Gdzie są posłowie? Pusta sala podczas obrad nad obywatelskim projektem ustawy emerytalnej [ZDJĘCIE]

?To nie jest sprzątanie sali sądowej. To stopień zainteresowania posłów projektem obywatelskim? - czytamy na facebookowej stronie związkowców. Na czytanie obywatelskiego projektu ustawy o prawie do naszych emerytur przyszło w porywie trzech posłów!
Obywatelski projekt OPZZ zakładający, że prawo do emerytury kobiety uzyskiwałyby po 35 latach pracy, a mężczyźni po 40 latach pracy, usłyszała jedynie garstka parlamentarzystów.

- To nie jest sprzątanie sali sejmowej. To jest stopień zainteresowania części posłów projektem obywatelskim OPZZ. Tych panów wybraliśmy, dobrze im płacimy, wcześniej wysyłamy na emerytury. A może powinniśmy im już podziękować - piszą związkowcy na Facebooku.

Obrady prowadziła wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka. Posłanka tłumaczy parlamentarzystów. - Oczywiście nie jest to przyjemne. To nie jest jednak tak, że posłów nie ma, bo gdzieś chodzą i się lenią, tylko w tym czasie odbywają się różne komisje, spotkania - mówi Nowicka. Nie przypisywałaby tego tematowi czytania projektu ustawy, czyli emeryturom. - Akurat to jest sprawa, która wszystkich dotyczy.

Nowicka pokazała reporterowi TOK FM plik kartek z wypisanymi posiedzeniami komisji. - Wszystko odbywa się dokładnie w tym samym czasie. Problemem nie są posłowie, problemem jest zła organizacja pracy w Sejmie - mówi wicemarszałek Sejmu.

Dlatego Ruch Palikota chce zmian w regulaminie Sejmu. Nowe przepisy zakładają między innymi, że w czasie posiedzenia na sali plenarnej nie ma posiedzenia sejmowych komisji.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (21)
Gdzie są posłowie? Pusta sala podczas obrad nad obywatelskim projektem ustawy emerytalnej [ZDJĘCIE]
Zaloguj się
 • rot.leszek

  Oceniono 16 razy 16

  Gdyby chodzilo o debate nad projektem podwyzek diet poselskich sala "w szwach by pekla"

 • zazast

  Oceniono 8 razy 8

  ciekawe, że wcześniej nikt nie wpadł na to, żeby komisje obradowały w innym czasie niż posiedzenia sejmu.

 • erwinkokoszka001

  Oceniono 8 razy 8

  Przecież to jest ich praca, czyli jesteś nieobecny - bumela. Niestety, świętych krów polskiego parlamentaryzmu to nie dotyczy

 • yontec59

  Oceniono 6 razy 6

  No żesz ..... mać !! /przepraszam/ .Najdurniejsze tłumaczenie nie obecnośći posłów jakie słyszałem.Co to znaczy że w tym czasie odbywają sią jakieś komisje-chyba ktoś decyduje o planach i układzie prac jakby nie było najważniejszej instytucji w Polsce.Trzech posłów-to nawet nie jest kpina - to jawne ,,olewatctwo,,nas ,ludzi,którzy wybierając posłów nie tylko powołali ich do pełnienia funkcji ale przede wszystkim do PRACY-za niemałe pieniądze.nie mogę ,po prostu się gotuję : b.proszę o nie dokonywanie prób tłumaczenia tej sytuacji / to przecież nie jest pojedyńczy przypadek-nie ma tłumaczeń bo po prostu nie ma HONORU wśród naszych przedstawicieli / ? /.Hańba !!!

 • marpa1506

  Oceniono 6 razy 6

  Australijskie władze ustawodawcze (dwie izby jak u nas) to razem 226 osób w tym 76-u senatorów na ponad 22 miliony mieszkańców nasz kraj widocznie jest bogatszy niż Australia skoro stać nas na utrzymywanie 560-u w większości darmozjadów.

 • werter54

  Oceniono 5 razy 5

  I za co te pasożyty dostają tak wysokie uposażenia!!! Tylko przed wyborami jest ich wszędzie pełno.

 • villk

  Oceniono 5 razy 5

  juz pisałem ....

  żenada....puste ławy poselskie krzyczą......

 • pacze1950

  Oceniono 4 razy 4

  podziękujmy wszystkim politykom (czy można tych partaczy tak nazywać)

 • paw73

  Oceniono 9 razy 3

  Cicho o sondażach, dopóki coś Donaldowi i PO dobrego nie pokażą.

  DLACZEGO MEDIA PRZESTAŁY POKAZYWAĆ SONDAŻE POPARCIA DLA PARTII POLITYCZNYCH?
  OD 5 TYGODNI, ŻADNE MEDIA NIE POKAZUJĄ JAKIE JEST POPARCIE PROCENTOWE DLA POSZCZEGÓLNYCH PARTII!
  OD DANIA, GDY FIRMY BADAJĄCE POPARCIE DLA PARTII POKAZAŁY SPADEK POPARCIA DLA PARTII TUSKA PO -OD 8% DO 11% . GDY PO WYKAZYWAŁO POPARCIE W GRANICACH 26% , ZAPRZESTANO POKAZYWAĆ SONDAŻE, DLA WYGODY TUSKA I PO.
  POKAZANO TYLKO 10 DNI TEMU NA STRONACH POLSKIEGO RADIA,ŻE PARTIA TUSKA PO NOTUJE SPADEK O 2,5% NIC WIĘCEJ. OD TEJ PORY GŁUCHA CISZA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX