"Jak rząd nic nie robi, to jest problem. A jak zacznie - jeszcze gorzej"

- Mamy z tym problem, bo rząd nic nie robi. A jak zacznie robić, to jest jeszcze gorzej, jak w przypadku ACTA i ustawy refundacyjnej. - powiedział w Radiu ZET Adam Hofman, rzecznik PiS, recenzując działania rządu na 100 dni. Prowadząca audycję sugerowała, by PiS obaliło rząd. - No chcielibyśmy. Chcielibyśmy, żeby ten rząd trwał jak najkrócej - stwierdził Hofman.
- Panu Hofmanowi poleciłbym etos średniowiecznego rycerza. Rycerz wobec przeciwnika, z którym przegrał, zachowywał się szlachetnie. (...) Polacy są tymi 100 dniami rozczarowani, te sondaże nie kłamią. Wiedzą to i rząd, i premier, bo inaczej nie byłoby tej aktywności, którą teraz obserwujemy. Ja na te 100 dni patrzę jako na ostatnie 100 dni z blisko 1600 dni rządów Platformy Obywatelskiej. Ale mam nadzieję, że kiedy będziemy mówili o 3200 dniach rządów PO, wynik będzie znów pozytywny - mówił Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta.

Cymański: Tusk jest mistrzem przekazu- Pierwsze 100 dni rządu pokazało, jak złożone jest rządzenie. Zakończenie pierwszej kadencji było powiązane z zakończeniem prezydencji, o czym się już nie pamięta, te wybory były w trudnej sytuacji. W Czechach w podobnych okolicznościach rozpadł się rząd, a u nas się to udało zakończyć w miarę nieźle, choć nie obyło się bez kłopotów, z których największym była ACTA - oceniał 100 dni rządu Waldemar Pawlak, minister gospodarki z PSL.

Tadeusz Cymański, poseł Solidarnej Polski, ocenił: - PO rozpieszczona powodzeniem i dobrymi sondażami straciła instynkt i miała serię bardzo poważnych wpadek. Natomiast Tusk jest mistrzem przekazu, skomentował znakomicie działania w mediach. Trudno wyjść z takiej sytuacji z większym mistrzostwem. (...) Krąży taki dowcip, wedle którego Donald Tusk zwrócił się do opozycji o większą aktywność w mediach, bo Platformie spadają sondaże. (...) A błędy rządu są straszne.Zdaniem Wandy Nowickiej z Ruchu Palikota "rząd był powoływany z niezwykłą nonszalancją". - To sprawiało wrażenie, jakby to była wyliczanka "entliczek, pentliczek, na kogo wypadnie, ten zostanie ministrem". Uzasadnianie na przykład, że dobrą kwalifikacją dla ministra Gowina jest to, że nie jest prawnikiem. Ale ciąg dalszy był coraz gorszy. Ustawa refundacyjna miała mnóstwo wad, ale jeszcze gorszy był styl jej wprowadzania. Nikt nie słuchał ekspertów, lekarzy i aptekarzy - mówiła Nowicka.

"Polska jest najszybciej rozwijającym się krajem w UE"

Zdaniem Ryszarda Kalisza z SLD przyczyną słabych wyników rządu są złe nominacje ministerialne. - To jest syndrom początku kadencji. Premier w czasie kampanii za bardzo uwierzył w siebie, jeżdżąc Tuskobusem wypracował wygraną dla Platformy. Ale potem potraktował społeczeństwo niepoważnie, bo miarą nominacji na stanowisko ministrów był stopień niekompetencji. Nie będę się już nad nimi znęcał. A ci ministrowie stali się zakładnikami aparatów tych ministerstw. (...) To doprowadzi do dezintegracji Platformy. Może nie w tym roku. A do tego obok mnie siedzi najlepszy z nich wszystkich, Krzysztof Kwiatkowski - stwierdził.

Rządu bronił poseł PO, były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. - Komisja Europejska oceniła budżety i prognozy wzrostu wszystkich krajów Unii Europejskiej, w dużej części weryfikując je w dół. A w przypadku Polski powiedziała, że projekt budżetu jest wiarygodny, a Polska będzie najszybciej rozwijającym się krajem Unii Europejskiej. Wzrost ma wynieść ok. 2,5 proc. Mówię o tym, bo słuchając opozycji, można odnieść wrażenie, że Polska jest krajem zgliszcz i ruin. A tak nie jest, Polska jest najszybciej rozwijającym się krajem UE w ciągu ostatnich czterech lat - powiedział.

A gdyby Tusk miał prywatny profil na FB... To by się dopiero działo! [ZOBACZ GRAFIKĘ]

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
"Jak rząd nic nie robi, to jest problem. A jak zacznie - jeszcze gorzej"
Zaloguj się
 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 10 razy 10

  "No chcielibyśmy. Chcielibyśmy,..." koncepcja PiS in spe. Chciejstwo. I to wszystko...
  "nie obyło się bez kłopotów, z których największym była" -niewiara w ZUS z jednoczesną wiarą w KRUS- "oceniał sto dni rządu Waldemar Pawlak, minister (...) z PSL"
  "niezwykłą nonszalancją," jest obecność w polityce krajowej cwaniaków typu Cymańskich, nie dbających
  o interes kraju w PE. Wzorem zero z leśniczówką.

 • mttt27

  Oceniono 12 razy 8

  tak, Etos średniowiecznego rycerza zwanego krzyżakiem!

  Krzyżak watykański !!

 • ciemnyludd

  Oceniono 10 razy 8

  A największy PROBLEM dla PIS jest już wtedy, kiedy ten ulizany DUPOLIZ sili się na BON-MOT-y...

 • kuma1

  Oceniono 7 razy 7

  Gdy PIS przestał słuchać porad mądrych i szanowanych rodakówi gdy odtrącał wyciągniętą dłoń i sam wiedział w trakcie rządów i później lepiej niż reszta Polski i Rząd jak działać i co dobre ,doprowadził między innymi do dramatu Smoleńskiego i ogromnych strat finansowych ponad miliard złotych.Czy taka partia ma prawo kogokolwiek poucząć i osądzać?.

 • arvelli_net

  Oceniono 7 razy 7

  ... chodzi o to że hofman (zwany przez siebie ZdziczałymChłopem) ma tyle ze średniowiecza że nadal wchodzi do wychodka przez klapę w sraczu podczas gdy jego szef tam siedzi... my natomiast różnimy się od obojga tym że w wychodku spuszczamy wodę:)

 • druz_2

  Oceniono 9 razy 7

  Pan Hofman zapewne liczy na krótką pamięć czytających - otóż ja ta do takowych się nie zaliczam i przypominam, iż pański "wódz" i cała wasza formacja przypisujecie sobie dobrą koniunkturę za waszych "rządów" nie wspominając o tym, że była ona właśnie efektem "nic nie robienia", czyli nie majstrowania przy gospodarce przez rząd.Jak tylko uznaliście się za "profesjonalistów" w dziedzinie gospodarki przegraliście wybory - tak więc ...ciszej nad tą trumna panie Hofman...
  Pan Cymański nie lepszy - przytaczając ów dowcip sam sobie strzela w stopę - przecież i on jest opozycją a skoro "argumenty" opozycji powodują wzrost poparcia dla PO to jak to świadczy o opozycji i jej "propozycjach"?
  Żadna władza i żaden rząd nie powinien mieszać się do wolnego rynku i bez znaczenia jest opcja polityczna rządzących - efekt zawsze będzie taki sam. Gospodarka nie jest tworem poddającym się trwale jakimkolwiek regulacjom ponieważ podstawowym "paliwem" tejże jest ...zysk a ten absolutnie nie jest tożsamy ze sprawiedliwością społeczną, równością, sprawiedliwym podziałem dóbr i całą resztą sloganów widniejących na sztandarach partii politycznych...
  Reasumując -szanowni oponenci poczynań gospodarczych obecnie rządzących - gdy już nastanie wasz czas wcale nie będziecie lepsi, czego mieliśmy ju z dowody i mieć będziemy nadal z przyczyn jak wyżej.
  Rynek pozostawić należy nieomal samemu sobie- tylko jaka będzie wówczas racja waszego bytu?- odpowiedź na to pytanie jest kluczem do zrozumienia całej reszty.
  Bodajże Sławomir Mrożek zadał w którymś ze swoich tekstów pytanie i udzielił na nie odpowiedzi - "co można zrobić z niczego ,żeby było? - władzę"... i są to słowa z rodzaju "świętych"...

 • nerwus0

  Oceniono 9 razy 5

  Faktycznie, Hofman ma w sobie coś z rycerza. Zakuty łeb.

 • 1410_tenrok

  Oceniono 8 razy 4

  hofman to taki mały hitlerowiec, tyle, że dr Goebbels był odeń lepszy, ociupinkę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX