Awantura w Sejmie o koncesję dla TV Trwam. "Pani poseł Kruk, proszę nie niszczyć mienia..."

Awanturą, ogólną frustracją i waleniem w meble skończyło się posiedzenie połączonych sejmowych komisji kultury i środków przekazu oraz kontroli państwowej. Znów poszło o wcześniejsze nieprzyznanie Telewizji Trwam koncesji na naziemne nadawanie cyfrowe.


Posłowie połączonych komisji sejmowych mieli przegłosować projekt uchwały zlecającej NIK skontrolowanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Chodzi o koncesję na naziemne nadawanie cyfrowe, której nie przyznano katolickiej Telewizji Trwam, co podczas poprzedniego posiedzenia sejmowej komisji kultury i środków przekazu wywołało lawinę protestów.

"Nie głosujmy tego wniosku, bo jest głupi"

Posłowie zebrali się w tej sprawie po raz kolejny i po raz kolejny doszło do paraliżu obrad. Członkowie komisji nie wypowiadali się merytorycznie. Zamiast tego utonęli w utarczkach słownych dotyczących wniosków formalnych i proceduralnych, co rusz gubiąc się w tym, które są które.

- Nie można tego wniosku głosować, bo to jest wniosek głupi, a wniosków głupich nie można głosować! - wykrzyczał w pewnym momencie jeden z członków komisji. Jego apel pozostał bez odpowiedzi, bo przewodniczący próbował w tym samym czasie uciszyć posłankę PiS Elżbietę Kruk. Szef komisji zwracał się do niej kilkakrotnie, aż w końcu został zmuszony zaapelować: - Pani poseł Kruk, proszę nie niszczyć mienia sejmowego!

"Nie odbierajcie głosu katolikom"

Ponadgodzinna awantura przycichła jedynie podczas krótkiej wypowiedzi dyrektora Radia Maryja. Ojciec Tadeusz Rydzyk wyliczał, ile godzin tygodniowo katolickich audycji nadaje publiczna telewizja, a ile Telewizja Trwam.

- Jak w mediach rozkłada się głos katolików, porównując media publiczne do Telewizji Trwam: Program I ma na tydzień łącznie 1 godz. 55 min, Program II 40 minut, a Telewizja Trwam - 1870 min, to jest 31 godz. 10 min - wyliczał redemptorysta. Następnie zaapelował o przyznanie katolickiemu nadawcy miejsca na multipleksie, bo ma doświadczenie i rzeszę odbiorców. Prosił o "nieodbieranie głosu katolikom".

Kolejna powtórka za dwa tygodnie

Członkowie obu komisji będą musieli jeszcze raz powrócić do sprawy nieprzyznania Telewizji Trwam koncesji za dwa tygodnie. Nadawca, fundacja ojca Rydzyka Lux Veritatis, przygotowuje wniosek do wojewódzkiego sądu administracyjnego. Spodziewa się, że po korzystnym orzeczeniu otrzyma jednak koncesję.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (23)
Awantura w Sejmie o koncesję dla TV Trwam. "Pani poseł Kruk, proszę nie niszczyć mienia..."
Zaloguj się
 • duokwak

  Oceniono 19 razy 19

  A ta znów się nawaliła?
  Pijacki bełkot i niszczenie mienia hihihi...kultura na poziomie PiS-u i radyjamaryja :)

 • kniazwitold

  Oceniono 20 razy 18

  Chyba zwariowali, ze wogole sie zastanawiaja nad przyznawaniem koncejsji tej badziewnej stacyjce.

 • thezydor

  Oceniono 16 razy 16

  P. Kruk ? To ta alkoholiczka ? Wyborcy wybrali pijaka który uchlewa się w pracy na następną kadencję ? Pewnie swój głosował na swego...

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 13 razy 13

  "Pani poseł Kruk, proszę nie niszczyć mienia..." a co znowu, coś tam, coś tam nie ustała w pionie.

 • ciemnyludd

  Oceniono 14 razy 12

  N i e s t e t y ... jeszcze T R W A.... i woła o pomstę do nieba za pastwienie się nad inteligencją Polaków....

 • szarlej-1

  Oceniono 11 razy 11

  Przestańcie wyzłośliwiać się nad posłanką Kruk... jej pokuta to TV Trwam i Radyjo .

 • czytelnik52

  Oceniono 13 razy 11

  Jaki ona ma interes bronić interesu biznesmena Rydzyka????
  Wiadomo, wybory!
  Nic nie robiąc, będzie wiecznym "parlamentarzystą", jak Sobecka

 • najdul6

  Oceniono 11 razy 11

  i ta stara chlarnia ma też coś do powiedzenia ???

 • the_rapist

  Oceniono 9 razy 9

  Pewnie jej czegos dolali do ''eliksiru madrosci'' ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX