Kolejny wniosek o uchylenie immunitetu Macierewiczowi. Uda się tym razem?

Jest kolejny wniosek o uchylenie immunitetu Antoniego Macierewicza - podał tvn24.pl. Jeszcze dziś ma on trafić do prokuratora generalnego. Warszawska prokuratura apelacyjna po raz kolejny spróbuje postawić politykowi zarzuty w związku z raportem z likwidacji WSI z 2007 roku.
Oskarżyciele podpisali dzisiaj ponowny wniosek o uchylenie immunitetu Macierewicza i wysłali go do prokuratora generalnego - dowiedział się tvn24.pl. Andrzej Seremet już raz odmówił wystąpienia do Sejmu w tej sprawie.

Stołeczna Prokuratura Apelacyjna planuje postawić politykowi PiS przynajmniej trzy zarzuty - przekroczenia uprawnień, ujawnienia informacji niejawnych oraz poświadczenia nieprawdy w związku z publikacją raportu o WSI. Przestępstwa poświadczenia nieprawdy oraz ujawnienia tajemnicy przedawniają się w 2020 roku, zaś przekroczenie uprawnień może być już uznane za przedawnione.

"To działanie mające cechy polityczne"

Z podobnym wnioskiem oskarżyciele wystąpili już w grudniu zeszłego roku. Prokuratura Generalna uznała jednak, że pismo ma uchybienia formalne oraz merytoryczne i w tym kształcie nie powinno zostać przedłożone Sejmowi.

- Mam wrażenie, że jest to działanie mające cechy polityczne. Łączyłbym je z tym, że w sprawie smoleńskiej udowodniliśmy matactwo - tak Macierewicz komentował tamten wniosek. Zapewniał, że działał zgodnie z prawem.

Nie było rzetelnej weryfikacji danych nt. WSI?

Śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień przy tworzeniu raportu z weryfikacji byłych Wojskowych Służb Informacyjnych trwa od pięciu lat. Dotyczy m.in. "podejrzenia popełnienia przestępstwa przez członków komisji weryfikacyjnej, polegającego na niedopełnieniu ciążących na nich obowiązków rzetelnej weryfikacji prawdziwości danych zebranych w toku postępowania likwidacyjnego WSI".

Szef komisji weryfikacyjnej Antoni Macierewicz wielokrotnie podtrzymywał wszystkie swe wypowiedzi co do raportu i mówił, że jego ustalenia są oparte na dokumentach WSI i ustaleniach komisji weryfikacyjnej.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Kolejny wniosek o uchylenie immunitetu Macierewiczowi. Uda się tym razem?
Zaloguj się
 • rot.leszek

  Oceniono 8 razy 8

  Macierwwiczowi wszystko kojarzy sie ze Smolenskiem Mozg mu dawno wyparowal Zostala tylko...MGLA

 • ja_1958

  Oceniono 8 razy 8

  czy tej świętej krowy nikt nie jest w stanie ruszyć?
  Znieść immunitet dla posłów - dla wszystkich, z założenia

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 9 razy 5

  Myślę że można dać sobie na luz z Antonim . Pora uznać go za Dobro Narodowe Szczególnej Troski ,ograniczyć nieco dostęp do publicznych środków i obserwować z życzliwego dystansu .On już tak ma ...w sumie ma specyficzny wdzięk...ale w końcu jest Nasz ! A że jest bardziej polski niż Orzeł Biały ?...TAKA JEGO URODA...

 • hydroxymetan

  Oceniono 4 razy 4

  Dajcie spokój choremu człowiekowi. Przecież on już sam nie wie czy to jemu chcą zabrać immunitet, czy to on chce im zabrać...

 • duokwak

  Oceniono 1 raz 1

  Uchylić immunitet,osądzić,wsadzić i wyrzucić klucz...

 • jkal

  Oceniono 6 razy -6

  to tow. trep POlitruk złożył POważne doniesienie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX