Siemiątkowski z zarzutami za więzienia CIA. To potwierdza, że Amerykanie trzymali u nas jeńców

- Przekroczenia uprawnień i naruszenia prawa międzynarodowego przez "bezprawne pozbawienie wolności" oraz "stosowanie kar cielesnych" wobec jeńców - "Gazeta Wyborcza" i "Panorama" ujawniają treść zarzutów jakie postawiono Zbigniewowi Siemiątkowskiemu. B. szef Agencji Wywiadu miał brać udział w zorganizowaniu w Polsce ośrodka CIA, w którym przetrzymywano podejrzewanych o terroryzm.
- W prokuraturze odmówiłem składania wyjaśnień i będę odmawiał na każdym etapie tego postępowania, również w sądzie - mówi "Gazecie" i "Panoramie" Siemiątkowski, dziś wykładowca uniwersytecki. Milczenie uzasadnia bezpieczeństwem państwa.

"Potwierdza jednak, że postawiono mu zarzuty dotyczące przetrzymywania w Polsce w latach 2002-03 więźniów CIA. To najważniejsza informacja od momentu wszczęcia w 2008 r. śledztwa mającego wyjaśnić tę sprawę" - czytamy. "Gazeta" podaje też, że zarzuty postawiono już 10 stycznia.

Podobne zarzuty mają być postawione zastępcy Siemiątkowskiego płk Andrzejowi Derlatce. "To on bezpośrednio odpowiadał za współpracę z Amerykanami. Prokuratorzy zebrali również dowody pozwalające na rozpoczęcie w Sejmie procedury postawienia przed Trybunałem Stanu premiera rządu SLD Leszka Millera. Nie przesłali ich jednak do marszałka Sejmu" - podaje "Gazeta". Podkreśla też, że sprawę można było wyjaśnić wcześniej, ale Agencja Wywiadu nie chciała przekazać śledczym potrzebnych materiałów.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Siemiątkowski z zarzutami za więzienia CIA. To potwierdza, że Amerykanie trzymali u nas jeńców
Zaloguj się
 • abeerhaminus

  Oceniono 5 razy 5

  Nic nowego. To nie pierwszy raz kiedy ktoś czyści kibel naszymi rękami.

  Niestety ani kibel, ani gó... nie nasze...

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 4 razy 4

  Dziwny jest ten świat. Jak gruchnęło w NY to potężny wrzask o ratowaniu świata przed globalny terrorem.
  Jednoczenie się zachodniej cywilizacji przed barbarzyńcami i takie tam. Mija czas, opadają emocje.
  Obrońcy praw człowiek syci w bezpiecznym dobrobycie podnoszą wrzask, że jak to można przetrzymywać! i
  torturować! potencjalnych kandydatów na zabójców i destruktorów tego świata.
  Taka goowniana schizia. A Polacy. Kazali więzić, więzimy. Kazali karać podejmujących decyzje, karzemy.
  Najważniejsze, że sojusznicy (?) mają choć trochę czyste sumienia.

 • degust

  Oceniono 2 razy 2

  Miller, Kwaśniewski,
  Dwa Busha pieski..

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 2 razy 2

  Kolejny rozdział Hańby Narodowej.....nasze polskie Guantanamo...i to Made in SLD......

 • tak-jest

  Oceniono 5 razy 1

  Trzeba postawić przed sądem "ministra" Sikorskiego,który w rządzie PiS był szefem MON. Sikorski to najbardziej pro Amerykański minister w rządzie PiS i PO. Jeżeli takie więzienia były w Polsce, to Sikorski o tym widział.Czas zatargać Radzika Sikorskiego przed prokuraturę. Gdyby doszło do tego ,że z Sikorskim ciężko .Wtedy Tusk stanąłby na głowie aby dochodzenie przerwać. Całe to działanie ma cel,odwrócić uwagę społeczeństwa od poważnych spraw . Tusk z pseudo-wiezień w USA, robi osłonę dla :podwyższenia wieku emerytalnego do 67 lat. Jedne z najwyższe padoki w UE. Paliwo 6zł. Rosnące bezrobocie. Służba zdrowia,która jest w całkowitym rozkładzie. Najdroższe leki w UE. Rząd Tuska, odmawia leczenia ciężko chorych dzieci i chorych na nowotwory. Tusk wprowadza eutanazję dla chorych , zgodnie z pomysłem minister sportu Muchy.

 • paw73

  Oceniono 12 razy 0

  DLACZEGO MEDIA SĄ CICHO ?
  MEDIA NIE CHCĄ PAMIĘTAĆ O POTWIERDZONYCH ZARZUTACH O PEDOFILIĘ DLA DZIAŁACZY PO=POPAPRANI OSZUŚCI! NA TEN CZAS 15 LUDZI TUSKA W TERENIE TO PEDOFILE!!!

 • anna12-3

  Oceniono 8 razy 0

  POLSKA RACJA STANU - nic nie znaczy,kiedy Gazeta uzna,że należy ujawnić ściśle tajny przeciek. Kto na świecie potraktuje nas poważnie? O sprawach jak najtajniejszych wywiadu,pisze dziennik codzienny w dużym nakładzie. Byliśmy śmieszni i tacy na zawsze pozostaniemy. Prężymy się podkreślając "ważność" naszego udziału w różnych misjach,szczególnie w walce z terroryzmem,a z drugiej strony jak baba na rynku,gaworzymy sobie o zarzutach np. dla Siemiątkowskiego "Jak się dowiedzieliśmy, śledczy zarzucają Siemiątkowskiemu przekroczenie uprawnień oraz naruszenie prawa międzynarodowego poprzez "bezprawne pozbawienie wolności" i "stosowanie kar cielesnych" wobec jeńców wojennych". Niech się terroryści w Afganistanie dowiedzą,może uda im się zemścić na polskich żołnierzach,wszak mają ich pod ręką,a może uda im się nawet coś zmajstrować w Polsce? Oni wiedzą jak to robić,już nie raz światu to udowodnili. Pałeczkę Gazety od rana przejął TVN-24,a w ciągu dnia będą o tym mówić wszystkie media. ZEMSTA TO SŁODKA SPRAWA - szczególnie dla wypranych z uczuć terrorystów. Czy o to chodzi?

 • falowod

  Oceniono 1 raz -1

  A DLA MNIE JEST TO ELEMENT gry politycznej.Zastanawiajace ze wyszlo to akurat teraz!
  PO chce cos utargowac ,zapewne ostudzic emocje w sprawie emrytur.Przeciez politycy o tym wiedzieli od lat!

  PiSuary ktorzy maja w rekach prokurature zas chca zaszantazowac SLD lub uznali ze sprawe trzeba wyeksploatowac bo sie zuzywa czasowo,lata leca .Kaczafi zas uznal ze pora tego uzyc aby umoczyc SLD aby PO ich nie bralo do koalicji bo "smierdza"

 • romp66

  Oceniono 11 razy -1

  Tusk i idioci z PO,jak Antek Macierewicz, postanowił do końca rozwalić, służby polskiego wywiadu.
  Dlatego spokojnie można mówić ,że PO=PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX