PiS i Ruch Palikota w górę, PO traci [SONDAŻ]

Ruch Palikota zyskuje wyborców, już 13 proc. Polaków popiera tę partię - wynika z sondażu SMG/KRC dla ?Faktów? TVN. Najwięcej w tym sondażu - 2 punkty procentowe - zyskało PiS. Tymczasem PO traci zwolenników.
Najnowszy sondaż z 27 stycznia - czyli już po wybuchu protestów ws. ACTA - wskazuje na spadek poparcia Platformy. PO uzyskała w badaniu 33 proc. poparcia, co oznacza spadek aż o 5 punkty procentowe. PiS zyskał dwa punkty procentowe i ma teraz 22 proc. poparcia. (Jest to jednak wynik o 3 punkty procentowe gorszy od grudniowego)

Zyskuje też Ruch Palikota zanotował aż 13 proc. poparcia. To jeden z najlepszych wyników w historii. Partia Janusza Palikota zyskała jeden punkt proc., a w stosunku do grudnia aż 4 punkty procentowe. Wynik PSL pozostaje bez zmian - 9 proc. SLD zanotował spadek o jeden punkt procentowy i ma 8 proc. poparcia.

5 proc. badanych poparłoby inną partię. 7 proc. nie wiedziało, na kogo oddałoby głos. Sondaż przeprowadzono metodą telefoniczną na reprezentatywnej grupie tysiąca dorosłych Polaków.Sondażownia zapytała Polaków również, co sądzą o ACTA. 64 proc. z nich ma złe zdanie o umowie, a 21 proc. dobre15 proc. stwierdziło, że nie ma zdania na ten temat. Ponad połowa pytanych obawia się, że ACTA może ograniczyć prawa i swobody obywateli, przeciwnego zdania jest 38 proc.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
PiS i Ruch Palikota w górę, PO traci [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • oswiecony19

  Oceniono 17 razy 9

  Palikot buduję struktury w całej Polsce.Następne wybory nasze!

 • kbsjss

  Oceniono 15 razy 7

  Tusek bedzie rzadzil do nastepnych wyborow. Radze mu pozbyc sie arogancji wobec Polakow i zaprzestania traktowania ich jak stado pantofelkow. Po wyborach wladza przejdzie w rece Ruchu Palikota, a wiec katoprawica pojdzie na dawno zasluzona odstawke. Trudno bedzie wytrzymac do tego czasu, ale uzbrojmy sie w cierpliwosc.

 • hans_von_trupka

  Oceniono 8 razy 4

  a dla mnie i tak cały czas brakuje ugrupowania, które bym poparł :/
  gdyby Ruch Palikota nie był taki bardzo... Palikota... gdyby był bardziej społeczny, gdyby tam więcej było Nowickiej i innych podobnie zaangażowanych społecznie osób, które chcą działać, a nie tylko się lansować... gdyby...

  zapraszam też na www.plons.pl

 • paw73

  Oceniono 11 razy 3

  Zasłonę przed działaniami Tuska , zrobił Janusz Palikot.
  Palikot też nich nie udaje niewiniątka, przecież w 2010 roku był wiernym działaczem PO i Tuska.
  Palikot jak opisuje w swej książce" Kulisy Platformy", ze był jednym z najbardziej zaufanych ludzi Tuska. Jak opisuje był dopuszczony do"dworu" i powierzano jemu największe tajemnice.
  Wygląda na to,ze Palikot od początku wiedział o ACTA i nic nie zrobił aby temu zapobiec.
  Tak czy siak, Janusz Palikot nadal wykonuje zadania jakie powierza mu Donald Tusk i szef PR Igor Ostachowicz.
  Czyli Palikot, nadal robi za zasłonę dymną , niewygodnych działań PO i Donalda Tuska.
  Palikot wspierał inwigilację ,głosował za poniższą ustawą z dania 22 stycznia 2010 r o NIK.
  Tusk i PO , zgotowali państwo inwigilacyjne!
  Od marca 2012 ,Tusku i jego rząd PO PSL ,wprowadza prawo Wielkiego Brata.
  NIK będzie zbierać bez kontroli dane o obywatelach: o chorobach, przekonaniach politycznych, religijnych, preferencjach seksualnych - możliwość gromadzenia bez zgody sądu "danych wrażliwych".

 • thezydor

  Oceniono 6 razy 2

  teraz Premierowi ugną się miękkie nogi i wycofa się z podnoszenia wieku emerytalnego ( bo w sprawie ACTA musiałby się narazić swoim pryncypałom ) czym zarżnie budżet naszego kraju do reszty ( zabiegi miotły i dywanu już nie przejdą... )

 • jajajaja23333

  Oceniono 1 raz 1

  Wielu młodych ludzi głosowało na PO, a teraz tak jak słyszę od wielu z nich , już nie będą. Myslę że PO wbiło sobie samobója i wiele ich ta sprawa z AKTA będzie kosztować.... Przegrają następne wybory, tylko kto wygra....

 • agnes6

  Oceniono 5 razy 1

  Coraz czesciej slysze na ulicy, na rynku i w tramwaju: "Dymac Kaczora!"
  I chyba wreszcie tak sie stanie. Kaczor zostanie wydymany!!!!!!

 • kpinkara

  Oceniono 2 razy 0

  Jak to nie jest CBOS, to jest tyle wart co Ziobro w oczach Millera

 • rocco_invades_poland

  Oceniono 3 razy -1

  widze ze pisowcy sie zawzieli na masowe glosowanie w ankiecie :)))
  ale abstrahujac od politycznych preferencji, moze wreszcie acta paradoksalnie spowoduje wieksza ilosc ludzi glosujacych w wyborach. mlode pokolenie dochodzi do glosu, beton sie kruszy. poczekamy - zobaczymy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX