Piękna kobieta kontra stado rozwścieczonych samców. Kłótnia o min. Muchę [PUBLICYŚCI]

Minister Joanna Mucha jest ostatnio najczęściej krytykowanym członkiem rządu. Najnowszym powodem jest gigantyczna premia dla byłego już szefa NCS Rafała Kaplera. Według Waldemara Kuczyńskiego ataków byłoby mniej, gdyby to mężczyzna stał na czele resortu sportu. - Mnie to przypomina atak rozwścieczonych samców na bardzo ładną kobietę, która miała czelność zająć stanowisko, które oni oznaczyli jako należące do jednego z ich stada - stwierdzili komentatorzy w TOK FM.
Dla Joanny Muchy rezygnacja Rafała Kaplera nie była zaskoczeniem. - Każdy ma prawo do zmęczenia - mówiła podczas konferencji prasowej w Lublinie. Wyjaśniła też, że 570 tys. zł, które otrzyma były szef NSC to przewidziana kontraktem premia.

- Min. Mucha pozwala wziąć Kaplerowi ponad pół miliona zł i mówi, że taka jest umowa. A jej poprzednik - Mirosław Drzewiecki - twierdzi, że umowa daje możliwość odebrania Kaplerowi części pieniędzy. Bo stadion miał być gotowy w sierpniu i termin nie został dotrzymany - komentował Andrzej Stankiewicz w "Poranku Radia TOK FM".Publicysta "Newsweeka" nie ma wątpliwości, że nominacja ministerialna dla Joanny Muchy to porażka. - Pani Mucha chciała po prostu wejść do rządu i premier zaproponował jej fotel ambasadora Euro 2012. Ale teraz widać, że to nie jest stanowisko tylko do błyszczenia i robienia sobie zdjęć z Platinim. To jest stanowisko ministra kryzysowego. Ona może nie znać drużyn w lidze, ale musi potrafić zarządzać - mówił.

Wpadki wytykał też pani minister Paweł Lisicki. Zdaniem szefa tygodnika "Uważam Rze" lista nie jest krótka. - Pani minister wykazała się daleko idącą niewiedzą i ignorancją, zadając pytanie, które ją ośmiesza: w jaki sposób i kto wytypował drużyny, żeby grały mecz o Superpuchar. Jeśli ktoś zostaje ministrem sportu, to przynajmniej taką podstawową wiedzę musi mieć - stwierdził. Do listy wpadek doliczył też nominację dla Marka Wieczorka na stanowiska wiceszefa Centralnego Ośrodka Sportu.

Analiza Radosława Leniarskiego:Minister Mucha, całkiem nowy wymiar ignorancji>>

Piękna kobieta kontra stado samców

Obrońcą pani minister jest Waldemar Kuczyński. Według publicysty, "jak się zagnie na kogoś parol - to można zrobić argument przeciwko niemu ze wszystkiego". - Nawet z tego, że wzięła stanowisko, żeby błyszczeć - stwierdził.

Zdaniem Kuczyńskiego krytykowanie Muchy za kłopoty z budową stadionu w Warszawie są nieuzasadnione. - Niedoróbki i poślizgi wynikają z boskiego prawa. Szczególnie przy wielkich projektach - oceniał.

Kuczyńskiemu to, co dzieje się wokół min. sportu przypomina, "atak rozwścieczonych samców na bardzo ładną kobietę, która miała czelność zająć stanowisko, które oni oznaczyli jako należące do jednego z ich stada". Dla Andrzeja Stankiewicza taka argumentacja jest "całkowicie absurdalna".

Piękny stadion czy fuszerka?

Publicystów różni też ocena Stadionu Narodowego. - Został sprawnie i szybko zbudowany piękny stadion. Do tego wyburzanie starego przeprowadzono tak, że miasto tego nie odczuło. Powinny więc być raczej oklaski, a są gwizdy. Wszystko w tym kraju jest porażką. Ludzie się dobrze bawili na otwarciu, a malkontencja polityczno-medialna gwiżdże - grzmiał Waldemar Kuczyński.- Będę się bardzo cieszył, kiedy stadion będzie gotowy. Ale nie widzę powodu, żeby klaskać władzy, kiedy robi to, co do niej należy. Ale kiedy człowiek wziął 500 tys. za to, żeby skończyć stadion - a nie skończył - to nie powinien dostać całych pieniędzy - ripostował Stankiewicz.

Emocje studziła Dominika Wielowieyska. Dziennikarka "Gazety Wyborczej" sprawdziła i porównała koszty budowy stadionów w różnych częściach świata. I wyszło, że Stadion Narodowy wcale nie jest wyjątkowo drogi. - Mieści się w średniej. Oczywiście został oddany z opóźnieniem. Są też kłopoty z łącznością dla policji. Ale nie wydaje mi się, żeby to było aż tak straszliwe, żeby trzeba było rozdzierać szaty - uważa Wielowieyska.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (165)
Piękna kobieta kontra stado rozwścieczonych samców. Kłótnia o min. Muchę [PUBLICYŚCI]
Zaloguj się
 • 22hanna

  Oceniono 81 razy 19

  PIŁKA NOŻNA to nie jest cały sport. Sport nie jest też najważniejszą dziedziną życia w Polsce. To jest margines. To co wypisujecie i te wszystkie komentarze w mediach tylko źle świadczą o Was. Szkoda, że D.Tusk nie miał odwagi żeby zrezygnować z tego całego EURO, bo kosztuje to nas zbyt wiele. A ja mam dosyć kibolstwa na stadionach, na stronach internetowych, w telewizjach i gazetach.

 • trymerek

  Oceniono 80 razy 4

  Jak długo jeszcze wazniejsze bedzie kibolstwo niż normalni miłosnicy sporu. Co to za kraj gdzie bije sie dzieci tylko dlatego że maja na sobie koszulki wrażego zespołu.Kompletne zezwierzecenie.Dajcie wreszcie prawo policji by lała pałami kiedy trzeba tak jak w anglii,niemczech czy grecji. Nie siła argumentów ze zwierzetami dzikimi a argumentem siły. Te wszystkie osiłki są tacy ważni bo nie trafili na mocniejszego w rzczywistości to podłe tchórze. I skończcie wreszcie z Tą panią minister mocarze i rzadni sensacji dziennikarskie hienyTo nie P. Minister podpisała kontrakt na premię a niestety wywiazać się musi. /gość wygra przedkazdym sądem i tyle/.Boniek jest w praktyce piłkarzem a prowadzi biznes lepiej niż niejeden po kilku fakultetach z ekonomii. Min.sportu nie musi sie znac na sporcie ,ma byc dobrym administratorem i tyle.

 • yeti362

  Oceniono 42 razy -2

  PIŁKA NOŻNA - to nie jest cały sport. W naszym kraju, wręcz patologia sportu. A cała działalność MSiT od momentu przyznania ME, a potem po przejęcia władzy przez Super Piłkarza Donalda, mam na myśli Orliki, skupiła się na piłce nożnej. Wszystkie inne dyscypliny, a nie olimpijskie to już w ogóle - poszły w odstawkę.
  My - tzn. pasjonaci innych dyscyplin, piłce nie kibicujemy. A ja mam nadzieję na niezłe baty dla drużyny mówiącej kilkunastoma dialektami, z trenerem oszołemem. A za stadiony to kiedyś ktoś odpowie pod paragrafem, mam nadzieję.

 • agaador

  Oceniono 19 razy 13

  Kobieta przede wszystkim głupia , a może potem piękna - szczególnie według podstarzałych satyrów.
  Przez trzy miesiące można się czegoś nauczyć i jakoś przygotować tak jak prof Nałęcz w komisji Rywina albo min.Bienkowska. Jak beznadziejna i nudna jest Mucha było widać w trakcie prawyborów PO

 • tak-jest

  Oceniono 20 razy 12

  Głupota Siecieminie ,kontra realia !
  Minister Joanna Mucha ,która krzyczała "mamy Stado Narodowy, już jest, możemy grać".
  Minister Mucha show głupoty i ignorancji w rozmowie z dziennikarzem Polsat Sport i Przeglądu Sportowego Romanem Kołtoniem" kto wybierał, te drużyny , na Super Puchar Polski"
  Joanna Mucha, NIE PRZEBIEGŁA CAŁEGO DYSTANSU WOKÓŁ STADIONU NARODOWEGO, udowodniła to telewizja Polsat , pokazując ja minister Mucha idzie bez siły. Taki była komentarz dziennikarza Polsatu. Jedynie GW i TOK opowiedziały ,że Mucha przebiegła Narodowy- KŁAMIĄC bardzo.
  Fryzjer Muchy zostaje Dyrektorem COS.
  Prezes NCS Kapler za to ,ze nie zdążono ze Stadionem Narodowym na czas (przekładając 5 razy datę otwarcia) otrzyma dzeki minister Musze 580 tys. zl premii.

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 16 razy 12

  Kuczyński to mistrz schematu "dobra platforma, zły pis, inni niech siedzą w dziurze i nie ważą się wychylić nosa".
  kto tego dziadka jeszcze zaprasza do mediów, przecież z góry wiadomo co powie

 • pikkollo

  Oceniono 17 razy 11

  Chodzi oczywiście o to aby zabierając premię nie tworzyć precedensu. Wielu innych działaczy powiązanych z PO będzie niezadowolonych gdy stracą swoje niezasłużone premie. Broniąc premii dla tego Kaplera, Mucha broni interesów i interesików partii

 • tani_dran

  Oceniono 9 razy 9

  Kto wymyślił z tą pięknością to chyba normalnej ładnej dziewczyny w życiu nie widział. Może w porównaniu z Sobecką czy inną Klempą .....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX