Senacka komisja przeciw uchyleniu immunitetu Kutzowi. "To jest spór polityków"

Wniosek w tej sprawie złożył Zbigniew Ziobro. Europoseł chce pozbawić senatora immunitetu i pociągnąć go do odpowiedzialności karnej za wypowiedzi po samobójstwie Barbary Blidy. Chodzi o wywiad dla ?Newsweeka" z czerwca 2011 r. zatytułowany "Ziobro z Kaczyńskim zamordowali niewinną kobietę".
Ziobro za słowa Kutza grozi procesem karnym powołując się na kontrowersyjny artykuł 212. -Komisja zagłosowała za odrzuceniem tego wniosku - mówi Andrzej Misiołek, przewodniczący Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich - Ponieważ wypowiedź senatora Kazimierza Kutza nie była wypowiedzią prywatną. Ona dotyczyła sporu politycznego, który w tamtym czasie się odbywał - mówi.

"To spór polityków"

W ocenie przewodniczącego władza sądownicza nie jest właściwa do rozwiązywania sporów politycznych. - A to jest właśnie spór polityczny, który dotyczył dwóch polityków. Nie została obrażona osoba, która nie jest osobą publiczną. Wprawdzie padły słowa , które nie powinny paść, ale dotyczyły sporu politycznego - tłumaczy.

"Gdyby Kutz przyszedł, byłoby bardziej elegancko"

Misiołek ubolewa jedynie nad tym, że Kazimierz Kutz nie stanął oko w oko z komisją. - Szkoda, że pan senator ani się nie zjawił, ani nie wyjaśnił tej sprawy. Na pewno byłoby to z jego strony eleganckie - mówi - Ale jeśli będzie na posiedzeniu Senatu, kiedy ta sprawa będzie rozstrzygana, istnieje możliwość zadania mu pytań przez senatorów. Tym bardziej, że to Senat podejmie decyzję o uchyleniu - bądź nie - immunitetu.

Senat zajmie się sprawą Kutza prawdopodobnie na następnym posiedzeniu, czyli 15 lutego.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Senacka komisja przeciw uchyleniu immunitetu Kutzowi. "To jest spór polityków"
Zaloguj się
 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 3 razy 3

  "... dotyczyła sporu politycznego, który w tamtym czasie się odbywał" - ten spór ma nadal miejsce. Jego ostatnią ofiarą jest ten nieszczęsny pułkownik trafiający sobie w policzek, ergo podział prokuratorów na ziobrowych i nie ziobrowych. Prokuratorów smoleńskich i antysmoleńskich. Spór który tak radośnie rozkwita i jest na rękę kaczystom wszelkie maści, no bo nie i tak udręczonemu społeczeństwu. A winę tu ponosi legendarna wina Tusk`a i jego niechęć do postawienia tych dwóch huncwotów (zero, kaczor) przed TS.
  Problem narasta a koniunkturalizm i zachowawczość rządu swoje.

 • szarlej-1

  Oceniono 2 razy 2

  Dobrześ Kaziu zrobił...ignoruj pętaka .

 • atleista

  0

  Oj, biedny Zbysiu... Te słowa musiały mocno zaboleć tego wrażliwego chłopca. Może nawet bardziej niż rodzinę i przyjaciół pani Blidy jej śmierć przy budowie IV RP panów Kaczyńskich.

 • demolka666

  0

  zero kontra kutz... hm... ciekawe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX