"Otoczenie Komorowskiego bardzo blisko związane z Rosją". Kaczyński o prezydencie i premierze

- Nie jest tajemnicą, że wokół Bronisława Komorowskiego skupione są grupy wywodzące się z dawnych PRL-owskich służb, głównie wojskowych. Możliwe, że słabość Tuska dała im siłę do działania - oświadczył Jarosław Kaczyński w "Gazecie Polskiej Codziennie". Zdaniem prezesa PiS "otoczenie Komorowskiego ma bardzo bliskie związki z Rosją".
- Dziś widać, że Donald Tusk słabnie, władza powoli wymyka mu się z rąk. Jeszcze rządzi, ale coraz częściej za jego plecami widać cienie jego wrogów. Pytanie tylko, komu i czemu służą te ataki. Można uznać, że w grę wchodzą jedynie partykularne interesy grupy trzymającej władzę - powiedział Kaczyński.

"Palikot wieloletnim przyjacielem Komorowskiego"

Zdaniem prezesa PiS "Palikot to człowiek związany bardzo blisko" z Tuskiem i Komorowskim. - Można powiedzieć, że jego istnienie w życiu publicznym jest związane z tym środowiskiem. Urban też był kiedyś zapleczem SLD, ale mimo wszystko nigdy nie miał aż tyle siły, by przydzielić Kwaśniewskiemu komisarza politycznego. Kaczyński zaznaczył też, że Palikot "jest od lat przyjacielem prezydenta".

- Nie ulega również wątpliwości, że ludzie z najbliższego otoczenia Komorowskiego mają bardzo bliskie związki z Rosją. Świadczą o tym ich życiorysy - dodaje.

"Putin poszerza wpływy w Polsce?"

"Czy w tej sytuacji PiS może się zdecydować, by podtrzymać chwiejącego się Tuska i zatrzymać ekipę Komorowskiego?" - pytają Tomasz Sakiewicz i Katarzyna Hejke-Gójska. - Nie. Stanowczo podkreślam, że nie będziemy bronili Donalda Tuska - to najgorszy premier od wielu lat. On i jego rząd szkodzą Polsce i Polakom - stwierdził prezes.

"Czy konfliktowi prezydent - premier sekunduje Rosja? Może Putin doszedł do wniosku, że to okazja, by poszerzyć w Polsce swoje wpływy?" - pytają dalej Sakiewicz i Hejke-Gójska. - Podobnie jak wielu analityków dopuszczam taki scenariusz. Wszystko wskazuje na to, że w głowie Putina jest perspektywa 12-letnich rządów, które mają uczynić z Rosji imperium - mówi prezes PiS.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (26)
"Otoczenie Komorowskiego bardzo blisko związane z Rosją". Kaczyński o prezydencie i premierze
Zaloguj się
 • nintom

  Oceniono 8 razy 8

  prezes - skretyniały podżegacz wojenny - nienawidzi wszystkich

 • peter-123

  Oceniono 11 razy 7

  Ten facet ciagle majaczy i jest w agonii. Kiedy nastapi jego polityczny koniec, tak pozadany dla Polski. Wstyd , ze taki polityk , nierob i intrygant, klamca , szowinista , nacjonalista, nieudacznik , infantylny, odrazajacy w wygladzie , od dziesiatek lat moderuje zycie spoleczne i polityczne Polski.

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 7 razy 7

  Rozumiem tęsknotę i zazdrość kaczorka patrząc na genezę jego rodu sięgającą żydów odesskich.

  Ta sfrustrowana kupka leków psychotropowych jak się zorientowała, że mu sympatia elektoratu ucieka w
  stronę pana prezydenta Komorowskie będzie się czepiać z rozpaczy ogrodzenia pod napięciem aby tylko
  odzyskać choć część elektoratu.

 • najdul6

  Oceniono 6 razy 6

  no teraz po tych wypowiedziach Kaczyńskiego widzicie państwo jaki głupek i idiota chciałby zostać premierem i rządzić Polską

 • abeerhaminus

  Oceniono 8 razy 6

  "Nie jest tajemnicą, że...", "możliwe, że...", "nie ulega również wątpliwości, że...", "stanowczo podkreślam, że...", "można uznać, że..."

  Tak się kiedyś pisało referaty na plenum KC PZPR, a wcześniej po rosyjsku na masówki WKPB. Pan prezes ma zadziwiająco dobrą pamięć i cytuje bez kartki.

 • 1.zhyvilla

  Oceniono 5 razy 5

  Prezes PiS to chory na nienawiść człowiek, właśnie wypluł z siebie kolejne insynuacje.

 • rot.leszek

  Oceniono 5 razy 5

  Prezes nie odstawil jednak lekow!

 • szarlej-1

  Oceniono 5 razy 5

  I po to jest Jego Kaczej Eminencji tzw. instytut pamięci narodowej /małe litery celowo/. Dyżurni histerycy wyciągną nawet kwity na opał z lat sześćdziesiątych by udowodnić każdą tezę będącą efektem neuronowej sraczki arcyprezesa .Kiedy skończy się ta narodowa paranoja ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX