Wielowieyska kontra Błaszczak: Skazujecie emerytów na nędzę [WIDEO]

Dominika Wielowieyska przypomniała posłowi Błaszczakowi, że to m.in. głosami polityków związanych dziś z PiS zmieniono system tak, żeby wczesne przechodzenie na emeryturę oznaczało niskie świadczenia. - Kobieta w wieku 60 lat będzie miała 1 tys. emerytury. A po kilku latach już 1,8 tys. - wyliczała dziennikarka. - A pani mówi: pracujcie do śmierci - będziecie mieli wyższą emeryturę - odpowiadał poseł.
Szef Klubu Parlamentarnego PiS jak mantrę powtarzał, że jego partia chce, aby Polacy otrzymywali wyższe emerytury.Jak Prawo i Sprawiedliwość chce to zrobić? - My mówimy, że trzeba zrobić wszystko, żeby było więcej miejsc pracy w naszym kraju. Żeby rodziny decydowały się na większą liczbę dzieci. Zmiany, które proponuje rząd Donalda Tuska, wypędzają młodych ludzi na emigrację, a starszych skazują na zasiłki. Uważamy, że powinien obowiązywać system solidarnościowy, a nie kapitałowy. Zgłosiliśmy projekt ustawy umożliwiający wybór między ZUS a OFE - perorował Mariusz Błaszczak.

I nie zająknął się nawet, że do wprowadzenia kapitałowego systemu emerytalnego rękę przyłożyli posłowie prawicy. - Ten system uchwalili posłowie AWS, np.: Ryszard Czarnecki, Stanisław Szwed, Jerzy Polaczek, którzy dziś są w PiS lub są popierani przez Prawo i Sprawiedliwość - przypomniała Dominika Wielowieyska.

- Im szybciej przechodzi się na emeryturę, tym świadczenie jest niższe. Kobieta przechodząca na emeryturę w wieku 60 lat będzie miała 1 tys. emerytury. A po kilku latach pracy już 1,8 tys. Powiedzcie ludziom szczerze, że będą mieli głodowe emerytury. Skazujecie emerytów na nędzę - grzmiała dziennikarka "Gazety Wyborczej". - A pani mówi: pracujcie do śmierci - będziecie mieli wyższą emeryturę - ripostował poseł Błaszczak.Jak ważna jest dla PiS walka z proponowanymi przez rząd zmianami w systemie emerytalnym, najlepiej chyba świadczy to, że politycy tej partii odwiedzili protestujących przed KPRM związkowców z "Solidarności". Już godzinę po rozpoczęciu akcji protestacyjnej. Jarosław Kaczyński nazwał reformę "bezecną i nikczemną".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (217)
Wielowieyska kontra Błaszczak: Skazujecie emerytów na nędzę [WIDEO]
Zaloguj się
 • polsz

  Oceniono 78 razy 70

  a może zamiast podwyższać wiek do 67 najpierw wyrównać wiek kobiet i mężczyzn, zlikwidować KRUS i znieść WSZYSTKIE przywileje emerytalne

 • a.k.traper

  Oceniono 65 razy 45

  Ja też z pensję posła mogę mówić, że trzeba zrobić wszystko, żeby było więcej miejsc pracy w naszym kraju. Żeby rodziny decydowały się na większą liczbę dzieci. A co takiego pan Błaszczak razem ze swoim szefem mogą w tym temacie zrobić, zbudujecie fabrykę w każdym powiecie, odbudujecie rynek wielkości dawnego RWPG?
  Ten system był z założenia systemem "solidarności pokoleń" panie Błaszczak, zaczęło się to walić po 1990 r kiedy to ubyło składkowiczów a przybyło świadczeniobiorców, jeżeli znasz pan proste działania z rachunków to łatwo wyciągnąć wnioski.
  Może jako posłowie zacznijcie od zmian systemowych w parlamencie (likwidacja Senatu, zmniejszenie liczby posłów, solidarne obniżenie diet) a także w samorządach (zmniejszenie ilości rajców) itd, itp.

 • 25000zl

  Oceniono 68 razy 26

  dlaczego propagandziści z prorządowych mediów nie przedstawią realnych wyliczeń pokazujący co da samo podniesienie wieku emerytalnego? Ile osobom zdrowie pozwoli pracować do 67 lat? Jak będzie wyglądać opieka zdrowotna? Czy za 10 lat nie dowiemy się ze znowu trzeba podnosić wiek emerytalny?

  Jedyny skuteczny sposób to zmiana polityki prorodzinnej i spowodowanie wzrostu dzietności. Ale to ideologicznie niewygodne?

 • watanabefigi

  Oceniono 38 razy 22

  demagogia i bzdury... jeśli przez 45 lat mężczyzna zarobił na głodową emeryturę, to przez 47 zarobi na godną? ;)

 • rojblik

  Oceniono 22 razy 18

  Minęło raptem kilkanaście lat i z wakacji pod palmami na emeryturze wynikły nici. Światli reformatorzy, przypominam, to dzisiejsi członkowie PO, PiS i jeszcze kilku kanapowych prawicowych partyjek. Ci sami ludzie chcą dzisiaj znów namieszać w emeryturach. Oddawajcie kasę, złodzieje.

 • romikus

  Oceniono 17 razy 13

  Mogę pracować dłużej na emeryturę. Ale żądam żeby skończyło się cwaniactwo i kombinatorstwo rządu polskiego przy mojej emeryturze. I żądam że jak nie dożyje do wieku emerytalnego to moje uzbierane na koncie emerytalnym pieniądze przeszły na moją żonę lub moje dzieci!!!!!!! A nie na rzecz złodziejskiego systemu który stworzyliście!!!!!!

 • hamlet1111

  Oceniono 21 razy 13

  Zgadzam się z twierdzeniem POpaprańców że dłuższa praca da wyższą emeryturę, ale dlaczego nie dać ludziom wyboru: pracujesz dłużej do 67 roku masz wyższą emeryturę. Chcesz przejść wcześniej ok 60 roku życia masz grosze. Każdy by zdecydował. Pewnie ludzie pracujący umysłowo chcieliby dłużej popracować, a fizyczni zmęczeni życiem wcześniej przejść na emeryturę. Tylko czemu rząd chce to ludziom narzucić obligatoryjnie że 67 i koniec?

  Zrozumiał bym gdyby argumentem była tutaj sytuacja budżetowa że nas nie stać itd itp. Ale skoro nas nie stać to czemu są utrzymywane przywileje górników palestry, mundurówki? Dlaczego 66 letni dekarz może skakać po dachach a 45 letni górnik nie jest wstanie po wyjściu z kopalni podjąć inne pracy?

  Ta cała reforma PO to kolejna hucpa: dzielenie ludzi na motłoch pracujący do 67 roku i klasę władzy która to trzyma za mordę: jak za komuny: aktyw robotniczy i zbrojne ramię partii będą miały przywileje - reszta niech zdycha.

 • cillian1

  Oceniono 12 razy 12

  chceta większe emerytury? Lepsze szkoły, przedszkola, żłobki?
  Lepszą komunikację itd?
  1. Zmniejszenie Sejmu o 3/4
  2. Likwidacja Senatu
  3. Koniec ze sponsorowaniem wierzeń - wszelakich
  4. Wprowadzić odpowiedzialność za decyzje polityczne i urzędnicze (również za niedotrzymanie obietnic) - przynajmniej przestaną debilom obiecywać gruszki na wierzbie.
  5. Związki zawodowe utrzymują się same - a nie z budżetu
  6. Łatwy dostęp do wydatków budżetowych (wykluczyć wydatki na zakup sprzętu (armia, policja))
  50 z 250 mld. rocznie zostaje w budżecie.
  Teraz tylko wybrać mądrego - co to zrobi! Nie jakiegoś palanta, co to obieca - a przygotuje plan, i to wprowadzi!

 • and192

  Oceniono 13 razy 11

  Rozumiem niechęć do p. Błaszczaka. Ale czy p. Wielowieyska wierzy w to, że kobieta, która przez 40 lat wypracowała zaledwie 1 tys. złotych, przez następne 7 lat wypracuje dodatkowe 800 zł??? Ta niby-reforma za kilka lat i tak padnie. Bo chodzi wyłącznie o BIEŻĄCE zasilenie kasy państwa niewypłaconymi od 2013 roku emeryturami "poślizgowymi".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX