"PiS karmi opinię publiczną fantastycznymi scenariuszami. Żeby zbić kapitał polityczny"

- Normalnie powinienem powiedzieć, że jestem zdumiony. Ale teraz to już tylko jestem zasmucony, że kolejną odsłonę naszej tragicznej historii wysyłamy do Brukseli - tak Grzegorz Schetyna skomentował PiS-owską konferencję w PE na temat katastrofy smoleńskiej. Według wiceszefa PO Prawo i Sprawiedliwość karmi "opinię publiczną fantastycznymi scenariuszami", żeby zbić kapitał polityczny.
Schetyna nie ma wątpliwości, że wysłuchanie publiczne zorganizowane w środę w Brukseli nie przyczyni się do tego, co najważniejsze - czyli wyjaśnienie wszystkich wątpliwości dotyczących katastrofy prezydenckiego tupolewa.- To ciągle polega na tym, żeby budzić opinię publiczną i karmić ją tragicznymi, fantastycznymi scenariuszami. Żeby budować na tym polityczny kapitał. To jest coś złego, czego nigdy nie będzie można zaakceptować - stwierdził polityk Platformy Obywatelskiej.

Marta Kaczyńska apelowała w Parlamencie Europejskim o rozpoczęcie międzynarodowego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. Oskarżyła też o błędy i zaniechania prezydenta i premiera, szefa MSZ oraz polskie służby bezpieczeństwa.W tym samym czasie - podczas specjalnej konferencji w Warszawie - Jarosław Kaczyński stwierdził, że katastrofa prezydenckiego tupolewa "coraz bardziej wygląda na zamach".

Dla Grzegorza Schetyny motywy działania polityków Prawa i Sprawiedliwości są oczywiste.

- Normalnie powinienem powiedzieć, że jestem zdumiony. Ale teraz już jestem tylko zasmucony tym, że katastrofa to kolejna odsłona naszej tragicznej historii, którą wysyłamy do Brukseli i tam otwieramy problem, z którym nie możemy sobie poradzić w Polsce. Prawo i Sprawiedliwość nie może sobie poradzić. To służy ciągle temu, żeby budzić opinię publiczną, karmić ją tragicznymi, fantastycznymi scenariuszami. Żeby budować na tym polityczny kapitał. To jest coś złego, czego nigdy nie będzie można zaakceptować - ocenił wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (36)
"PiS karmi opinię publiczną fantastycznymi scenariuszami. Żeby zbić kapitał polityczny"
Zaloguj się
 • orion57

  Oceniono 31 razy 31

  czas aby nad tą tragedią rodzin, którzy stracili tam swoich bliskich spuścić zasłonę milczenia. Zgineło 96 osób a tylko 4 non stop mają problemy z akceptacją tego co się zdarzyło. Polska i Polacy nie mogą być zakładnikami tych ludzi, Kaczyńskiej, Kaczyńskiego itp.

  Dość już PiS i jego zwolennicy nabruździli w Polsce.

 • mark6

  Oceniono 28 razy 26

  Jak długo Rząd będzie tolerował sabotaż na szkodę Polski, uprawiany przez członków PiSu?
  Nie można wychodzić z założenia , że z durniami się nie dyskutuje.Jeżeli tak jest t,o należy PiSowskich
  DEBILI nazwać po imieniu. W przeciwnym wypadku będą oni nadal kpili z nas wszystkich.
  W stosunku do pozbawionych jakiegokolwiek morale członków PiSu należy stosować ostry język.
  Wielokrotnie mogliśmy się przekonać, że te MENDY tracą koncept kiedy się ich traktuje jak należy.
  Co do samej Katastrofy to nie ma sensu kontynuować polemiki z tymi szmatami.
  Odpowiedzialnymi za Katastrofę są 2 małe karły a przyczyną Katastrofy było łamanie
  wszystkich możliwych procedur przez tzw. polskich pilotów.

 • bgp2001

  Oceniono 25 razy 25

  niestety... to chorzy psychicznie i u nich, jak widać, to rodzinne! A z drugiej strony - nie tylko o kapitał "polityczny" zdaje się chodzi...widać, jeszcze za mało wyłudzili. Dość już Smoleńska, dość nakręcania, a nade wszystko dość rodziny Kaczyńskich! Na miłość Boga... SPOKOJU dla Kraju już i tak przez nich wstrząsanego, jak tylko się trochę uleży!

 • waldi_46

  Oceniono 25 razy 23

  jak długo jeszcze ten oszołom prezio ze swoją porąbaną rodzinką będzie kompromitował Polskę .

 • mercurossaurus

  Oceniono 23 razy 21

  Zastanawiałem się dlaczego oni tak idą w tę durnotę. I uzmysłowiłem sobie, że jeśli by przyjeli ogólnie powszechny pogląd na przyczyny tej tragedii, to znaczyłoby, że ich bliscy w mniejszym lub większym stopniu, przyczynili się do śmierci tych 96 osób. Niestety. Prawda ta wydaje się być tak bardzo okrutna dla córki, brata, męża czy żony decydentów w tej podróży, że jedynym wyjściem jest tzw wyparcie. Ale ponieważ przyroda pustki nie lubi, w pustym miejscu musi się pojawić inna przyczyna. Przyczyna zdejmująca to straszne piętno. Wina Rosjan się w to doskonale wpisuje. Wina Tuska. Wina wszystkich innych "...a nie naszych bliskich, którzy przecież nie żyją... "

  Myślę, że należy zrozumieć tę delikatną sytuacje i im odpuścić. Zresztą mam wrażenie, że tak się właśnie dzieje. Zwolennicy teori spiskowej w Smoleńsku dostarczają tyle "materiału", który mógłby być orężem w drwieniu z nich... A jednak poza pewnymi wyjątkami panuje tu względna cisza.

  Oczywiście są też tacy, co na Smoleńsku zbijają swój wątpliwej jakości "kapitał", ale większości o to nie podejrzewam.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 22 razy 20

  Powinniście rozważyć powołanie ministerstwa zdrowia psychicznego . Może to jakiś składnik diety powoduje takie ogłupienie sporej części ludu pisowskiego(?).Może to efekt postu(?) Może woda (?)...

 • arvelli_net

  Oceniono 21 razy 17

  ... tak jak kaczyńska jest przekonana o swojej wersji katastrofy tak ja twierdzę że robi ona wszystko aby opluć jeszcze i jeszcze PaństwoPolskie i Polaków i aby wyciągnąć następne pieniądze z sejfu zwanego KIESZEŃ PODATNIKA!!!!... sorry, ale kaczyński był nijakim politykiem i nie godzę się na wydatkowanie jakichkolwiek pieniędzy publicznych na budowę jakichkolwiek mauzoleów czy iiinych pomników... dostała odszkodowanie?... wiec niech kupi sobie kilka metrów ziemii i postawi ... nawet i sięgający do księżyca:)... ale nie przekona mnie do miernoty politycznej i jego schedy.

 • arche556

  Oceniono 20 razy 16

  Na polu gospodarczym PIS bez pomysłów. Jedynie krytykownie każdego posunięcia rządu i sprawa katyńska to jedyne pola działania PISiorów. Czy tak się zbuduje dobrobyt? Jak to jest, że ci co rządzą, chcą tak źle i robią wszystko nie tak a wychodzi na dobre. Poprzednio jak PIS był przy władzy, chcieli tak dobrze, robili tak dobrze, ale wychodziło do doopy.

 • neumarkt

  Oceniono 17 razy 15

  Czas skończyć z łagodnym traktowaniem osób pogrążonych w bółu po tragicznej śmierci bliskich z powodu ewidentnegop lekceważenia przepisów lotniczych, słabego wyszkolenia pilotów i ich nieuzsadnionej wiary, że "debeściakom musi się udać"! To co wyprawiają niektórzy, "żałobnice i żałobnicy" wspierani przez pisowskich politykierów, budzi niesmak i sprzeciw większości społeczeńswa. To nie jest już wyrażanie bółu z powodu straty bliskich, to jest celowe jątrzenie w celach wszystkim wiadomym! Pan Jarek, nawet po trupach, ludzi którzy zginęli w katastrofie lotniczej, próbuje osiągnąć upragnioną władzę! To jest wstrętne, obrzydliwe, godne potępienia. Pogardzam tym człowieczkiem o schizofreniczno-paranoidalnej kondycji i jego kompanom, którzy, jak uczy psychiatria, ulegli jego indukowanym wpływom! Patrz internet:"paranoja - schizofrenia indukowana"!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX