Tusk: Najtańsze dla państwa są bezdzietne rodziny

?Dla państwa najtańsza jest rodzina bez dzieci? - taką opinię na spotkaniu z Waldemarem Pawlakiem miał wyrazić Donald Tusk. Informację tę podaje portal Wprost24.pl.
Spotkanie PO i PSL-u miało miejsce 19 marca. Dotyczyło forsowanej przez PO reformy emerytalnej. Ludowcy nie chcą jej poprzeć w obecnym kształcie.

Pawlak mówił po spotkaniu, że "w czasie dyskusji pojawiła się też taka opinia, że dla państwa najtańsza jest rodzina bez dzieci". - Finansowo to się zgadza, tylko że jest to perspektywa jednego pokolenia - ocenił. Według "Wprost" te słowa wypowiedział premier.

- Rzeczywiście tak było. Nie ukrywam, że byliśmy bardzo zdziwieni tą wypowiedzią premiera - zdradza tygodnikowi jeden z uczestników spotkania. - Według mnie to był żart, sarkazm. Przynajmniej tak to odczytałam. Ale rzeczywiście tak powiedział premier - dodał.

Cały czas nie ma porozumienia ws. reformy emerytalnej. Nadal prowadzone są rozmowy między koalicjantami. Zarząd PO upoważnił premiera do szukania poparcia dla rządowych planów wśród opozycji.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Tusk: Najtańsze dla państwa są bezdzietne rodziny
Zaloguj się
 • j4s4

  Oceniono 7 razy 5

  ... a dla mnie najtańsze jest państwo bez bandy urzędników, polityków i kaftaniarzy! Damy sobie radę bez nich! Na bezludną wyspę z nimi wszystkimi!

 • heterofob2

  Oceniono 4 razy 4

  Co to jest BEZDZIETNA RODZINA?

  Mężczyzna wychowywał dziecko przez sześć lat, potem je rzucił. Czy to jest mężczyzna dzietny czy bezdzietny?

  Kobieta urodziła dziecko i wychowywała je, potem trafiła na oddział psychiatryczny, a dziecko do rodziny zastępczej. Czy ta kobieta jest dzietna czy bezdzietna?

  Kobieta nigdy nie rodziła, ale związała się z mężczyzną z dwójką dzieci, które teraz wychowuje jak matka: czy to jest kobieta dzietna czy bezdzietna?

  Para gejów wzięła na wychowanie dziecko powiedzmy na dwa lata, albo na cztery, albo na dłużej:

  docs.google.com/document/pub?id=1OFvwbJq_BH0r3v5WGqZ0uu49lK5IcciSVKPdst7rmkU
  Czy oni stanowią rodzinę dzietną czy bezdzietną?

 • kokokotek

  Oceniono 5 razy 3

  innymi slowy dzieci trzeba wytruc, bedzie taniej. albo potopic, jeszcze taniej wyjdzie. Potem bezrobotnych. nie placa podatkow na PANSTWO. potem emerytow, rencistow, chorych, chromych, garbatych, meneli, dziwki, obibokow, degeneratow, artystow, to samo. Reszte skoszarowac, bedzie jeszcze taniej. Potem mozna juz haratnac w gale.

 • e-grabarz

  Oceniono 3 razy 1

  Czy to znaczy, ze Tusk planuje wydanie nakazu aborcji dla kobiet w Polsce? Kiedy do mojej zony przyjdzie policja i wbrew jej woli zabierze ja na zabieg usuniecia ciazy?

 • e-grabarz

  Oceniono 2 razy 0

  Kiedys Tusk napisal w gazecie, ze "polskosc to nienormalnosc". Jak widac swojej opinii nie zmienil.

 • e-grabarz

  Oceniono 2 razy 0

  Ten premier Tusk jest anty-polski i arogancki gbur.

 • tbgmbx

  0

  Dziennikarz (?) z Wprost nie wie, czy to był "żart, sarkazm". Ale po komentarzach sądząc, nikt z komentujących nie rozumie ani żartu, ani sarkazmu. Ostatnio minister Mucha zakpiła sobie z Lisa, chcąc by nazywał ją "ministrą". Wtedy też internet huczał od poważnych debat polonistyczno-feministycznych. Ludzie, co z wami? Czy TVN i TVP wyjadły Wam mózgi do końca i nie zostało już ani grama inteligencji, która jest podstawą poczucia humoru? Ostatnio pisze się, że największą oglądalność mają fabularyzowane reportaże z naturszczykami: "Karol (36 l.) - zjadł własne gó...."

 • kapitan_siekacz

  Oceniono 5 razy -3

  Tusk Herodem! Ludziska, ukrywajcie dzieci, bo Tusku niedługo wyśle siepaczy. Będzie "Rzeź niewiniątek 2".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX