Schetyna: Jeśli przekonamy PSL, Ziobro i Kaczyński staną przed Trybunałem Stanu

Kontynuowanie sprawy Barbary Blidy jest jednym ze zobowiązań wyborczych PO - mówił w Radiu ZET Grzegorz Schetyna. Polityk Platformy sugerował, że możliwe jest postawienie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu.
- Nie powiedziałbym, że nie ma szans na zebranie 276 głosów za postawieniem Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry przed TS. To zależy od przekonania Polskiego Stronnictwa Ludowego i od koalicyjnej większości, bo jeżeli ona będzie, to pozostałe głosy dadzą tę większość - powiedział w rozmowie z Moniką Olejnik Grzegorz Schetyna, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

- Czy wyobraża pan sobie, że w głosowaniu Donald Tusk podniesie rękę za wnioskiem o postawienie liderów prawicy przed TS? - pytała Monika Olejnik. - Nie, nie wyobrażam sobie - odpowiedział Schetyna.

Polityk mówił, że kontynuowanie sprawy Barbary Blidy jest jednym ze zobowiązań wyborczych Platformy Obywatelskiej: - Nie chciałbym, żeby to zostało zrozumiane tak, że sprawa lat 2005-2007 jest zamknięta lub że sprawa śmierci Barbary Blidy jest zamknięta. Powinniśmy o tym mówić, bo ta sprawa jest kontynuacją tego, co zapowiedzieliśmy. Obietnic i zapowiedzi trzeba dotrzymywać - stwierdził Schetyna.

- Jutro mamy spotkanie zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej, będziemy o tym rozmawiać i decydować - dodał.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Schetyna: Jeśli przekonamy PSL, Ziobro i Kaczyński staną przed Trybunałem Stanu
Zaloguj się
 • demolka666

  Oceniono 4 razy 4

  psl-owcy boją się, że jak zagłosują za trybunałem dla kaczki, to kaczka ich znienawidzi jak tusku, ale nie widzą tępaki, że kaczka już dzisiaj gardzi nimi tak, jak wszystkimi pozostałymi, kunktatorstwo psl-owskie jest głupie i krótkowzroczne

 • totapis500

  Oceniono 4 razy 2

  Ci dwaj przestępcy budowniczowie IV RP powinni być sądzeni z urzędu a nie uzależniać tego od humoru buraków z PSL oni chcą być tylko u koryta łącznie z inż.Pawlakiem

 • falowod

  Oceniono 1 raz 1

  Pawlaki sie boja ze bedzie precedens i to otworzy droge do rozpraw ludzi PSL ktorzy wyrywali kase z budzetu
  Bardziej sprzedajnych ludzi jak ci z PSL chyba nie mozna pokazac .Jak im przypasi to zwiaza sie z PiSuarami

 • falowod

  0

  Jestem sceptykiem jesli chodz o doprowadzenie do TC obu PiSuarowcow.
  Cala klasa polityczna jest umoczona.To jej zachowanie i standarty doprowadzily do powstania syuacji ktora spowodowal mord politycznzyna min Blidzie.
  Bo byl to mord ,nie ulega kwestii .Autorzy cynicznie zalozyli ze kaza sytuacja wynikla jest dla nich korzystna bo obrzuci blotem na dobre imie poslanki.Mieli racje.Udalo im sie.
  Cale PiS jest przekonane ze "Alexis" mowila prawde i ze Blida byla zamieszana w afere weglowa.
  KK tez sie postaral o to choc byla katoliczka .No! ale miala niezdrowe poglady i byla ministrem w "zbrodniczym " rzadzie Millera.

 • somekindofhope

  Oceniono 2 razy 0

  PSL musiałoby dostać przede wszystkim rozłożenie ich gigantycznego długu na 10 lat no i oczywiście kupę stanowisk, żeby zagłosować za TS dla Kaczyńskiego i Ziobry.

 • fraaa

  Oceniono 2 razy 0

  to sie nam wszystkim polepszy od tego

 • fudalejw.1

  Oceniono 3 razy -1

  A ja jestem przekonany a nawet pewny,że Schetyna to przegrany
  polityk.

 • nodens_pn

  Oceniono 7 razy -3

  Kapitanie Schetino,
  proponuję do trybunału stanu podać swojego pryncypała, za ukręcenie łba aferze hazardowej i za zaniedbania podczas śledztwa smoleńskiego. Co chcecie zakryć, wasze kłamstwa wyborcze i mizerię rządzenia???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX