Kwiatkowski: Pół miliona premii dla Kaplera jest bulwersujące

Były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski przyznał, że wysoka premia dla byłego szefa Narodowego Centrum Sportu jest bulwersująca. Rafał Kapler, który złożył wczoraj rezygnację, ma otrzymać 570 tysięcy złotych.
- Choć Stadion Narodowy będzie dumą Polaków, to niesmak pozostanie - powiedział poseł PO w "Sygnałach Dnia". Wyraził przekonanie, że dwa mecze, które muszą zostać rozegrane na stadionie przed Euro, odbędą się bez problemów. Mówiąc o odwołanym niedzielnym meczu o Superpuchar, gość Jedynki podkreślił, że to nie rząd podjął taką decyzję.

Były minister przyznał, że były szef Narodowego Centrum Sportu jest odpowiedzialny za opóźnienia w oddaniu Stadionu Narodowego. - Nie dziwi więc jego rezygnacja - dodał.

"Nie pamięta się o sukcesach Platformy"

Komentując ostatnie "wpadki" Platformy, Kwiatkowski powiedział, że nie pamięta się teraz o jej osiągnięciach, takich jak wzrost gospodarczy. Zdaniem posła, przygotowania Polski do Euro 2012 są dobrze oceniane za granicą. Świadczy o tym fakt, że 13 z 16 drużyn, które zagrają na Euro, będzie mieszkać w Polsce.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (21)
Kwiatkowski: Pół miliona premii dla Kaplera jest bulwersujące
Zaloguj się
 • szarlej-1

  Oceniono 2 razy 2

  Trzeba było rozegrać Euro 2012 na Orlikach . Było by tanio i bliżej kibica....

 • wyborca88

  Oceniono 5 razy 3

  Może to jest populistyczne, może ja się nie znam, ale w kraju gdzie wylicza sie każdy grosz przeznaczony np. na ochornę zdrowia w tym pensje dla lekarzy za ich ciężką i odpowiedzialną pracę - odpalanie z publicznych pieniędzy takiej kasy w temacie czystej rozrywki jaką jest warszawski stadion (zwany narodowym) to rzecz absolutnie skandaliczna, niebywała i bulwersująca. Mam pytanie, czy red. Wielowieyska i red. Paradowska są tym razem równie oburzone jak w przypadku lekarskich protestow?

 • andrzejt1950

  Oceniono 5 razy 3

  I czy to nie jest republika bananowa,gość który ma płacone ciężkie pieniądze za nadzór w budowie stadionu,Powtarzam NADZÓR bierze na dodatek ponad 500 tyś zł za coś co jeszcze nie jest skończone
  I po to właśnie wymyślono kontrakty menadżerskie,Cały ten rząd i wszyscy politycy z innych opcji, pod sąd.
  To nie jest normalny kraj.
  Bierze się pieniądze za coś co po EURO 2012 przynosić będzie kolosalne straty,takiego bogatego i rozrzutnego kraju, we wszechświecie nie znajdziemy.

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 2 razy 2

  Jeszce jeden kamyczek do ogródka. Może nie wszyscy PT Użytkownicy zdają sobie sprawę jak jesteśmy
  dojeni I robieni przez Tusk`u w bambuko:
  "Europejska federacja piłkarska została – mocą umowy z polskim rządem – zwolniona z wszelkich form opodatkowania każdej jej działalności w trakcie mistrzostw. Jeśli zabraknie środków na którekolwiek z imprezowych przedsięwzięć – koszty weźmie na siebie państwo" Sutkowski "krytyka polityczna". Więcej:

  wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kase-zgarnie-UEFA-a-Polsce-zostana-puste-stadiony,wid,13183340,wiadomosc.html

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 2 razy 2

  "Pierwsza część to 342 tysiące złotych, druga 228 tysięcy - powiedziała Joanna Mucha. "
  Teraz rozumiem o jakich kwotach myślał zatrudniając "fryzjera". Tylko czemu upierała się
  że za takie pieniądz nikt nie będzie robił.
  "Domyślam się, że pan nie będzie mnie nakłaniał, żebym nie przestrzegała polskiego prawa"
  oponuje Mucha, żadnego ministra nie można do tego zmusić! To kryształy.
  Tyle, że w wcześniej ta sama Mucha zapewniała (mowa o wysokości premii):
  "Porozmawiamy na ten temat bez żadnych problemów, bez żadnej tajności. To są wszystko jawne dane".
  Burczymucha?
  .
  Niem nic przeciw godziwej płacy za godziwie wykonaną robotę, taką że mucha nie siada a komar nie kuca.
  Ale są granice brawury. I tak z ciekawością będę się przyglądał murawie i jej wymianom vide Poznań.

 • drummerin

  Oceniono 3 razy 1

  Jakim prawem podpisuje się umowę z zagwarantowaną premią? Przy tej wysokości miesięcznego wynagrodzenia (26 000 netto) nikt nie robiłby łaski. W każdym razie ja podjęłabym się tego zadnia bez dodatkowych zachęt. Ale w złodziejskim kraju reguły ustalają złodzieje.

 • ggchmiel

  Oceniono 3 razy 1

  Większość społeczeństwa premię kojarzy z nagrodą za dobrą, ponadprzeciętną pracę, oraz z tym, że ta premia zazwyczaj nie przekracza 25-30% uposażenia. Ponadto, w związku z kryzysem gospodarczym, głoszona jest przez nami rządzących konieczność oszczędzania i zaciskania pasa. Takie postepowanie rządzących przede wszystkim demoralizuje rządzonych a po wtóre popycha do roszczeń płacowych, bo na powyższym przykładzie widać, iż " wszystkie zwierzęta są równe a niektóre równiejsze" oraz, że kryzysu nie ma a forsy w budżecie jest jak lodu... Pomijam fakt, że ta premia stanowi szesnastoletnia płacę brutto pielęgniarki w dużym wojewódzkim szpitalu.

 • drummerin

  Oceniono 3 razy 1

  Do pierdla to należałoby wsadzić tych, którzy taką umowę z Kaplerem podpisali. Wiadomo, że przyjdzie nowy i również postara się o podobny zapis, potem zrezygnuje, zainkasuje, a potem następny. I on podpisze zrezygnuje i zainkasuje, a po nim .....

 • somekindofhope

  0

  Mam już dość tego pro-piłkarskiego rządu. Za dużo pseudo-sportu i wyrzucanych w jego ramach w błoto pieniędzy publicznych a za mało (albo wcale) roztropnej polityki prorozwojowej dla tego kraju. Obawiam się, że społeczeństwo zapłaci za te dwie kadencje Tuska naprawdę wysoką cenę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX