Kempa u Tuska ws. TV Trwam. "Jeśli nie pomoże, pójdę do prezydenta"

Posłanka Beata Kempa spotkała się z Donaldem Tuskiem, by porozmawiać o miejscu dla telewizji o. Rydzyka na cyfrowym multipleksie. Reporterom zgromadzonym przed kancelarią premiera powiedziała, że wierzy w dobre intencje Donalda Tuska.


- Myślę, że pan premier w tej chwili szuka możliwości, w jaki sposób on zgodnie z przepisami prawa będzie mógł tej sprawie się przyjrzeć i zainterweniować. Mam nadzieję, że te możliwości znajdzie, pomoże ten problem rozwiązać i że to jest szczere. Jeśli tak nie jest, będzie to znaczyć, że wpisze się w ten klimat i wojny religijnej, i wojny z katolikami - mówi Kempa.

Posłanka mówiła premierowi Tuskowi o dwumilionowej rzeszy zwolenników telewizji o. Rydzyka, którzy podpisali się w obronie miejsca telewizji na multipleksie. - Mam przygotowane książki, bo być może jego przekaz o Telewizji Trwam i Radiu Maryja jest mocno zafałszowany. Mówią one o misji mediów katolickich autorstwa o. Tadeusza Rydzyka - mówiła przed spotkaniem Kempa.

Kempa: Pójdę nawet do prezydenta

Politycy prawicy bronią miejsca Telewizji Trwam na multipleksie. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie zgodziła się, by telewizja o. Rydzyka miała tam swoje miejsce. Tłumaczy to tym, że TV Trwam nie gwarantuje powodzenia finansowego projektu.

Beata Kempa dodała, że jeśli to spotkanie nie przyniesie rezultatów, pójdzie do samego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

- Mam nadzieję, że pan prezydent również mnie przyjmie w imię wolności mediów w Polsce. Wciąż apeluję do pana Dworaka i całej Krajowej Rady, aby zweryfikowali tę decyzję. Powinni się zastanowić, skoro miliony Polaków w tej sprawie czują się dyskryminowane - dodaje.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (20)
Kempa u Tuska ws. TV Trwam. "Jeśli nie pomoże, pójdę do prezydenta"
Zaloguj się
 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 11 razy 11

  Którego? Polski, Niemiec, Rosji - nie, bo pękną ze śmiechu. Łukaszenko ubije jako brakujące ogniwo,
  prezydent Watykanu też nie bo musielibyście być powabnym chłopcem. Idźcie na Wawel.

 • atleista

  Oceniono 12 razy 10

  Kempa żyje ze świadomością, że to prawdopodobnie jej ostatnia zabawa w posłowanie na koszt durnego podatnika. Jej śmieszna Solidarna Polska oscyluje w sondażach bliżej błędu statystycznego niż progu wejścia do Parlamentu. W takiej sytuacji ma dwa wyjścia: podlizywać się Kaczorowi, by przyjął ją z powrotem do PiS (wzorem eunucha Dorna), albo taplać się w wazelinie u Rydzyka. Drugie rozwiązanie wydaje się w jej przypadku, jak widać, rozsądniejsze.

 • peter-123

  Oceniono 9 razy 9

  Ze takie badziewie teroryzuje Polske. Wredna bezkrytyczna baba.

 • erwinkokoszka001

  Oceniono 9 razy 9

  "Zgodnie z przepisami prawa" to p. Rydzyk nie dostał koncesji, więc czemu ma się przyglądać p. Premier?

 • prawdziwy-pireansot

  Oceniono 8 razy 8

  Idź do dupy.

 • jasiukon1

  Oceniono 8 razy 8

  W posłankę KEMPĘ diabeł wstapił / czyli RYDZOLEWSKI / .

 • wolnawola41

  Oceniono 10 razy 8

  Spoko! Wyborcy! Ona z tego żyje!!

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 8 razy 8

  Lobbystka Rydzentego ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX