"Za bardzo zaufała", "jedynym jej atutem jest uroda" - posłowie o min. Musze

Przed Joanną Muchą trudne posiedzenie komisji sportu. Będzie tłumaczyć się z premii dla byłego szefa NCS i opóźnień na Stadionie Narodowym. Gorzkich słów minister nie szczędzi ani opozycja w postaci Jana Tomaszewskiego z PiS, ani koalicjant Eugeniusz Kłopotek z PSL. Uważają oni, że Mucha weszła do ministerstwa ze zbyt dużym optymizmem.
- Zawierzyła. Najpierw trzeba było swoje podwórko dobrze zobaczyć, sprawdzić, gdzie są słabe punkty. Za bardzo od razu zaufała. I chciała na tej fali sukcesu pójść dalej, tymczasem proza życia jest dużo bardziej okrutna - mówi poseł PSL.

Zdaniem Eugeniusza Kłopotka najtrudniejsze dopiero przed Muchą. - Ona ma odpowiadać jako koordynator za całe bezpieczeństwo podczas mistrzostw Europy. Przyznam się szczerze: jest to chyba zadanie ponad jej siły. Ale chciałbym się mylić - mówi.

"Premier obudził się z ręką w nocniku, a wie to każdy przedszkolak"

Dzisiejsze posiedzenie komisji może się okazać niezwykle burzliwe. Jan Tomaszewski, były piłkarz, obecnie poseł Prawa i Sprawiedliwości, żąda upublicznienia kontraktu byłego szefa Narodowego Centrum Sportu Rafała Kaplera. Jeżeli minister sportu nie będzie chciała tego zrobić, posłowie będą żądać utajnienia posiedzenia komisji. - Nie będę się znęcał nad panią minister, która nie ma zielonego pojęcia o sporcie, ale powiedziała, że ten kontrakt jest handlowy, a nie publiczny. Na Boga, czy ktoś na głowę upadł? Przecież to są nasze pieniądze - mówi Tomaszewski.

Trwa przerzucanie odpowiedzialności za kontrakt Rafała Kaplera, zgodnie z którym dostanie ponad pół miliona premii. Były minister sportu Mirosław Drzewiecki powiedział w TOK FM, że to nie on podpisał taką umowę, a Jana Tomaszewskiego zastanawia, dlaczego premier jest zdziwiony. - Premier obudził się z ręką w nocniku, że on w ogóle nie wie, o co chodzi. A przecież każdy przedszkolak wie, że kiedy w czerwcu zeszłego roku nie było terminowo oddanego stadionu, to już się patrzy w umowy - dodaje były piłkarz.

- Na początku zadeklarowałem pomoc, gdyż myślałem, że to, że jest spoza środowiska, będzie jej atutem, bo nie ma układów. W tej chwili jej jedynym atutem jest uroda - twierdzi Tomaszewski.

Posiedzenie komisji rozpocznie się o godzinie 17.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (7)
"Za bardzo zaufała", "jedynym jej atutem jest uroda" - posłowie o min. Musze
Zaloguj się
 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 6 razy 4

  Pal licho tą minister, jest ofiarą swego id i szefa.
  Ale czemu z taką swadą wypowiada się Janek "alex" T. czyżby znowu z kimś konsultował?

 • peter-123

  Oceniono 7 razy 3

  Klopotek to najwiekszy PSLowski pacan w Sejmie. Zawsze wychodzi przed szereg , nic nie dajac z siebie. Czym sie zasluzyl przez te wiele kladencji w czasie ktorych dmuchal w stolek i meldowal Premierowi wykonanie rozkazu . Zostal ojcem po 50-ce. Sejmowy klaun tak jak Cymanski w PISie. Co to sa za typy.

 • persefona22

  Oceniono 2 razy 2

  Zaufala??

  Mucha zaufaj mi pozyc kilka mln.

  By zylo sie lepiej

 • ja_1958

  0

  a ja się zastanawiam w jakiej fryzurze Musze jest bardziej do twarzy i w której z nich wygląda bardziej sexy ?

 • robert9998

  0

  Minister Mucha działa tak ,że najważniejszy jest PR,reszta jakoś się potoczy .
  Pani Minister Mucha na razie dział tak. Zatrudniła swego fryzjera, na dyrektora COS-u, mówiąc ,że to super fachowiec. Dodajmy ,że CV " super Fachowca" z Lublina , nikt do dziś nie widział. Wygląda na to, że doświadczenia poza postrzyganiem owłosienia fachowca od minister Muchy brak .
  Mucha i wciskanie ,że Narodowy już otwarty, skoro to była piata próba otwarcia Stadionu Narodowego.Bez powodzenia.
  Pani Mucha szczyt ignorancji. Minister Mucha pyta Kołtonia z Polsatu " KTO WYBIERAŁ TE DRUŻYNY , DO SUPR PUCHARU POLSKI".
  Przykrycie tych afer , udawanie biegania wokół Stadionu Narodowego . Problem w tym ,ze minister Mucha 1/3 DYSTANSU PRZESZŁA NIE PRZEBIEGŁA.
  Premia od pani minister Muchy, dla prezesa Kplera w wysokości 580tys zł .

 • passtorian

  0

  Przeciez to oczywiste od dawna jaki jest jedyny atut tej pani. A odurzeni jej widokiem idioci szczekaja cos o- rozwcieczonych samcach.

 • trudek46

  Oceniono 8 razy -4

  Mówiłem,że MUCHA najlepiej sprawdza sie na g...nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX