"Tusk stanął na czele protestu przeciw własnej decyzji" - Miller ocenia sto dni rządu

- W Polsce żadnych plusów związanych z działalnością obecnego rządu nie widzę - powiedział w Lublinie szef SLD Leszek Miller. Po stu dniach działania rządu Donalda Tuska były premier plusy dostrzega jedynie w polityce zagranicznej.
Na pytanie reporterki TOK FM o plusy obecnego rządu były premier odparł, że dostrzega je jedynie w polityce zagranicznej. - Plusem jest jasne i otwarte stanowisko rządu dotyczące pogłębienia integracji europejskiej. To jest ten projekt, pod którym my się podpisujemy - powiedział Miller.

Zdecydowanie więcej - wg szefa SLD - jest minusów związanych z działaniami rządu. Po pierwsze, ustawa refundacyjna i problemy pacjentów związane z kupowaniem leków. Po drugie, umowa ACTA. - Premier najpierw dokument podpisał, teraz się z tego wycofał. Co więcej, teraz apeluje do przywódców w Unii Europejskiej, żeby też się z tego wycofywali. Sam stanął na czele protestu przeciwko własnej decyzji - dodał Miller.

Wśród kolejnych minusów wymienił problemy związane z przygotowaniami Polski do Euro 2012. - To są zabawne, a czasami tragizabawne rzeczy, które się z tym wiążą. Chociażby Stadion Narodowy, który się otwiera i natychmiast się zamyka. Więc to nie są przykłady budujące - mówił w Lublinie lider SLD.

"Dajmy szansę minister sportu"

Leszek Miller - mimo krytyki przygotowań do Euro - zaapelował, aby dać szansę Joannie Musze. - Uważam, że trzeba dać szansę pani minister - powiedział.

Jako wytrawny polityk ma dla Joanny Muchy jedną radę: aby była mniej aktywna publicznie. - Dobrze by było, aby więcej się uczyła, więcej czasu spędzała z doradcami, aby jak najszybciej poznała sprawy związane z funkcjonowaniem swojego resortu. I aby jak najmniej się wypowiadała, bo niepotrzebnie stwarza preteksty do ataków - stwierdził były premier.

Miller przyjechał do Lublina w czerwonej partyjnej ortalionowej kurtce, w ramach akcji zbierania podpisów pod referendum przeciwko rządowym planom dotyczącym podwyższenia wieku emerytalnego.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (7)
"Tusk stanął na czele protestu przeciw własnej decyzji" - Miller ocenia sto dni rządu
Zaloguj się
 • robert9998

  Oceniono 4 razy 2

  Wielka PR-owska sztuczka Donald Tusk na polecenie Ostachowicza!
  Tusk puszcza niską piłkę społeczeństwu w sprawie ACTA, media jak zwykle rozpropagowały to, czego od nich oczekiwał Tusk cały rząd PO.

  PREMIER TUSK KŁAMIE ,ŻE WYCOFUJE SIĘ Z UMOWY ACTA!
  GDYBY DONALD TUSK CHCIAŁ WYCOFAĆ SIĘ Z ACTA, ZROBIŁBY JAK RZĄD BUŁGARII- WYCOFAŁ SWÓJ PODPIS SPOD UMOWY ACTA!

  Premier Donald Tusk, robi PR-owska sztuczkę, rzuca odpowiedzialność za swój podpis pod ACTA,na wszystkie partie w Parlamencie Europejskim.
  Pisze list do partii należących do frakcji PPE.odrzucenie ACTA w kształcie wynegocjowanym przez Komisję Europejską. Problem w tym,że gdy Tusk wysyła ten list do szefów Europejskiej Partii Ludowej, oni już przegłosowali odrzucenie ACTA. Zgodnie z doktryną Kanclerz Niemiec.
  Prawda jest taka,ze Donald Tusk,tak okłamuje obywateli,że nawet nie chciał sprawdzać jakie działania jego podejmuje frakcja w Parlamencie Europejskim, czyli PPE.

 • ciemnyludd

  Oceniono 1 raz 1

  Margaret Thatcher to nasz premier NIE JEST ....

 • arvelli_net

  Oceniono 1 raz 1

  ... leszek zaćma na mózgu czy co?... to ty klarowałeś zawsze że prawdziwego faceta poznaje się po tym jak kończy... chyba że ty już nie możesz więc zmieniasz powiedzonko na "prawdziwego facia poznaje się po tym kiedy protezę na noc chowa do szklanki w szafce".

 • gebe14

  Oceniono 1 raz 1

  i bardzo dobrze!
  to znaczy że słucha ludzi.
  czy byl ktoś taki wczesniej....?
  ja sobie nie przypominam...
  nie mylą się tylko ci co nic nie robią.

 • sayan1942

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Miller jak zwykle dowcipny, w dobrej kondycji - przynajmniej na zdjęciu. Ocenia już Rząd , bo ktoś mógłby Go uprzedzić. Panie były Premierze : oddaje Pan za swoje wpady? Brzydko. A gdzie "solidarność stanowiskowa" . Przecież w wyborach na premiera już Pan się nie liczy!

 • najdul6

  Oceniono 3 razy -1

  no widzisz Miller zrobił cię premier Tusk w kutasa,i teraz nie masz powodu zeby smarować dupę Tuskowi

 • fudalejw.1

  Oceniono 4 razy -2

  Mamy błazna PaliKota a teraz mamy również błazna Tusku !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX