Czy Ziobro kłamał przed prokuratorem i komisją śledczą?

Rzeszowska prokuratura uważa, że można ścigać europosła Zbigniewa Ziobrę za fałszywe zeznania. Ze słynnej sprawy przeciekowej wyłączyła materiały w sprawie europosła i przesłała do Warszawy - pisze ?Gazeta Wyborcza?.
- Potwierdzam, że dostaliśmy wyłączone z rzeszowskiego śledztwa materiały z wnioskiem o ściganie pana Zbigniewa Z. za złożenie fałszywych zeznań przed prokuraturą i sejmową komisją śledczą ds. nacisków - mówi Dariusz Ślepokura z warszawskiej prokuratury okręgowej. - Ale ponieważ w tej sprawie mogą być przesłuchiwani nasi prokuratorzy, poprosiliśmy prokuraturę apelacyjną o przekazanie jej komu innemu - dodaje.

O co chodzi? Głównym bohaterem ewentualnego śledztwa poza byłym ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą będzie były prezes PZU Jaromir Netzel. Obaj pełnili te funkcje za rządów PiS. Ich drogi się rozeszły w związku z tzw. przeciekiem - rzekomym ostrzeżeniem szefa Samoobrony Andrzeja Leppera przed akcją CBA w resorcie rolnictwa w lipcu 2007 r.

Więcej w "Gazecie Wyborczej"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Czy Ziobro kłamał przed prokuratorem i komisją śledczą?
Zaloguj się
 • chris2010

  Oceniono 14 razy 14

  Może taki prztyczek w nos wyhamowałby dyktatorskie zapędy Zbynia mniej niż zero ? Osobiście uważam tego figuranta za naprawdę groźnego dla Polski i Polaków gdyby udało mu się kiedykolwiek dorwać do władzy.

 • falowod

  Oceniono 12 razy 12

  Ziobro to bezwzgledny gracz zadny wladzy absolutnej .To nie ideolog ale tyran . i powinnismy sie go obawiac bo on bedzie ograniczal demokracje jesli zdobedzie wladze. Wystarczy poczytac rozne jego wypowiedzi .Poza tym zwrot jaki wykonal ostatnio z wystapieniem z PiS oznacza ze czas bycia nr 2 w PiS przestal zaspokjac jego apetyty.
  Oczywiscie ! ze klamal przed komisja ! On dobrze wie co mu grozi i ile ustaw zlamal jako minister.
  Uwazam ze pora postawic go przed trybunalem stanu chocby za sparwe morderstwa minister Blidy prze ABW

 • demolka666

  Oceniono 11 razy 11

  oczywiście że kłamał! zero jest kłamcą i oszczercą! to cyniczny, zdeprawowany, do cna moralnie zepsuty pisobolszewik - przyjdzie czas, że jego dzisiejsi poplecznicy kiedyś puszczą farbę i ta polityczna gnida pójdzie do więzienia za podłości jakie czynił ludziom - amen

 • villk

  Oceniono 2 razy 2

  podobno jest taka technika ,że maluje sie mazakiem kratke na szkłach okularów.....,żeby sie przyzwyczaic do ogladania widoków w "kratke"... ciekawe czy Pan Z ma juz mazaczek...

 • villk

  Oceniono 6 razy 2

  czyzbyśmy sie meieli dowiedziec czmu sie sp. Leper potkną o sznurek do snopowiązałki .....

 • l1l2l3

  Oceniono 12 razy -12

  Nie zajmujcie się plotami że Ziobro , że Gessler jest ładna!. Jest skandal, przewały finansowe w Polsce ! Panie Ziobro ! Proszę , pomocy ! Czas dać złodziejom po łapach ! ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX