Komentarze (62)
Prymas: Jak Kościół był potrzebny, to wchodzili do zakrystii
Zaloguj się
 • szarlej-1

  Oceniono 19 razy 19

  Oj ...nie ładnie panie prymas ! Zakrystia nie jest tylko do figli z ministrantami i przyjmowania kasy za "usługi" pokropkowo- komunijne...Nie ładnie !!!....A o "wojnie religijnej" nikt nie mówi ! Nie dopraszajcie się !!!...Mówimy o UCYWILIZOWANIU waszego utrzymania . Czyżbyście byli tak małej wiary w wiernych ? Skąd tak małe zaufanie do owieczek ?.....Nie ładnie !!!

 • qielih

  Oceniono 18 razy 16

  Obywatelu Kowalczyk : pchali się na zakrystię, a ilu wy wydaliście sbekom? Do tej pory nie rozliczyliście z bogatej współpracy z sb. Fundusz kościelny stworzony w latach 50 braliście nie garściami tylko ciężarówkami.Napewno za to, żeby nieść słowo Boże w pzprze. Nie rozliczyliście się również z bogatych darów, które wy rozdzielaliście wedle oddaństwa wam za prlu. Ile przedpadło na zachrystiach? Byliście tak uciskani za prlu a to właśnie wtedy powstało najwięcej parafii, kościołów. Macie mentalność prostytutki, która zawsze się przytuli do bogatszego sponsora. Wmówiliście ze zdrajczynią polski suchocką jakieś mity o was w prlu i przytuliiście się do następnej władzy tym razem solidarnościowej. Tutaj ilość grantów i waszego złodziejstwa osiągnęła apogeum. W tym roku już dwukrotnie zostały podniesione podatki poprzez zwiększenie minimum socjalnego oraz podwyższenie jednej ze skladek zusowskich. Wy święte świńskie krowy obwieszone złotem macie jeszcze tupet czegokolwiek żądać? Mamy dość. Nie da się już więcej nam wziąść. Mam nadzieję, że kiedyś zapłacicie zadośćuczynienie za to co zrobiiście polsce. Prawda zwycięży bo kto z kłamstwa żyje ten na prawdę umiera.

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 16 razy 16

  To jest o tyle wesoła wypowiedź, że tak będzie nadal. A już dumą napawa mnie fakt jak hierarchowie dają się dymać takim troglodytom politycznym jak kaczor. Wiadomo powszechnie, że jest to antyklerykał. Wyciera sobie gębę nawet uznanymi w kk autorytetami (?) jak ON. "z ziemi, TEJ ziemi" w ustach kaczora brzmi paradnie.
  Śmiać mi się na skargi hierarchów dotyczących polityków. Oni tak lubią się grzać w świetle jupiterów. Razem.
  A ichniejszy ober szef w Watykanie wyraźnie nakazuje: oddzielcie politykę od ołtarza. Nie dot. Polandi.
  Także te miauczenie prymasa jest nie na miejscu i jest wynikiem braku konsekwencji kk.

 • ciemnyludd

  Oceniono 14 razy 14

  Do utraty tchu Kościół będzie bronił WIARY... A czy to jego wina że już wierzy tylko w KASĘ ????

 • byzgran

  Oceniono 16 razy 14

  na razie to kościół katolicki pcha się... do władzy i kasy!

  czuję że to nie ostatnie chamska wypowiedż hierarchy katolickiego.. wkrótce zacznie się większa pyskówka

  odcinanie od źródełka darmowych łupów boli
  a zwłaszcza ich mocodawców w państwie Watykan

 • barbarakos

  Oceniono 13 razy 13

  Jak chodzi o pomoc Kosciola w czasach PRLu: to byl obowiazek Kosciola. I Kosciol nie powinien tego stale przypominac i oczekiwac wdziecznosci. Dobre uczynki robi sie dlatego, ze sa DOBRE. Jak to jest w Ewangelii? Jesli oczekujesz zaplaty na ziemi, to nie oczekuj jej w niebie (to nie jest cytat, ale odpuscilam sobie szukania). A moze to obowiazuje tylko szeregowych chrzescijan?
  Poza tym: jak to jest: propozycje rzadowe to zaproszenie do dyskusji, czy ATAK na Kosciol?

 • zero-cin

  Oceniono 13 razy 13

  Przynajmniej gostek przyznał, że kościół już nie jest potrzebny. Do niczego. Nikomu.

 • czarna.beata

  Oceniono 12 razy 12

  Kto wchodził ,nazwiska ! społeczeństwo samo rozliczy .Wchodzili a wam pasowało,koniec tego dobrego,jest wiele placówek społecznych które potrzebują pieniędzy.Panstwo polskie płaci koscielne za ziemie które zostały odebrane kosciołowi,ale ale czy wy przypadkiem juz nie odzyskaliści 95% tych ziem! skoro tak to fundusz kościelny wam nie przysługije.

 • kkkooolll3

  Oceniono 14 razy 12

  "Jak Kościół był potrzebny, to wchodzili do zakrystii" - tą wypowiedź Ks Biskupa oceniam intelektualnie na poziomie mojego 10 letniego syna i az się komentować nie chce - ręce opadają. Ks. Biskupie na drugi raz nie wpuszczać i już.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX