Zgrzyt w koalicji PO-PSL. Ludowcy nie chcą stawiać Kaczyńskiego i Ziobry przed Trybunałem Stanu

Posłowie PSL nie poprą na razie wniosku o postawienie przed Trybunałem Stanu Jarosława Kaczyńskiego oraz Zbigniewa Ziobry.
Platforma Obywatelska chce postawić przed Trybunałem Stanu byłego premiera oraz ministra sprawiedliwości, ponieważ jej politycy uważają, że prezes PiS i były wiceprezes tej partii odpowiadają za łamanie konstytucji.

Chodzi na przykład o sposób nadzoru nad ministrami w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości. Postawienie Kaczyńskiego i Ziobry przed TS to również jedna z rekomendacji, jakie znalazły się w raporcie komisji śledczej badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy, którą kierował Ryszard Kalisz z SLD.

Po posiedzeniu klubu parlamentarnego PSL poseł Jan Bury wyjaśnił, że na razie jest zbyt mało przesłanek, by poprzeć wniosek PO. Polityk ludowców wyjaśnił, że sprawa jest już dość zamierzchła, ponadto w ostatnich wyborach wyborcy ocenili polityków i partie, w tym również Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobrę. Jan Bury dodał, że jeżeli pojawią się we wniosku PO nowe wątki, to wtedy w PSL będą się nad tą sprawą zastanawiać.

Do postawienia obu polityków przed Trybunałem potrzeba 3/5 głosów w Sejmie. Koalicja PO-PSL aż tylu nie ma, ale swoje poparcie już zgłosił Ruch Palikota, co pozwoli na przegłosowanie wniosków.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Zgrzyt w koalicji PO-PSL. Ludowcy nie chcą stawiać Kaczyńskiego i Ziobry przed Trybunałem Stanu
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 4 razy 2

  Strategia Pawlaka jest od początku taka sama: MAKSIMUM INTRATNYCH stanowisk i kasy dla swoich , przy MAKSIMUM KŁONIC wsadzanych w szprychy koalicjanta....

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 1 raz 1

  Ludowcy jeszcze fikają, ale mają służby Rostowskiego na plecach. I wilgoć w guminiakch, polecam:
  www.polityka.pl/kraj/analizy/1524931,1,pusta-kasa-psl.read. Szykują się zmiany.

 • falowod

  Oceniono 1 raz 1

  Ludowcy boja sie o wlasne tylki.Pawlaki maj zbyt duzo za skora aby sie podkladali.Jak bedzie TS dla PiSuarow to wkrotce i dla Pawlakowych tez !
  Pawlak ma sporo do stracenia bo wciagal jak odkurzacz kase z budzetu bez ogladania sie na prawo :)

 • ptak57

  0

  Podzielam obawy Lisa. Ten proces może z tych dwóch oszołomów zrobić "ofiary systemu". Wątpie też by spowodował on że inni szaleńcy, jakich w naszym parlamencie nie brakuje, zaczną liczyć się z możliwością postawienia ich przed Trybunałem. Tutaj może jedynie pomóc całkowite zniesienie immunitetu wszystkim parlamentarzystom i przywódca na miarę J.Piłsudskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX