiej literaturze miłym wierszykiem. To była wypowiedź między posłami. Nie widzę podstaw, żeby mówić, że to była publiczna wypowiedź. To państwo próbujecie zrobić z niej publiczna sprawę. Ta wypowiedź miała prywatny charakter. Wolałbym, żeby prywatną pozostała, żeby nie robić sensacji z błahej wypowiedzi, ani nie mającej na celu kogokolwiek obrażać - tłumaczył Suski.

Na pytanie, czy jest mu teraz wstyd, zdecydowanie odpowiada: "Nie". Po czym dodał, że przeprasza posła Godsona "jeśli ten czuje się urażony".

- Bez komentarza. To jest sprawa poziomu inteligencji międzykulturowej - oceniał poseł Godson.

Suski, "związki partnerskie" i "zoofilia"

To nie pierwsza wpadka posła PiS Marka Suskiego. Poprzednia awantura miała miejsce dwa tygodnie temu w Sejmie podczas debaty o ustawie o ochronie praw zwierząt. Gdy na mównicy występował poseł Ruchu Palikota Robert Biedroń, poseł Marek Suski z PiS-u porównał związki partnerskie do zoofilii.

Tak wyglądała ta wymiana zdań: - Zaczynamy myśleć o zwierzętach w kontekście istot, które mają nie tylko ciało i futro, ale także swoją godność. Powinniśmy po prostu traktować się po partnersku w tych relacjach - mówił Biedroń. - Związki partnerskie.... - zakrzyknął z sali poseł PiS Marek Suski.

- Ten żart pana posła jest myślę, bardzo nie na miejscu - ripostował Robert Biedroń. - W pana przypadku bardzo - odpowiedział Suski.

"Chlał za publiczne pieniądze"

Pół roku temu lider podkarpackich ludowców i wiceminister skarbu państwa pozwał Suskiego za słowa , które padły 19 sierpnia z trybuny sejmowej. Marek Suski stwierdził wtedy, że minister Jan Bury "chlał wódkę" w ekskluzywnym hotelu za publiczne pieniądze. Na tę kolację wydano ponad 15 tys. zł z publicznej kasy. Według Suskiego miał to być dowód na niegospodarność rządu.

Poseł Bury 22 sierpnia złożył zawiadomienie w tej sprawie do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie Suskiego w trybie regulaminowym. Pozew był w trybie wyborczym, bo uważa, że słowa, które usłyszała w sierpniu cała Polska, spowodowały, że stracił zaufanie wielu wyborców. Ale sąd nie nakazał Suskiemu, by przeprosił.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (31)
Poseł PiS o czarnoskórym pośle PO: "Wasz murzynek głosuje razem z wami" [WIDEO]
Zaloguj się
 • szarlej-1

  Oceniono 13 razy 11

  Nie wiem gdzie tkwi tajemnica stężenia idiotów w szeregach PiS . Czym oni się żywią ...co czytają....czego słuchają.....dokąd jeżdżą...No przecież jest jakiś sensowny rozkład statystyczny...Oni przekreślają prawa fizyki...statystyki......Może tajemnica tkwi w nazwie tej sekty.....Głupi jestem .NIE OGARNIAM !!!

 • india2010

  Oceniono 11 razy 7

  lepszy mądry murzyn niż głupi białas pan Suski

 • duokwak

  Oceniono 6 razy 6

  Niedawno PiSiory wieszały psy na Wojewódzkim za satyryczny telefon "do murzina"
  A tu cymbał na serio drze łacha "z murzina".
  Polska polityka to wiocha ostatnia.Mieszkańcy wiosek bez urazy, chodzi o wioskę kulturalną i intelektualną.
  Jeśli zawiedzie moje oczekiwania jeszcze Palikot to nigdy już nie pójdę na wybory.

 • czytelnik52

  Oceniono 10 razy 6

  Dziwi mnie, że do tej pory nikt Suskiemu mordy nie obił.
  Peruka, by jemu spadła z tego głupiego łba!!!

 • szarlej-1

  Oceniono 10 razy 6

  Kretyni z PiS-u bełkoczą o "przemyśle nienawiści" w stosunku do nich(!!!!)........Panie Prezesie ! Zrób Pan coś z towarzyszami !!! Daj nam szansę by myśleć o was cokolwiek cieplej !!! Nie ośmieszajcie nas przed Swiatem . Przestańcie robić z Polski dziewiętnastowiecznej "WIOCHY"......./kocham wieś -WIOCHY NIE TRAWIĘ....żeby była jasność/

 • aha.online

  Oceniono 8 razy 6

  Suski już kilkakrotnie zaslynąl z idiotycznych,chamskich wypowiedzi.Ten czlowiek tak ma ,jak ktos nie ma odpowiedniego wyksztalcenia to powinien miec choc odrobine kindertuby.Widocznie z domu nic nie wyniosl.

 • q.piatkow

  Oceniono 9 razy 5

  Śmieszne, zwłaszcza, że Godson pod względem poziomu umysłowego i kultury bije większość parlamentarzystów na głowę (o samym Suskim nie wspomnę, bo żal tyłek ściska). Trochę przypominają się wioskowe bezmózgi z południa USA, nabijające się z Obamy (politykiem okazał się słabym, ale generalnie łeb i charyzmę ma)

 • villk

  Oceniono 5 razy 5

  no tak bycie posłem nie zmienia kultury czałowieka....

  mam nadziej ze to uzmysławia Obywatelom jacy ludzie i o jakiej kulturze zasiadaja w naszym sejmie i decyduja o naszych prawach i wolnościach...

  a dla Posła Godsona podziekowanie za konkretne pytania na tróistronnej komisji wczaraj i za kulture zachwania, zycze cierpoliwości w obcowania z polskimi parlamentarzystami ....

 • be-rtil

  Oceniono 4 razy 4

  Wyjątkowej klasy rasistowski szmaciarz. I takie ćwierćinteligienty mają czelność pchać się do rządzenia Krajem.Katastrofa!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX