Tusk: Najtańsze dla państwa są bezdzietne rodziny

?Dla państwa najtańsza jest rodzina bez dzieci? - taką opinię na spotkaniu z Waldemarem Pawlakiem miał wyrazić Donald Tusk. Informację tę podaje portal Wprost24.pl.
Spotkanie PO i PSL-u miało miejsce 19 marca. Dotyczyło forsowanej przez PO reformy emerytalnej. Ludowcy nie chcą jej poprzeć w obecnym kształcie.

Pawlak mówił po spotkaniu, że "w czasie dyskusji pojawiła się też taka opinia, że dla państwa najtańsza jest rodzina bez dzieci". - Finansowo to się zgadza, tylko że jest to perspektywa jednego pokolenia - ocenił. Według "Wprost" te słowa wypowiedział premier.

- Rzeczywiście tak było. Nie ukrywam, że byliśmy bardzo zdziwieni tą wypowiedzią premiera - zdradza tygodnikowi jeden z uczestników spotkania. - Według mnie to był żart, sarkazm. Przynajmniej tak to odczytałam. Ale rzeczywiście tak powiedział premier - dodał.

Cały czas nie ma porozumienia ws. reformy emerytalnej. Nadal prowadzone są rozmowy między koalicjantami. Zarząd PO upoważnił premiera do szukania poparcia dla rządowych planów wśród opozycji.

DOSTĘP PREMIUM