Kaczmarek: Ziobro ujawnił też prezesowi akta mafii paliwowej. Niech przestanie kłamać

- Ziobro wielokrotnie podkreślał, że często osobiście jako prokurator czytał akta prokuratorskie, i to po nocy w ministerstwie. A teraz twierdzi, że w ogóle tych dokumentów ode mnie nie dostał, chociaż dotyczyły tak ważnej sprawy dla jego rządu? - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Janusz Kaczmarek. - Niech Ziobro przestanie kłamać - dodaje.
- Nie zdziwiło pana, że Ziobro przyznał, że chce akta sprawy "praca za seks" pokazać premierowi? - pytała Agnieszka Kublik. - Nie. Premier ma prawo do takich informacji i nie ma w tym nic dziwnego. Minister Zbigniew Ćwiąkalski informował premiera Tuska o sprawie Olewników, prokurator Andrzej Seremet - o postępowaniu w sprawie katastrofy smoleńskiej. Ale premier nie miał prawa dostać dokumentu z wynikiem badań DNA dziecka Anety Krawczyk - twierdzi Janusz Kaczmarek.

- Ziobro wielokrotnie podkreślał, że często osobiście jako prokurator czytał akta prokuratorskie, i to po nocy w ministerstwie. A teraz twierdzi, że w ogóle tych dokumentów ode mnie nie dostał, chociaż dotyczyły tak ważnej sprawy dla jego rządu? - pyta Kaczmarek.

Jak dodaje, "za czasów Ziobry było wiele podobnych sytuacji, np. Ziobro ujawnił Jarosławowi Kaczyńskiemu - wówczas jeszcze nie premierowi - akta mafii paliwowej".

Cała rozmowa w "Gazecie Wyborczej".

a class="c1n" href=" https://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103090,10670652,Sprawdz__kiedy_pojdziesz_na_emeryture__TABELA_abc123.html"> Praca do 67. roku życia? Sprawdź, kiedy przejdziesz na emeryturę [TABELA]>>
Kliknij, by zobaczyć listę

DOSTĘP PREMIUM