Kempa proponuje: Symboliczne trzynastki dla emerytów. Bo "pieniądze leżą na ulicy"

Państwo nie musi oszczędzać, bo jak obwieściła Beata Kempa: Pieniądze leżą na ulicy. - Jesteśmy bogatym krajem. Tylko potrzeba dobrego gospodarza - mówiła w TOK FM. Posłanka Solidarnej Polski ma już nawet pomysł, jak wykorzystać te leżące pieniądze. - Dlaczego nie zastanowić się nad symbolicznymi trzynastkami dla emerytów? - zaproponowała.
Solidarna Polska przedstawi dziś pomysł na zasilenie państwowej kasy. Beata Kempa już zaapelowała w TOK FM o wsparcie ich pomysłu. - Mamy doskonały projekt dotyczący konfiskaty mienia przestępców. Mam nadzieję, że Platforma będzie chciała wykorzystać to całkiem niemałe źródło - mówiła posłanka i wiceszefowa SP.

Beata Kempa i jej partia chcą, żeby państwo zajmowało się najsłabszymi grupami obywateli. Stąd pomysł wspierania emerytów. - Dlaczego nie zastanowić się, żeby była choćby taka symboliczna trzynastka dla emerytów? To niezwykle by cieszyło w styczniu czy lutym, kiedy podsumowuje się cały rok, czasami trzeba dokupić węgiel czy wykupić leki - proponowała była wiceminister sprawiedliwości.I powtarzała, że "pieniądze leżą na ulicy". - Jesteśmy bogatym krajem. Tylko potrzeba dobrego gospodarza - diagnozowała Beata Kempa.

Dwója z minusem

Solidarna Polska należy do zdecydowanych przeciwników proponowanej przez rząd reformy emerytalnej.- Nie można eksperymentować na społeczeństwie - uważa Beata Kempa. - Jesteśmy 20 lat po odzyskaniu niepodległości. Kilku gości nieźle się urządziło na transformacji, a społeczeństwo ma wciąż czekać, rozumieć i pracować do końca życia. To wszystko zaczyna być jedną wielką kpiną. Jak słyszę, że będę miała wyższą emeryturę, to się uśmiecham. Bo już raz dałam się nabrać - stwierdziła w "Poranku Radia TOK FM".

Kiedy Beata Kempa dała się nabrać? Pod koniec XX wieku, w czasach rządów koalicji AWS-UW. - Wróćmy do korzeni. Kto jest ojcem pierwszej reformy emerytalnej? Dla mnie twórcą i twarzą tej reformy jest Jerzy Buzek. Jeszcze pamiętam te reklamy z palmami. I co? Dziś możemy to ocenić. To jest dwója z minusem. Sytuacja pokazuje, że zostaliśmy nabici w butelkę. A teraz właściwie ta sama ekipa proponuje nam kolejny raj - mówiła wiceszefowa SP.

Jej złej oceny osiągnięć rządu Jerzego Buzka nie zmienia nawet to, że jedną z jego gwiazd był Lech Kaczyński. - Śp. Lech Kaczyński zajmował się wymiarem sprawiedliwości i wiele jego rozwiązań sprawdza się do dziś - argumentowała Beata Kempa.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (117)
Kempa proponuje: Symboliczne trzynastki dla emerytów. Bo "pieniądze leżą na ulicy"
Zaloguj się
 • stefan-50

  Oceniono 102 razy 90

  To jak to rzeczywiście jest - jesteśmy bogatym krajem, czy bankrutem ? Czy Ziobro znajdzie te pieniądze leżące rzekomo na ulicy ? Gdzie te pieniądze leżą ? Czy Solidarna Polska chce się podzielić swoimi apanażami z emerytami ?

 • queserasera

  Oceniono 47 razy 41

  "Mamy doskonały projekt dotyczący konfiskaty mienia przestępców."

  No to się Kempa zrobiła bardzo antyklerykalna. Szapo ba!

 • mttt27

  Oceniono 39 razy 37

  Kasy będzie bardzo dyzo jak sie opodatkuje kościół katolicki, Rozliczy się i odzyska majątki warte 350 mld zł - komisja majątkowa ! Wprowadzi się kasy fiskalne do kościołów ! Rocznie ponad 20 mld zł !

 • sdn

  Oceniono 35 razy 29

  Czy przewidziała Kempa "trzynastki" dla małych przedsiębiorców, którzy przy miesięcznych dochodach 2,0-2,5 tys. płacą już 900 zł na ZUS?
  Ta pani już miała swoje 5 minut w rządzeniu. Wtedy mogli pokazać jacy są skuteczni w odbieraniu majątków przestępców. Wybrali intrygi, szczucie obywateli i szukanie wszędzie wrogów.

 • ukw8087

  Oceniono 31 razy 25

  Kempa .. , inteligentna inaczej .... ,
  Stanowisko godne prawdziwej Katoliczki .... ,
  Potrzebny przeszczep szarych komórek ...

 • 11krzych

  Oceniono 28 razy 24

  >Mamy doskonały projekt dotyczący konfiskaty mienia przestępców.

  Kempa i atak na kościół? Ale trzynastki dla emerytów by były niezłe, to fakt.

 • i-tyle

  Oceniono 27 razy 21

  czy ta baba ma jeszcze jakiś kontakt z rzeczywistością?

 • frozentime

  Oceniono 25 razy 21

  Populizm pani poseł Kempy jest aż nadto widoczny. Niech tylko powie, kto miałby być tym dobrym gospodarzem, bo na pewno nie deputowany Ziobro ani jej były szef - poseł Jarosław Kaczyński.

  PS. Gwoli ścisłości - poseł Tusk też nie jest dobrym gospodarzem Polski.

 • polujacy_na_kaczki

  Oceniono 22 razy 20

  Cudownie być w marginalnej opozycji. Można powiedzieć: rozdajmy pieniądze, przecież mamy ich dużo. Nikt z tych słów nie rozliczy, bo przecież Solidarna Polska nie zdobędzie władzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX