PO i PiS dzielą już tylko 2 pkt. Najgorszy wynik w historii rządów Tuska [SONDAŻ]

PO ma najgorsze notowania i najmniejszą przewagę nad PiS od wygranych wyborów. Tych z 2007 r. - wynika z sondażu TNS OBOP dla ?Gazety Wyborczej?. W ciągu dwóch tygodni Platforma straciła w tym sondażu aż 9 pkt proc. (spadek z 37 do 28 proc.), a PiS zyskało 4 pkt. (z 22 do 26 proc.). - Jeszcze kilka takich miesięcy i Platforma może się załamać - mówi wiceszef PiS Adam Lipiński.
Przewaga nad PiS skurczyła się do 2 pkt proc. Gigantyczne straty partia Donalda Tuska poniosła szczególnie na wsi - w styczniu popierało ją 34 proc. mieszkańców wsi, teraz zaledwie 18 proc. Wyraźnie skurczyło się poparcie wśród najmłodszych badanych, a także tych, którzy są zainteresowani polityką" - czytamy w "Gazecie".

Socjolog Mikołaj Cześnik wylicza przyczyny spadku poparcia dla PO, na które nałożył się kryzys: - Skumulowała się reakcja kilku grup społecznych na różne wydarzenia: jednych przestraszyła zapowiedź reformy emerytur, innych uderzyła nowa ustawa refundacyjna, na niektórych wpłynęły nowe ustalenia w sprawie Smoleńska, młodych wkurzyła sprawa umowy ACTA, bo dla nich swoboda w internecie jest najważniejsza.

Urosły słupki Ruchu Palikota i SLD

Co z innymi partiami? "Sondaż pokazuje lekką - w granicach błędu pomiaru - poprawę notowań opozycji lewicowej - Ruch Palikota ma 10 proc. (w górę o 2 pkt), a SLD -9 proc. (wzrost o 3 pkt). Do Sejmu wszedłby jeszcze PSL z 5-proc. poparciem. Pod progiem są ziobryści (2 proc.) oraz PJN i Nowa Prawica (po 1 proc.). 18 proc. wyborców - tyle samo co w poprzednim badaniu - jest niezdecydowanych". Badanie przeprowadził TNS OBOP w dniach 2-6 lutego na reprezentatywnej próbie 975 osób.

Więcej o sondażu i reakcji polityków w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej .

Co najbardziej wpłynęło na spadek notowań PO?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
PO i PiS dzielą już tylko 2 pkt. Najgorszy wynik w historii rządów Tuska [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • xxx11_w

  Oceniono 8 razy 4

  Panika w reżimowych mediach !! hahaha

 • anna12-3

  Oceniono 8 razy 4

  Teflon się wyciera i jak na starej patelni wyłazi dno. Arogancja i indolencja zafundowana Polakom po wyborach przebrała miarę. Mianowanie takich specjalistów,jak:
  -Mucha od sportu
  -Nowak od infrastruktury
  -Arłukowicz od zdrowia/przy nim się zatrzymam,bo pomimo bycia raptem kilkuletnim stażem lekarzem,temu facetowi powierzono zarządzanie zdrowiem Polaków,choć w życiu nie zarządzał nawet straganem z warzywami i dlatego poraża niekompetencją/
  -Gowin od prawa
  -Kosiniak-Kamysz od pracy i polityki społecznej
  i inni,doprowadzają Polskę do niewiarygodnego chaosu i pomimo stronniczych w poparciu mediów,dalej już się nie daje klajstrować skrzeczącej rzeczywistości. Na wiosnę,ale już i teraz Polacy na ulicach wyrażają swój bunt. Polski "Folwark Zwierzęcy" Orwella pomału się kończy.

 • czu.waj

  Oceniono 3 razy 3

  PO tonie razem z PSL ludzie po prostu maja dosyc nieudolnych rzadow Tuska bieda

 • l1l2l3

  Oceniono 3 razy 3

  Przez lata najważniejsza była zakłamana propaganda oparta na fałszywym przekazie dziennikarskim a zwłaszcza w TOK-fm. Wazelina zawarta w treściach niektórych dziennikarzy pomaga w powstawaniu energii kinetycznej niezadowolenia społecznego. Energia ta zaczyna toczyć się z dużą siła jednostajnie przyśpieszoną. . .

 • krenglik

  Oceniono 3 razy 3

  Ale jaja
  pierwszy pomiar: 42+24+11+8+6=91
  drugi pomiar 28+26+10+9+5=78
  wniosek ubyło 13% głosów.

  Może pan redaktor opisze to zjawisko? Bo chyba coś umknęło w tym artykule.

 • mepislover

  Oceniono 2 razy 2

  To nie jest najgorszy wynik, najciekawsze przed PO :)

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 3 razy 1

  wieszczą jeszcze gorzej

 • nanabun

  0

  Skoro już PO staje na głowie żeby przerżnąć następne wybory, to może by zanim to nastąpi wprowadziłaby niepopularne, ale konieczne reformy. Dłużej dryfować się nie da. A być może owe reformy wcale nie są takie niepopularne? Choćby kwestia obiecywana od lat - likwidacja pozwoleń na budowę, nieszczęsne 1 okienko. A przy okazji pozbyć się 50 % urzędasów (w urzędach wszystkich szczebli) - oni się nudzą jak mopsy za nasze pieniądze.

 • j4s4

  Oceniono 3 razy -3

  ... i to przez wyniki tych właśnie sondaży, prezes, ludowy komisarz Jar Ka występuje na tle tak wielu flag! Tfu nie flag a chorągwi! Wychodzi na to że jeszcze nie wyciągnął on wniosków z ostatniej kampanii wyborczej, którą przegrał pomimo tego że PO swoja kampanie prowadziło absolutnie niechlujnie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX