Drzewiecki w TOK FM: To nie ja podpisałem umowę ws. premii dla Kaplera

- Nie podpisywałem umowy, w której zagwarantowano bezwarunkową premię dla szefa Narodowego Centrum Sportu - zapewnia w TOK FM Mirosław Drzewiecki, były minister sportu. Jak mówił, gdyby obowiązywał kontrakt, który on podpisywał, Kapler nie dostałby premii. Bo doszło do opóźnienia w wybudowaniu Stadionu Narodowego.


- Umowa ws. premii bezwarunkowej została podpisana już po moim odejściu z resortu. Nie zatwierdziłbym takiego zapisu - zapewnił Drzewiecki.

Jak podkreślał gość TOK FM, kiedy był zwierzchnikiem Kaplera, budowa stadionu postępowała szybciej, niż planowano w harmonogramie. - A później stało się, jak się stało. Wykonawca popełnił wiele poważnych błędów. Dowiadywałem się o tym m.in. z mediów - stwierdził.

Według byłego ministra sportu sowita premia należy się, kiedy zadanie zostało dobrze wykonane.

Zdaniem Drzewieckiego nie tylko nieterminowe oddanie warszawskiego stadionu byłoby powodem, żeby nie wypłacić. - Zarządzający obiektem zaplanował imprezy, które nie mogły się odbyć, bo stadion nie był gotowy. Ponosi więc za to odpowiedzialność. Dlatego, jak dodał, "premia powinna być przynajmniej pomniejszona".

Bulwersujące 570 tys. zł

Mimo potknięć i wpadek, które wytykał, Drzewiecki apeluje, żeby nie zapominać o tym, że w centrum stolicy stanął nowoczesny i piękny stadion. - Momentami aż mnie mdli, jak słyszę, że każdy się może wypowiadać i być świetnym fachowcem w sprawie budowy stadionów - powiedział w TOK FM.

Były szef Narodowego Centrum Sportu Rafał Kapler, który złożył rezygnację, ma otrzymać 570 tysięcy złotych. Jak wyjaśniła m.in. Joanna Mucha, premie uzależnione są od odbioru stadionu i organizacji turnieju. - Pan prezes nie otrzyma całej premii, ale tylko jej część za przepracowany czas - tłumaczyła.

Sprawą premii zainteresował się premier Tusk. - Zastanawialiśmy się nad krokami prawnymi, ponieważ nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy premiować osoby, które nie wszystko zrobiły tak, jak się umawialiśmy - mówił we wtorek.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (72)
Drzewiecki w TOK FM: To nie ja podpisałem umowę ws. premii dla Kaplera
Zaloguj się
 • ronin-teraz-zarejestrowany

  Oceniono 16 razy 12

  Dlaczego nie piszesze na gazeta.pl o tym że nie tylko Kapler ma zagwarantowaną gigantyczną premię ?

  On i czterech innych panów ze spółek NCS i PL2012 mają zagwarantowane w sumie 4 500 000 zł PREMII bez względu na wyniki swojej pracy !

  Ta umowa to nie było żadne nie dopatrzenie tylko przemyślane działanie z pełną premedytacją.

 • gblo

  Oceniono 11 razy 9

  Jak można dostać nagrodę za to,że ktoś pracuje.Nagrodę dostaję się za szczególne osiągnięcia w pracy.Np.wykonanie pracy przed terminem,bez niedoróbek czy wtedy ,gdy się coś usprawni ,co ma wpływ na wykonywaną pracę .To są tylko przykłady pewnie jest tego więcej.Są dokumenty i tam są podpisy ludzi ,którzy podpisywali tą umowę.Więc wiadomo kto.Podpisywanie takich umów to kpina z podatnika.

 • jogibaboo

  Oceniono 10 razy 8

  Teraz się okaże, że nie ma winnych tak skandalicznych posunięć.

 • rzekiprzeplynelem

  Oceniono 8 razy 8

  jak zwykle winnego nie ma tamten nie podpisal mucha tez nie kuzwa..................to moze ...... edek z dzialek podpisal

 • chelmiak

  Oceniono 7 razy 7

  Jak to jest, że w bogatszych krajach takich jak USA czy Kanada nie ma czegoś takiego jak nagrody. Urzędnicy mogą jedynie liczyć na świecidełko i laurkę. I to w wyjątkowych wypadkach.

 • wilchelm49

  Oceniono 10 razy 6

  banda złodziei rąbiących społeczeństwo i państwo na kasę i to w świetle prawa.Sku...syństwo i bandytyzm.A ty biedny człowieczku tyraj za 2000.Nóż sie w kieszeni otwiera

 • bodzio1995

  Oceniono 6 razy 6

  Jak widać UMOWA SAMA SIĘ PODPISAŁA...

 • piotr19730

  Oceniono 12 razy 6

  Tusk właśnie wymyślił bardzo dobre hasło, które dotyczy także jego pracy:
  "nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy premiować osoby, które nie wszystko zrobiły tak, jak się umawialiśmy".
  Tusk, nie tak się umawialiśmy, kiedy ciebie wybieraliśmy. Dlatego nie widzę powodu, żeby PREMIERować takie osoby.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX