Rostowski w TOK FM: Już za 8 lat znalezienie pracy nie będzie problemem

Według ministra Jacka Rostowskiego nie należy bać się podwyższenia wieku emerytalnego. Bo - jak zapewniał w TOK FM - już za kilka lat największym problemem będzie znalezienie rąk do pracy. Szefowi resortu finansów nie podoba się apel o. Rydzyka, który nawołuje do niepłacenia podatków. - Ksiądz bierze na siebie odpowiedzialność. Niepłacenie podatków to przestępstwo karno-skarbowe - mówił minister finansów w TOK FM.
Jacek Rostowski uspokaja wszystkich, którzy boją się podwyższenia wieku emerytalnego. Według ministra na zmianie przepisów wszyscy skorzystają. - Już w roku 2020 problemem będzie nie znajdowanie miejsc pracy, ale rąk do pracy. Za osiem lat będzie 2 mln mniej ludzi zdolnych do pracy. Naprawdę nie będzie problemu ze znalezieniem pracy - zapewniał.Przypomniał też, że podwyższanie wieku będzie następowało bardzo powoli. - W czasie najbliższych ośmiu lat liczba osób w wieku od 55 do wieku emerytalnego wzrośnie raptem o 650 tys. W czasie czterech lat kryzysu - w tych najtrudniejszych czasach - stworzyliśmy właśnie tyle miejsc pracy. Nasza gospodarka udowodniła, że możemy stworzyć pracę dla ludzi powyżej 55 lat - zachwalał min. Rostowski.

Nawet taki optymista jak minister finansów dostrzega pewne problemy. - Będziemy musieli także bardzo poważnie pracować nad tym, żeby to była lepiej płatna praca. Żeby emerytura była godziwa - mówił w TOK FM. Od razu też dodał, że czasu na zrealizowanie tego planu jest dostatecznie dużo, aby się powiódł.

O. Rydzyk musi pamiętać, że niepłacenie podatków to przestępstwo

Zdaniem min. Rostowskiego Tadeusz Rydzyk musi mieć świadomość, jakie problemy spotkają tych, którzy nie będą płacić podatków.

Dla o. Rydzyka niepłacenie podatków jest uzasadnione po tym, jak Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odmówiła Telewizji Trwam koncesji na nadawanie na cyfrowym multipleksie.

- To trochę mniej wzniosły cel niż te, które normalnie mogą służyć jako powód tak dramatycznego protestu, wypowiedzenia posłuszeństwa obywatelskiego - oceniał min. Jacek Rostowski w Poranku Radia TOK FM.

Zdaniem szefa resortu finansów przepisy są jasne: świadome niepłacenie podatków stanowi automatycznie przestępstwo karno-skarbowe. - Oczywiście każdy ma moralne prawo podjąć ryzyko. Ale ks. Rydzyk, nawołując do łamania prawa, bierze na siebie odpowiedzialność za to, co mogłoby się stać osobom, które nie będą płacić. Prawo jest, jakie jest, i jeśli ktoś świadomie je łamie, to musi wiedzieć, jakie są skutki. Jeśli uważa, że ma taką głęboką potrzebę moralną, to jest to sprawa tej osoby - stwierdził min. Rostowski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (258)
Rostowski w TOK FM: Już za 8 lat znalezienie pracy nie będzie problemem
Zaloguj się
 • olgierdk25

  Oceniono 202 razy 150

  Na pewno za 8 lat będzie problemem znalezienie rąk do pracy, bo większość z tego śmiesznego i chorego kraju wyjedzie, nie widząc w nim perspektyw na życie w takim stanie jak to jest w tej chwili, niedługo nie będzie nas na nic stać tak wszystko drożeje, tylko pensje od lat wciąż te same, nie wiem czy za 8 lat w ogóle będzie jeszcze istniał ten kraj, bo mając takich ministrów i taki rząd należy spodziewać się całkowietgo jego upadku.

 • pelo_nas_kocha

  Oceniono 23 razy 21

  Praca? I to dobra? Bez żadnego doświadczenia? Już teraz nie jest żądnym problemem. Na przykład w MSZ zaraz po studiach.
  Pod warunkiem oczywiście, że stary jest partyjnym dygnitarzem bez honoru i wstydu i załatwianie pracy dla rodziny uważa za standard postępowania. innym przypadku bywa różnie.

 • jedrek490

  Oceniono 24 razy 20

  Rostowski, za 8 lat będziesz na śmietniku historii i ekonomii z hałdą pieniędzy. I guzik będzie cię obchodziło czy praca jest czy nie. Tak jak teraz.

 • jorga

  Oceniono 24 razy 20

  Bzdura - Pan minister kłamie jak zwykle - ostatnio mówili o zniesieniu kilku podatjków, a one zamiast być zniesione nadal są i to jeszcze bardziej uciążliwe - Nie wierzcie temu człowiekowi - to wróżenie z fusów, które ma przynieść troszkę głosów młodzieży !!!

 • triangle87

  Oceniono 23 razy 19

  I jeszcze cytat pana specjalisty od finansów: "wyższy VAT spowoduje obniżkę cen". hehehe

 • 1234qwerty

  Oceniono 27 razy 19

  Za osiem lat bucu to ty będziesz lezał sobie pod palmami na zasłuzonej emeryturze a ludzie będą zapie...li za psie pieniądze.

 • rzekiprzeplynelem

  Oceniono 21 razy 19

  tylko trzeba do tego dozyc

 • grzybniazpatatajnia

  Oceniono 20 razy 18

  a ja chciałbym przypomnieć Rostowskiemu że ponad dwa miliony wyjechały z Polski w poszukiwaniu pracy i mimo tego kolejne dwa miliony jest bezrobotne.

 • swan_ganz

  Oceniono 20 razy 16

  to taka sama prawda Vincent jak wcześniej ta o OFE przy pomocy której wydymaliście Polaków na kasie...
  Podnosisz wszystkie możliwe podatki, koszt pracy bije rekordy w UE, w urzędach kwitnie łapownictwo i mimo to twierdzisz, ze właśnie do Polski przyjada inwestorzy by swoje biznesy zakładać?
  Gdzie ty kuziwa tą ekonomię kończyłeś?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX