Milion premii dla szefa PL2012. "Umów trzeba dotrzymywać" vs. "Arogancja władzy"

- Umów należy dotrzymywać - mówi reporterowi TOK FM Andrzej Biernat, wiceszef sejmowej komisji sportu z Platformy Obywatelskiej. Z kontraktów ujawnionych przez Ministerstwo Sportu wynika, że nawet 1 mln zł premii może dostać szef spółki PL2012 Marcin Herra.
Szefowie spółki PL2012 dostaną po 1 mln zł premii. Jeśli będzie "sukces końcowy".

- Jakość pracy i sposób organizacji pracy przeniesiony z korporacji wygląda zupełnie przyzwoicie - mówi poseł Andrzej Biernat. - Natomiast wszystkich bulwersuje kwota. Jeśli byśmy się skoncentrowali tylko na jakości pracy i sposobie jej wykonywania, to zobaczylibyśmy, jak duży "pressing" nałożyła spółka na samorządy i wykonawców inwestycji - dodaje. Czy zatem te pieniądze się należą? - dopytywał reporter TOK FM.

- Realizować te umowy trzeba. Nie będę wnikał w kwestie, czy należą się, czy nie. Jest podpisana umowa. Jeśli zostały wykonane zawarte w kontrakcie punkty, to pieniądze należą się jak każdemu kontrahentowi - mówi Biernat.

To "chłopcy Drzewieckiego"

Kolega posła Biernata z komisji sportu Adam Hofman z PiS wysokością premii jest zbulwersowany.

- Termin "chłopcy Drzewieckiego" nie został ukuty przypadkiem. W spółkach, w których nie ma "kominówki", za czasów ministra Drzewieckiego wylądowali albo nominaci partyjni, albo ludzie związani z Platformą. To jest arogancja władzy do granic możliwości - mówi Hofman.

Patryk Jaki z Solidarnej Polski uważa, że sprawą kontraktów powinna zająć się prokuratura. Artur Dębski z Ruchu Palikota chce wyjaśnień, co oznacza zapis o "premii za sukces końcowy". - Tego nie rozumiem. Jaki sukces? Że nie zawali się stadion? Czy że Polska wygra mistrzostwa? Kryteria są bardzo niejasne - mówi Dębski.

Posłowie PSL nie chcieli sprawy komentować.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (99)
Milion premii dla szefa PL2012. "Umów trzeba dotrzymywać" vs. "Arogancja władzy"
Zaloguj się
 • tetradrachma

  Oceniono 69 razy 65

  Ile postów na ten temat napisałem przez rok ? 100 ? 200 ? Przestrzegałem Tuska, że nie Kaczyński go zgubi, a kumple, których korupcyjne rozpasanie i arogancja, wykracza poza możliwości percepcji Tuska. Teraz dostanie to, co mu się należy !

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 66 razy 54

  Jakim prawem pracujacy za podatnikow kase dostaje miliony?.Przeciez kazdy glupiec ubuduje stadion.A cwany glupiec wygra krocie uwazajac spoleczenstwo za idiotow.I ma racje bo dla PO spoleczenstwo to idioci-dla PO.Gdy dotyczy to prywatnego, jego problem.Kasa byla z budzetu czyli podatkow spoleczenstwa.Ludzie przez cale zycie nie zarobia takiej kasy.Nie zarobia tego co ten facet, czy inni dostana w jeden dzien.

 • sayuri70

  Oceniono 20 razy 20

  Ktoś powiedział, że polityka to nie jest miejsce dla przyzwoitych ludzi,
  święte słowa....
  Jak teraz można mówić ludziom o potrzebie wyrzeczeń, o oszczędnościach,
  o emeryturze po 67 roku życia ? Trzeba być przesiąkniętym hipokryzją do granic,
  jestem załamana tym co się dzieje w kraju, hospicja to przedsiębiorstwa,
  EURO jakiś nowy bóg, coraz mniej szkół, coraz więcej chińskich centrów odzieżowych.
  Frustracja "szarych" ludzi rośnie równie szybko jak majątki tych uprzywilejowanych...
  A co będzie jak dojrzeją grona gniewu ?

 • nintom

  Oceniono 26 razy 20

  nie jestem populistką - premia i zarobki managerów i bankierów TO NADUŻYCIE SPOŁECZNE -
  to nieprzyzwoita chciwość - tłumaczenie tego rynkiem - to bzdura

 • lukki69

  Oceniono 20 razy 18

  milion złotych premii to moze dostac ktos niezastapiony ewentualnie...a nie urzednik....to zwykłe bezczelne złodziejstwo.wszystkich kombinatorów za państwowe pieniadze WON!!!!

 • abba2010

  Oceniono 21 razy 17

  Niech nikt nie wierzy że Donald Tusk nie wiedział o tych skandalicznych umowach! Skandalicznych bo są rozdawane z uzbieranego u biednych Polaków grosza! Bogaci podatków nie płacą.
  Powiedzcie kiedy, kiedy wreszcie będziemy mieli w polskim rządzie ludzi kompetentnych, uczciwych i prawych z których jako ich wyborcy będziemy dumni! Ten rząd to zbiorowisko kombinatorów, złodziei,którzy nie wstydza się okradać już i tak bardzo biednego narodu!

 • szarkama53

  Oceniono 14 razy 14

  Umow trzeba dotrzymywac - no wlasnie
  Jak zaczynalam prace,to wiek emerytalny byl -50lat
  Pozniej -55
  Pozniej -60
  Teraz -67
  Gdzie tu dotrzymanie umowy?

 • triangle87

  Oceniono 13 razy 13

  Panie Biernat, a co z umową jaką zawarł Tusk z narodem przed wyborami? Mamy przypomnieć treść expose i innych obietnic? To też jest UMOWA i tak samo wiążąca jak pisemna. Policzone są wasze dni złodzieje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX