Tusk: Będę oczekiwał wyjaśnień od Zdrojewskiego i Boniego

Będę oczekiwał od obu ministrów bardzo szczegółowych wyjaśnień - mówił Donald Tusk, odnosząc się do różnicy zdań między ministrami Bogdanem Zdrojewskim a Michałem Boni ws. przyjęcia ustawy ACTA.
Minister kultury Bogdan Zdrojewski twierdzi, że ws. ACTA przeprowadzono konsultacje z 27 organizacjami i instytucjami. Większość z nich reprezentuje jednak twórców, a nie konsumentów i odbiorców kultury.

Z kolei minister administracji i cyfryzacji Michał Boni stwierdził, że brak konsultacji był "rządową wpadką" i przeprosił za to. Teraz ten stracony czas trzeba nadrobić i do konsultacji wrócić. W ciągu dwóch tygodni konsultacje dotyczące ACTA na pewno przeprowadzimy, pokażemy dokładnie, co znaczą wszystkie zapisy - zadeklarował.

Tusk może wyciągnąć konsekwencje

- Będę jeszcze od obu ministrów oczekiwał bardzo szczegółowych, z kalendarzem w ręku wyjaśnień. Jeśli pojawiają się jakieś wątpliwości co do sposobu konsultowania przez ministra Zdrojewskiego, to na pewno wyciągnę konsekwencje jeśli to się potwierdzi - zapowiedział premier.

Kancelaria cenzuruje komentarze

- Dlaczego Kancelaria Premiera mówiła nieprawdę, jeśli chodzi o liczbę usuniętych komentarzy na Facebooku? - zapytał jeden z dziennikarzy

- Nic nie wiem na ten temat - odpowiedział Tusk. - Mi przez gardło nie przejdą komentarze, jakie były zamieszczane na różnych publicznych stronach i ze względu na ataki wchodzących na stronę usuwamy wyłącznie komentarze wywołujące agresję, nienawiść czy bardzo wulgarne i mam nadzieję, że Pan nie jest wiernym kibicem tych, którzy tego typu komentarze zamieszczają - zwrócił się do dziennikarza.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Tusk: Będę oczekiwał wyjaśnień od Zdrojewskiego i Boniego
Zaloguj się
 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 5 razy 5

  Tusk mówi, że ten dokument nic nie zmienia i jest w ogóle nieistotny - to po co go przyjmować? Odpowiadam, chronicie interesy wielkich korporacji. I tym samym naruszacie Tusk ideę nie stawiania praw materialnych nad prawami ludzkimi. Dla pana, po tym co pan naobiecywał to policzek.

 • indiced

  Oceniono 4 razy 4

  a my oczekujemy wyjaśnień od Tuska, a najlepiej dymisji za kłamstwo publiczne

  Jedynie 1,49% z usuniętych 7700 komentarzy na profilu kancelarii Premiera w Facebooku, było negatywne. Co więc z resztą?!

 • paw73

  Oceniono 2 razy 2

  Od 2008 roku, rząd PO PSL kierowy przez Donalda Tuska, zwiększył ilość podsłuchów o 300% .
  2010 rok Unia Europejska, zwróciła uwagę rządowi Tuska, że jego rząd PO PSL, łamie prawa obywatelskie.

  Dnia 22 stycznia 2010 r ustawa o NIK, przegłosowali ludzie PO PSL!
  Tusk i PO , zgotowali państwo inwigilacyjne!
  Od marca 2012 ,Tusku i jego rząd PO PSL ,wprowadza prawo Wielkiego Brata.
  NIK będzie zbierać bez kontroli dane o obywatelach: o chorobach, przekonaniach politycznych, religijnych, preferencjach seksualnych - możliwość gromadzenia bez zgody sądu "danych wrażliwych".

 • acidity

  Oceniono 1 raz 1

  Donaldzie, jestem prezesem stowarzyszenia i gdy ktoś mi podpadnie i proszę go o wyjaśnienia, to nie rozgłaszam o tym na forum publicznym. Takie są standardy. A co ty robisz? Mordę sobie wycierasz pomagierami działającymi na twoje polecenie, próbując tym samym ratować swoją zagrożoną pozycję.

 • peter-123

  Oceniono 3 razy 1

  Kazdy minister gra pod siebie i swoje ego i na swoj stroj. To jest tyko mozliwe w rozwydrzonej w nastrojach Polsce, a to jest wynikem ciaglej politycznej destrukcji prze opozycje , szczegolnie PISu i Kaczynskiego Cysorzem zwanym. Naet Palikot szukajac poklasku wychodzi przed szereg i plecie glupoty w starym stylu. Rzadzacy nie mowia jednym jezykiem ? Horror ! Balagan ! Na dodatek puste , glupawe media.

 • topix

  Oceniono 1 raz 1

  głupek znowu zwala winę, a sam by w dupe wlazł bogatym.

 • j666

  0

  O q...wa car batiuszka Tusk o niczym nie wiedział i ci wstrętni urzędnicy, ściąć im głowy...

 • paw73

  Oceniono 2 razy 0

  Donald Ma Tole ,żona Gosia, zakazała ściągać pornole.
  Dlatego podpisałeś ACTA ,ty ciole!

 • paw73

  Oceniono 2 razy 0

  NO ACTA ! Jak działa ACTA.
  www.youtube.com/watch?v=h1fJYlQ9iJY&feature=player_embedded

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX