Dostaliśmy lekcję. Ale jaki inni premier powiedziałby "Przepraszam"? - Boni o ACTA

- Powinniśmy z tego wszystkiego wyciągnąć lekcję - przyznał minister cyfryzacji Michał Boni komentując w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" konflikt o ACTA. Choć - jak powiedział - rząd popełnił w tej sprawie błędy, to bronił Donalda Tuska: - Który z polskich premierów albo który z premierów na świecie potrafił w tak trudnej sytuacji powiedzieć: "Przepraszam"?
Boni mówił, że eksperci z UE i prawnicy polskiego rządu, którzy badali ACTA skupili się przede wszystkim na jej celu, jakim jest walka z piractwem i podróbkami. Minister przyznał, że był to błąd: - Przyznaję się do błędu: było za mało analiz, za mało wyobraźni, za mało sygnałów od urzędników. Ale proszę nie robić ze mnie osoby, która ponosi winę za wszystko.

- Ale powinniśmy z tego wszystkiego wyciągnąć lekcję, która polega na tym, że nie można stworzyć zapisu prawnego, który dotyczy tradycyjnej rzeczywistości, a trochę wchodzi w świat cyfrowy, bez przemyślenia, jak definiować problemy obszaru cyfrowego - podkreślił i dodał, że sam Donald Tusk chciał konsultacji z internautami już w zeszłym roku: - Tak, ale to my zawiedliśmy premiera. Pamiętał, my nie dopilnowaliśmy tego, żeby te konsultacje się odbyły.

Boni skomentował też przyczyny dużego spadku poparcia dla PO, jaki pokazał najnowszy sondaż TNS OBP dla "Gazety Wyborczej". Wg jego wyników, Platforma ma najgorsze notowania od momentu objęcia władzy w 2007 roku i od PiS dzielą ją już tylko 2 okt. procentowe. - Nie ma świadomej polityki tracenia zaufania, byłoby to samobójstwo - mówił Boni. Sąd zatem spadek? - Przez złośliwy przypadek i naszą nieumiejętność.

Cały wywiad w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" .

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (13)
Dostaliśmy lekcję. Ale jaki inni premier powiedziałby "Przepraszam"? - Boni o ACTA
Zaloguj się
 • prawdziwy-pireansot

  Oceniono 9 razy 5

  Pochwalić za "przepraszam" to można dziecko, gdy zda sobie sprawę, że napsociło i pomyśli o tym, że jego czyn odbił się na kimś innym. Oczekiwanie tego samego wobec dorosłego człowieka, który ma tupet obejmować urząd premiera, w oczywisty sposób godzi w powagę jego osoby, by nie powiedzieć urzędu, który piastuje. Widać, jakim się jest szefem, takich ma się rzeczników :D

 • tegepe

  Oceniono 5 razy 3

  Sądząc po ilości głosów na "nie" tutaj na forum, bardzo uaktywniły się służby rządowe i inne pieski PO, żeby każdą, nawet najłagodniejszą krytykę rządu wyrażoną w komentarzach, odhaczyć na "nie".

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 5 razy 3

  ...który z premierów na świecie potrafił w tak trudnej sytuacji powiedzieć: "Przepraszam"? - no tak, normalny
  wyprowadziłby wojsko na ulicę. Nawet tego nie mamy.
  "Sąd* zatem (czy)spadek? - Przez złośliwy przypadek i naszą nieumiejętność." tak, tak wysoki sądzie.
  To był przipadek.

  .
  *fajna literówka

 • dzikowy

  Oceniono 3 razy 1

  Przepraszam? Hahaha! To jest kosmos!

 • miastomiastomiasto

  Oceniono 3 razy 1

  ile można przepraszać ?
  jak widać Boni i Tusku kłaniają się w pas na okrągło. muszą mieć w tym jakiś interes chyba ;)
  popisowe lemingi wytłumaczcie o co tym panom chodzi ?

 • 2observer2

  Oceniono 5 razy 1

  Panowie redaktorzy,litości,trochę staranności przy redagowaniu.Pisać należy po polsku "inni premier" :" ludzi listy piszą" to nie jest po polsku

 • anzimonek

  0

  Na cholerę mi wasze "przepraszam"!? Wy się weźcie do roboty, o ile potraficie.

 • kokokotek

  Oceniono 2 razy 0

  obywatele maja rozum. czasem wiecej niz politycy. warto o tym pamietac. panowie dzialacie przeciw interesowi obywateli. ustawa refundacyjna niesie wzrost obciazen dla chorych, proby karania nie za swoje winy i szereg innych niekonstytucyjnych i kretynskich rozwiazan, ktore po kolei sie objawiaja. premier bedzie przepraszal? a kiedy to gowno wycofa? nfz dziala jak typowa firma podlegla prawom murphiego. ale zgodnie z wasza idologia. chorzy wlasciwie tylko przeszkadzaja i powinno sie ich dla porzadku usunac z systemu. podpisuje sie kontrakty bez sprawdzania mozliwosci ich realizacji zgodnie z zasada kto tanszy (a prawdopodobnie kto dal wiecej w lape) ten lepszy. kontrola tylko nfztu wlasna, czyli zadna. potem przychodnie, ktore zdobyly kontrakty udaja ze lecza a chorych jak juz zupelnie wie wiedza co zrobic odsylaja na ostry dyzur do tych wyeliminownych, przyszpitalnych popradni, ktore kontraktu nie zdobyly. i nfz bez zmrozenia oka placi dwa razy za to samo. a ilu pacjentow odejdzie zle zdiagnozowanych i potem ich leczenie... bedziecie ich przepraszac? system ochrony zdrowia WCALE NIE MA GO CHRONIC. ON MA SIE BILANSOWAC. moj znajomy umiera na raka pluc, zostal mu moze rok. teraz sa pieniadze na tomografie, jedna, druga, na chemie, naswieetlania, zoperowac go nie mozna bo nie przezyje. wszystko by mu przedluzyc wegetacje o 2 miesiace moze trzy. ale jak mozna bylo leczyc skutecznie to nawet skierowania na tradycyjen przeswietlenie nie mogl zdobyc a tomografie moze by mial jakby mial pare tysiecy by za nia zaplacic. przeprosicie wdowe po nim? razem czy kazdy z osobna? na pensje, nagrody, stolki, utrzymanie calych niepotrzebnych nikomu struktur typu agencjii..dla swoich pieniadze sa, na emerytury nie ma, na edukacje nie ma, na nauke nie ma, w ramach wlazenia w dupe firmom amerykanskim bez wazeliny podpisaliscie acta, jeszcze premier gral szeryfa. ale panski koles niejaki zdrojewski szykuje lepszy pasztet idacy znacznie dalej, tzw. porozumienie.. a drugi (byly) panski koles niejaki rapacki publicznie zapowiada ze pozadane jest "wyeliminowanie tego dozwolonego użytku". dazenie do zamordyzmu w czystej formie. bedziecie przepraszac? calujcie mnie...

 • sop3

  Oceniono 4 razy -2

  Boni tez przepraszał że kapował na SB.I jeszcze sie przy tym popłakał!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX