Poseł PO i siostrzeniec Gowina przeszedł do Ruchu Palikota. "Transfer roku"

- To transfer roku. Witam w Ruchu Palikota - oznajmił dziś posłowi Łukaszowi Gibale Janusz Palikot. Młody polityk po ośmiu latach spędzonych w Platformie Obywatelskiej przeszedł do Ruchu Palikota. - Platforma odeszła od tych wartości, które leżały u jej podstawy - wyjaśniał swoją decyzję Gibała.
35-letni Łukasz Gibała, który w Sejmie jest już drugą kadencję, przeszedł dziś do Ruchu Palikota. Szef RP nie szczędził politykowi słów pochwały. - To człowiek, który zrobił spektakularną, niesamowitą kampanię i dostał się do parlamentu wbrew własnemu kierownictwu partii - oznajmił Palikot, odnosząc się do konfliktu Gibały z szefem krakowskich struktur PO, Ireneuszem Rasiem.

"Miał być jednym z pięciu następców Tuska"

Przewodniczący Ruchu mówił o nowym nabytku swojej partii jako o "człowieku wolnego rynku, równych praw", który w mediach "wymieniany był niedawno jako jeden z pięciu następców Donalda Tuska". Palikot nie pominął także milczeniem faktu, że Gibała jest siostrzeńcem obecnego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina.

- Minister zostaje w Platformie. To decyzja więc symboliczna. Oto pokoleniowo, młodzi ludzie, których Łukasz Gibała symbolizuje, dokonują takiego wyboru - cieszył się Palikot. - Zrobił to w imię wartości, dla których znalazł się w polityce - dodał.

"Nikt za mną nie przechodzi do Palikota"

Sam zainteresowany tłumaczył, że już od dłuższego czasu rozmijał się w swoich dążeniach z Platformą. Przypomniał, że protestował przeciwko międzynarodowemu porozumieniu ACTA, kiedy bronił go Donald Tusk. - Platforma odeszła od tych wartości, które leżały u jej podstaw - skwitował nowy członek Ruchu Palikota.

W Platformie słychać więcej takich głosów. W lutym Gibała ogłosił, że wraz z piątką swoich kolegów z partii - w tym m.in. Michałem Szczerbą - zamierza budować liberalne gospodarczo skrzydło. W tym celu mieli założyć Parlamentarny Zespół ds. Wolnego Rynku. Dziś poseł zaprzecza, by ktokolwiek z PO miał pójść w jego kroki. - Każdy z nich będzie sam musiał rozważyć wszystkie za i przeciw, ale z moich informacji wynika, że żaden z nich nie przechodzi - poinformował Gibała.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Poseł PO i siostrzeniec Gowina przeszedł do Ruchu Palikota. "Transfer roku"
Zaloguj się
 • arvelli_net

  Oceniono 11 razy 7

  ... czyli zwykły "pociotek",hm... w normalnym państwie albo wujek albo ciocia albo "pociotek"... u nas obowiązuje jeszcze model "hurrra, cała rodzina"...

 • chriswaw

  Oceniono 8 razy 6

  Ubytek posłów z PO może najbardziej zagrozić ... Pawlakowi.
  Słabnącą koalicję PO z PSL-em zastąpi bowiem sojusz Tuska z Palikotem. W ten sposób Tusk "ucieknie do przodu" a to, co miało go osłabić, tylko go wzmocni.
  A przy okazji zmiana koalicjanta zdynamizuje zmiany blokowane dotychczas przez PSL. M.in. w KRUS-ie i podatkach od rolników. Oby ...

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 10 razy 6

  W tej konfiguracji to tylko osły trojańskie mogą być.

 • forte2012

  Oceniono 12 razy 6

  dobra wiadomość !!!

  PS. A kiedy poseł z PIS ?

 • karoshi.report

  Oceniono 12 razy 2

  Hmmm...jedna jaskółka wiosny nie czyni... .ale tendencja pozytywna.

 • neumarkt

  Oceniono 9 razy 1

  Szanowny posełek na gejzera intelektu nie wygląda! Wygląda na niedopieszczonego przez PO, a liczył na to! To dobrze że PO pozbyła sioe tego ancymonka!

 • demolka666

  Oceniono 11 razy 1

  a to ten zdrajec był lewicowy??? dziwne, mnie się zdawało, że to klerykał

 • paw73

  Oceniono 14 razy -2

  Poseł PO Gibała= kampania za 1 mln zł! Dopóki nie opuścił szeregów PO, GW i AGORA milczały o sprawie "legalności" finansowania kampanii posła PO, kuzyna ministra Gowina.
  Poseł PO Gibała, ma być forpoczta wspólnych działań PO i Palikota. Gibała zawsze opowiadał o swej przyjaźni z klerem Krakowskim.
  Wychodzi na to,że Palikot tyko udawał antyklerykała,skoro przygarnął kto taliba Gibałę. Palikot otwiera się ,że ma gdzieś lewice , interesuje go tylko władza.

 • peter-123

  Oceniono 8 razy -4

  I co z tego. Jeden porabany ,a drugi chyba nie lepszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX