Ruch Palikota chciałby komisji śledczej ws. więzień CIA

- Chcemy, by sprawę więzień CIA zbadała sejmowa komisja śledcza - mówi w rozmowie z reporterem TOK FM Andrzej Rozenek, rzecznik Ruchu Palikota. Posłowie Ruchu Palikota uważają, że tę sprawę koniecznie trzeba rozliczyć, gdyż szkodzi ona wizerunkowi Polski. Zdaniem premiera komisja ?to nie jest dobry pomysł?.
- Nasz kraj był czarną dziurą, gdzie Amerykanie przywozili i torturowali więźniów - uważa Andrzej Rozenek. - Teraz jedynym wyjściem z tego jest pełna przejrzystość, pokazanie światu, jak to było, kto za to odpowiada, rozliczenie tego, uderzenie się we własne piersi i przeproszenie - dodaje.

Problemem jest to, że w sprawie rzekomych więzień CIA wszystko jest ściśle tajne. Rozenek uważa, że można wiele spraw odtajnić. - Wystarczy potwierdzić: tak, były te więzienia, wystarczy powiedzieć, ile w nich osób było torturowanych, wystarczy stwierdzić, czy były jakieś trupy, czy nie było, bo nie wiemy, czy ktoś nie zginął.

Trzeba odpowiedzieć na pytanie, kto za to konkretnie odpowiada, czyli kto złamał konstytucję - mówi rzecznik partii.

Ruch Palikota na razie szuka sejmowego poparcia dla tego wniosku. Jeżeli je znajdzie, to wniosek złoży na kolejnym posiedzeniu Sejmu.

- To nie jest dobry pomysł - mówi premier Donald Tusk. - Prokuratura w tej sprawie pracuje i czasami można mieć wrażenie, że nie za mało, ale że nadgorliwie, więc komisja śledcza w tej sprawie jest zupełnie niepotrzebna - uważa premier.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Ruch Palikota chciałby komisji śledczej ws. więzień CIA
Zaloguj się
 • rypalski

  0

  alez panie Rozenek ... niech pan nie psuje dobrej wspolpracy "pierwszej demokracji" z bylymi polskimi komuchami ... tylko patrzec jak pierwsza demokracja i narod wybrany napadna na Iran ... czy pan zdaje sobie sprawe ile to moze dac Polsce nowego biznesu ? Premier Tusk zamiast placic wysokie emerytury moze zatrudnic tych podstarzalych polskich specow od bicia pala i torturowania ... a szczegolnie w czasach gdy syryjski Baszar Assad mowi pani Clinton , ze on juz dluzej nie bedzie robil tej brudnej roboty dla hamerykanow ...

 • zaplutykarzelreakcji2

  Oceniono 4 razy 0

  A ja chciałbym wypiee...ć z Sejmu Ruch Palikota. Bardzo chciałbym...

 • paw73

  Oceniono 3 razy -1

  Kiedy będzie komisja śledcza w sprawie oszustw Palikota. Ukrywanie majątku. Nie płacenie pieniędzy wykonawcom czyli okradanie ich.

 • davvvid1851

  Oceniono 1 raz -1

  bardzo dobrze niech mieszają

 • 2-julita

  Oceniono 3 razy -1

  niech pilnują by im marihuana nie wyparowała

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX