Pawlak o emeryturach i ciepłych krajach: "Nie każdy jest pazerny na pieniądze"

Premier chce wyjaśnień od Waldemara Pawlaka. Minister gospodarki powiedział ostatnio, że nie wierzy w publiczny system emerytalny. Zamiast tego liczy na wsparcie dzieci, gromadzi też oszczędności.
Chodzi o piątkową wypowiedź ministra gospodarki i wicepremiera. Jego partia nie popiera zmian w reformie systemu emerytalnego Platformy. W piątek Pawlak poszedł jeszcze dalej: Na pytanie dziennikarki TVN CNBC Biznes, jak sam dba o swoją przyszłość, Pawlak odpowiedział: - Staram się sobie zabezpieczyć tę przyszłość i przez oszczędzanie, i przez dobre relacje z moimi dziećmi, bo liczę na to, że to będzie pewniejsze niż te chimeryczne państwowe rozwiązania.

"Kompletnie nie wiem, o co mu chodzi"

- Jak z reguły bardzo dobrze rozumiem premiera Pawlaka, tak w tej sprawie kompletnie nie wiem, o co mu chodzi - mówi premier Donald Tusk. - Nie ma żadnego powodu i sensu, by podważać zaufanie do ZUS i do stabilności wypłacania emerytur. Mówię to w pełni odpowiedzialnie - dodaje. Premier Tusk jutro spotka się z wicepremierem Pawlakiem. Będzie chciał odpowiedzi na pytanie, skąd u niego nagły brak zaufania do ZUS.

Polska to wolny kraj

- No dobrze, jak chce porozmawiać, to porozmawiamy. To wolny kraj - mówi Waldemar Pawlak. Broni także swoich słów. - Widzę tutaj bardzo proste, życiowe spostrzeżenia i nie bardzo rozumiem, o co ten krzyk - dodaje. Donald Tusk ma nadzieję, że PO i PSL złożą w Sejmie wspólny projekt, który będzie ustalał wiek emerytalny na 67 lat dla obu płci. Pawlak chce, by każdy mógł zdecydować, kiedy przestanie pracować.

- Jak ktoś chce pójść wcześniej i zadowolić się mniejszą emeryturą, to czego ma się mu państwo wchrzaniać. Chce, to wybiera sobie inną ścieżkę życiową . Nie każdy jest pazerny na pieniądze, dajcie żyć. Nie wszyscy chcą zwiedzać ciepłe kraje w wieku 80 lat - mówi Pawlak. Jutrzejsze "studniówkowe" spotkanie premiera z ministrem gospodarki zaplanowane jest na godzinę 9.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Pawlak o emeryturach i ciepłych krajach: "Nie każdy jest pazerny na pieniądze"
Zaloguj się
 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 4 razy 4

  Ja poświęciłem się i posłuchałem trochę tego plastikowego guminiaka jak wczoraj mętnie tłumaczył się w tivi.
  I oczywiście ten umówmy się... wuj znowu wmawiał publice, że powiedział nie to co powiedział i o co idzie?
  Żenua, czy ci ludzie Tusk`u typu Rostkowski, Sawicki, Pawlak nie wyczuwają że fałszują fałszywie?

 • peter-123

  Oceniono 6 razy 2

  Z czego wypracowal Pawlak swoje oszczednosci i zabezpieczyl dzieci. Z nierobstwa i rzniecia glupka, robienia z innych glupkow. Pasozyt z najwyzszej polki. Nic nie mam do dodania. Wlasciciel Polski , ktory obsluzyl sie nia.

 • najdul6

  Oceniono 3 razy 1

  panie premierze Tusk proszę zakończyć tę koalicję z PSL, bo ta partia pana wykończy czy jest pan ślepy i głuchy panie premierze ??? Pawlak ten głupek robi co chce a pan udaje że się nic nie dzieje złego,

 • karolina_wk

  Oceniono 3 razy 1

  Pawlak z każdą wypowiedzią się coraz bardziej pogrąża... ja zgadzam się z nim o tyle, że człowiek powinien sobie dodatkowo pieniądze odkładać, jeśli go na to stać. Wszyscy wiemy, że emerytura z ZUSu to nie będą mega kokosy, to nigdy nie będzie wysokość równa naszej ostatniej pensji, po prostu. Nigdy tak nie było i nigdy tak nie będzie. Ale pierdzielenie takich głupot jak to on czyni w ostatnich dniach, to przechodzi ludzkie pojęcie.

 • somekindofhope

  Oceniono 3 razy 1

  Może wreszcie ten pasożyt ludowy zamknąłby swoją jadaczkę i dalej się nie pogrążał ? Już dawno za taką wypowiedź powinien wylecieć z polityki na zbity łeb. Ale w tym kraju jest interpretowany, komentowany i dopytywany o swoją debilną wypowiedź. Trzeba przyznać, że media równają się poziomem do politykierstwa.

 • bez_alternatywy

  Oceniono 3 razy 1

  Pawlak o emeryturach i ciepłych krajach: "Nie każdy jest pazerny na pieniądze"
  No to płać ZUS

 • areqw

  Oceniono 5 razy -3

  Czy my w ogóle dostaniemy emeryturę?

  inwestujwsiebie.blogspot.com/2012/02/czy-my-wogole-dostaniemy-emeryture.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX