"Pomagamy premierowi" - wniosek "Solidarności" o referendum ws. emerytur już w Sejmie

1 milion 380 tysięcy - tyle podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie zmian emerytalnych udało się do tej pory zebrać NSZZ "Solidarność". Wszystkie zostały właśnie złożone w biurze podawczym Sejmu, a symboliczna liczba trafiła na ręce marszałek Ewy Kopacz.


Jak mówił przewodniczący Piotr Duda, to powód do zadowolenia. - Społeczeństwo chce o tak ważniej sprawie zadecydować. Pan premier mówił, że będzie robił szerokie konsultacje społeczne, więc my mu w tym pomagamy. Bo najlepszą szeroką konsultacją jest poparcie też przez pana premiera Donalda Tuska referendum - tłumaczył.

Najważniejsze pytanie, na które mieliby odpowiedzieć Polacy, brzmi: "Czy jesteś za/przeciw wydłużeniem wieku emerytalnego do 67 lat?". - Co nie znaczy, że jeżeli faktycznie dojdzie do referendum i obywatele powiedzą w nim "tak" lub "nie", to rząd ma się obrazić na społeczeństwo i nic nie robić - mówi Duda.

- My jesteśmy przygotowani do tego, żeby wspólnie usiąść i rozwiązywać te problemy inaczej. Musimy zmienić tę narrację. Bo to nie jest tak, że tylko i wyłącznie podniesienie wieku emerytalnego jest panaceum na to, co się dzieje w systemie emerytalno-rentowym - uważa przewodniczący NSZZ "Solidarność".

"Solidarność" zbierała podpisy od połowy grudnia. Związkowcy chcą, by wnioskiem, który popierają i PiS, i Solidarna Polska, zajął się Sejm.

Jeszcze dziś szef "Solidarności" Piotr Duda spotka się z przedstawicielami klubu SLD - Leszkiem Millerem oraz PiS - Mariuszem Błaszczakiem. Rozmowy mają dotyczyć referendum, a także projektu ustawy o płacy minimalnej.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
"Pomagamy premierowi" - wniosek "Solidarności" o referendum ws. emerytur już w Sejmie
Zaloguj się
 • czytelnik52

  Oceniono 3 razy 3

  Do Śniadka - kręci łba, który był na usługach pisu, nie miałem zaufania.
  Podoba mi się fachowe, rozsądne traktowanie spraw polaków przez Piotra Dudę.
  Oby skutecznie!!!!

 • arvelli_net

  Oceniono 2 razy 2

  ... rozpiszmy referendum, zgadzam się... niech w nim bedą także pytania o to czy państwo ma płacić na kler?czy firmy maja utrzymywać oligarchów związkowych i czy wreszcie politycy mają sięgać do naszych kieszeni, jak złodzieje, bo sami nie potrafią opłacić swoich przejazdów czy przelotów.

 • rbik53

  Oceniono 4 razy 2

  ......idota?..... szkodnik?.... czy następny cwaniak, który zgodnie z hasłem "Teraz Qrwa JA" chce pożerować sobie na Polsce i polakach i przysunąć swój zad bliżej żłoba......

  ....no i na Dudy miejscu dodał bym jeszcze jedno pytanie: Czy chcesz być piękny i zdrowy i dłużej żyć, czy raczej nie?.... Ciekawe jak na to odpowie Naród...

 • ciemnyludd

  Oceniono 2 razy 2

  Wszystkie chwyty dozwolone aby obalić wyjątkowo łagodny, i odłożony w czasie projekt rządowy. I BARDZO SŁUSZNIE !!! Chrystus Król NAM POMOŻE ZA 20 LAT....

 • aldisek

  Oceniono 1 raz 1

  A gdyby tak zbierać podpisy, aby związki zawodowe utrzymywały sie WYŁĄCZNIE ze składek członków danego związku? To ile milionów podpisów by się zebrało? Bo teraz szefowie zarabiaja tyle, co Prezydent Polski, i nic nie robiąc. Ponadto są nietykalni.

 • demolka666

  Oceniono 2 razy 0

  solidarność, solidarność... przez takich jak oni grecja upada, czy oni chcą żeby u nas było to samo???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX