Minister Zdrojewski straci stanowisko za zamieszanie wokół ACTA?

Oficjalnie Donald Tusk i rząd bronią porozumienia ACTA. Choć część posłów PO i ministrów uważa, że dokumentu nie należało podpisywać. Według nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej" pierwszą "ofiarą" podpisania paktu ACTA będzie minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski, który może stracić stanowisko.
Według "Rz", dyskusja podczas wtorkowego posiedzenia Rady Ministrów była tak burzliwa, że politykom zabroniono o niej mówić. - Dyskusja nie miała wpływu na decyzję, bo ta została podjęta wcześniej - zastrzega w rozmowie z "Rz" Paweł Graś, rzecznik rządu.

Jak jednak wynika z nieoficjalnych informacji "Rz", mimo formalnej jednomyślności większość członków rządu negatywnie oceniła sam dokument ACTA. W podobnym tonie wypowiedział się także dla Polskiej Agencji Prasowej jeden z ministrów, podkreślając, że był przeciwny podpisaniu ACTA i rekomendował to rządowi.

Zdaniem dziennika teraz rząd i Platforma zrobią wszystko, by sprawę afery wokół ACTA załagodzić. Dopiero teraz zapowiedziano konsultacje społeczne, a minister Michał Boni w mediach przeprasza za brak rozmów z internautami. Wczoraj Tusk zapowiedział, że poprosi Michała Boniego i Bogdana Zdrojewskiego, ministrów administracji i cyfryzacji oraz kultury, o szczegółowe wyjaśnienia w sprawie konsultacji i całego zamieszaniu po ujawnieniu porozumienia ACTA.

Jednak jeśli, to nie wystarczy i poparcie dla PO będzie spadać, a protesty społeczne będą się nasilać, to według kilku polityków Platformy, pierwszą osobą, która straci stanowisko jest właśnie minister kultury i dziedzictwa narodowego Zdrojewski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
Minister Zdrojewski straci stanowisko za zamieszanie wokół ACTA?
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 4 razy 2

  Trwa masowe włażenie dziennikarzy socjologów i innych do tyłków internautów... Pan redaktor Jacek Żakowski widzi w demonstracjach internautów ...starożytną grecką AGORĘ ...A także jutrzenkę zmian naszej skostniałej cywilizacji z naszym skostniałym rządem włącznie... Każdy o słuchaczy albo czytelników walczy dziś jak może. Ale hipokryzja i obłuda wieszczenia zmian dziejowych bo ktoś wpadł na pomysł aby jednak był obowiązek płacenia za produkty czyjejś pracy... budzi zdumienie. Lenin by się tego nie powstydził. Pieniądz nie śmierdzi również w redakcjach.

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 2 razy 2

  Przeczytane w chmurze:
  "Dawniej za niekompetencję rządy były wywalane na pysk. Dziś rządzący wynieśli niekompetencję do rangi racjonalnego wytłumaczenia swojej coraz to większej bezczelności w urządzanych notorycznie przewałach"

 • kapitan_siekacz

  Oceniono 10 razy 2

  Donkowi wydaje się że przy pomocy zamieszania wokół ACTA pozbędzie się Zdrojewskiego. Nie dociera do niego że dla protestujących Zdrojewski nie istnieje, odpowiedzialnym za to nieszczęsne ACTA jest Kim Don Tusk właśnie.

 • kosa811

  Oceniono 3 razy 1

  Boni najwyraźniej podkłada niezłą świnię mini. Zdrojewskiemu, którego na bank będąc sekretarzem komitetu stałego rady ministrów wrobił w tę umowę. ACTA bowiem pozostaje w zakresie działania ministra gospodarki, i Pawlak reprezentował Polskę na forum UE w tej sprawie. Ale na krajowym podwórku 'w ramach kompetencji' umową zajmował się minister kultury - pewnie Pawlak poczuł pismo nosem, albo zwyczajnie mu się nie chciało i Boni musiał znaleźć "murzyna". Teraz 'przeprasza' nie za swoje (ministerstwo informatyzacji ustawowo ma g.... do ACTA), wskazując niedwuznacznie, że to nieudolność Zdrojewskiego doprowadziła do szału młodych maniaków internetowej wolnej amerykanki.

 • ostatni_kosmita

  Oceniono 5 razy 1

  Tja, Bogdana wywalą a ACTA zostanie "wykonsultowana" do granic możliwości. I wprowadzona oczywiście w wersji z 26.I.2012. Chleba i igrzysk Panie Donaldinio, chleba i igrzysk

 • villk

  0

  czy usunięto moje komentarze?

  villk.blox.pl/html

 • ciemnyludd

  0

  straszny problem dla premiera 38 milionowego kraju w szczycie kryzysu:

  He, he, he, Straszny problem dla premiera dużego kraju w Europie w szczycie kryzysu....polubią go małolaty przy klawiaturach czy nie polubią...

 • m.gawka

  0

  wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/376862,pierwsza-ofiara-antypirackiego-prawa-brytyjski-student-richard-o-dwyer-moze-pojsc-do-wiezienia-na-10-lat.html

 • mrburger

  0

  Był by to nieoczekiwany pozytywny wpływ ACTA. Skończy się co prawda mega promocja Wrocławia za wspólne pieniądze, ale sobie jakoś Wrocławianie poradzą :) a może przyjdzie ktoś kto będzie się znał na kulturze lepiej niż Zdrojewski...
  __
  www.tanie-podrozowanie.net/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX