Kopacz o Musze: Jest bardzo dzielna, niech państwo dadzą jej szansę

Marszałek Kopacz broni minister Muchy. Minister sportu jest pod obstrzałem za nieprzygotowany do meczów Stadion Narodowy i wysoką premię dla byłego szefa Narodowego Centrum Sportu.
- Minister Mucha jest bardzo dzielna w tym, co robi. Proszę mi wierzyć - jest bardzo zdeterminowana. Jest osobą, której trzeba dać szansę i ja do państwa o to apeluję - mówiła do dziennikarzy Marszałek Sejmu na porannym briefingu prasowym. - Każdy nowy minister, szczególnie w tak trudnych czasach, przy trudnych sytuacjach, ale też takich, na które ten minister nie miał wpływu, nie powinno być dla tego ministra obciążeniem - dodaje.

Ewa Kopacz dodaje, że minister Mucha nie miała wpływu na premię dla Rafała Kaplera, gdyż to nie ona podpisywała z nim umowę. Dlatego zdaniem Marszałek Sejmu nie może to być obciążeniem dla minister sportu. - Zostawmy ocenę minister Muchy przynajmniej po okresie, w którym będzie można panią minister oceniać, ale już po EURO 2012, po zakończeniu tej kadencji - mówi Kopacz.

Zdaniem Marszałek Sejmu kluczem do rozwiązania sprawy premii dla Kaplera jest jego umowa. Jeżeli jest w niej zapis, że zakończenie budowy ma nastąpić do określonego dnia, a to nie nastąpiło, premia byłemu szefowi NCS nie należy się.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (24)
Kopacz o Musze: Jest bardzo dzielna, niech państwo dadzą jej szansę
Zaloguj się
 • talk-is-cheap

  Oceniono 10 razy 8

  Ja bardzo przepraszam. To nie jest stanowisko (z całym szacunkiem) hostesy w restauracji. Jesty tylko kilkunastu ministrów i ja osobiście chcę aby były to osoby IDEALNE na swoje stanowiska. Oczywiście można też nauczyć małpę żeby była ministrem ale chyba nie o to chodzi. Rząd powinien być gronem ekspertów.

 • javall

  Oceniono 7 razy 7

  Jedna niedojda popiera druga /ladniejsza/ merytorycznie taka sama niedojde.

 • bleku666

  Oceniono 9 razy 7

  A co to, przedszkole? Teraz będzie obrona pięknej niekompetentnej dr Muchy? Nieudacznikom nie powinno sie dawać szansy w rządzie, a co najwyżej w pracach społecznie uzytecznych. Dmuchana lala, co w zyciu nie zarządzała nawet budką z ziemniakami, niech sobie z kolega zarządza salonami fryzjerskim, nie ministerstwem.
  Wielu bezdomnych tez jest bardzo dzielnymi ludźmi, ale nie pchaja sie do ministrowania.

 • kokokotek

  Oceniono 8 razy 6

  tusk ma dziwna slabosc do mianowania pan ktorych wyjatkowa "kompetencja" potem go kompromituje. pitera...kopacz....mucha...kto nastepny? czy on ma jakies tajne/poufne zobowiazania cy co?

 • peter-123

  Oceniono 8 razy 6

  Swoj, swojego broni i poznal. Kopacz byla taka dzielena ze przez 4 lata nie wiele zrobila i zostawila balagan Arlukowiczowi. Za ten organizacyjny niedowlad , za swoje pielegniarstwo wobec siostry i matki Premiera miala tyle tupetu, ze skasowal jako ex minister premie. I to jaka , jak podala prasa kilkaset tysiecy. Bezczelna baba.Nie zrozumiala ze pracuje sie dla pensji , ajej doswiadczenie z grjdolka jakim jest Szydlowiec i walesanie sie po korytarzach Sejmu to za malo by byc tak oplacanym. Co pozostawila po sobie Kopacz jako minister. Stad beznadziejan w tej chwili Mucha idzie w te same slady. Palikot mial racje zostawiajac ja jako polityczny ugor.

 • flemming

  Oceniono 4 razy 4

  Od kiedy to marszałek sejmu pisze się z dużej litery? To wina PAP czy media woker z Wyborczej? Zwłaszcza taka pani, równie jak Mucha beznadziejna. Niech się rozliczy z ustawy refundacyjnej, bo do tej pory nie przeprosiła, tylko bezczelnie zwaliła winę na Arłukowicza. Ma dokładnie takie same predyspozycje do kierowania Sejmem, jak Mucha Ministerstwem Sportu, a Niesiołowski konklawe w Watykanie. Nie ma szans ani dla Kopacz, ani dla Muchy. Obie uważają nas za idiotów, którymi można manipulować, ich "kariera" wynikająca z kaprysu jedynowładcy Tuska potwierdza znana tezę Lenina, że kucharka też może rządzić państwem.

 • yerry46

  Oceniono 6 razy 4

  Pan Premier Tusk; "Prosze mi wierzyc............". Pani Marszalek Kopacz; "Prosze mi wierzyc............". Pani Posel Pitera; "Prosze mi wierzyc...........". Wiara gory przenosi i cuda czyni, pod jednym wszak warunkiem - musi istniec, i nie pomaga ani prosby, ani grozby, ani Aniol Stroz!

 • falowod

  Oceniono 6 razy 4

  Min Mucha jest takim samym nieudacznikiem i klecznikiem Tuska jak Kopacz! Ocenia sie ja po tym czy jest wierna choc bierna .
  Managerem jest z zerowym talentem ,mezem stanu -szkoda gadac.Jedyna jej zasluga jest to ze ma szczupla figure i podlizuje sie Tuskowi.
  Kopacz powinna zostac rozliczona za to w jakim stanie przekazala ministerstwo Arlukowiczowi! i co! dostala awans bo swoje zrobila! Tusk kazal ograniczyc wydatki to ciela po ludzkim zyciu ,pani doktor od siedniu bolesci.!
  Kopaczowa jest przykladem tego jak wsrod lekarzy sa ludzie ktorzy tam nigdy nie powinni sie znalezc.
  Nieudacznik broni nieudacznika.

 • ktos210

  Oceniono 6 razy 4

  Jak jest dzielna to może ja wysłać do Afganistanu? :) Przyda się...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX