Pawlak ograł Tuska? "To nie są zasługi PSL" [WYNIKI SONDAŻU]

Ludowcy ruszają z akcją "Co udało się osiągnąć PSL". W naszym sondażu zadaliśmy pytanie: "Co sądzisz o nowej kampanii partii?". 38 proc. czytelników odpowiedziało: "To nie są zasługi PSL".
W ten sposób było skłonnych ocenić działania partii 1249 osób na 3299 biorących udział w sondażu (stan na godz. 19.40). "To zagranie marketingowe. Ale ludowcy przesadzili" - pod tą opinią podpisało się 22 proc. czytelników (730 osób). Tyle samo badanych uważa, że "Kampania jest słaba. Taka promocja obróci się przeciwko partii".Ludowcy ruszają z akcją "Co udało się osiągnąć PSL". Ma ona dowieść, iż to Pawlak ograł Tuska, a nie odwrotnie. Akcja jest odpowiedzią na wewnętrzną krytykę w partii dowodzącą, iż w odbiorze opinii publicznej wicepremier skapitulował, godząc się na 67 lat jako granicę wieku emerytalnego.

- W trakcie dyskusji nad zmianami w systemie emerytalnym otrzymaliśmy setki e-maili z poparciem dla zgłaszanych przez PSL postulatów dotyczących polityki prorodzinnej. Teraz chcemy głośno mówić o tym, co udało się osiągnąć - mówi Krzysztof Kosiński, rzecznik PSL.

Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, akcję PSL ocenia sceptycznie. - Muszą teraz szukać płaszczyzn sporu, by pokazać, że różnią się zasadniczo od PO, jeśli chodzi o sprawy społeczne - podkreśla.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM