Zamknęli stację benzynową, zanim dojechali na nią politycy PiS. "Tam też Was nie chcą?"

Politycy PiS mieli na dziś zaplanowaną konferencję poświęconą rosnącym cenom paliw. Mieli zatankować na warszawskiej stacji benzynowej i zaprezentować paragon, który by zilustrował, jak w ostatnich miesiącach urosły ceny. Stację jednak zamknięto, zanim politycy zdołali na nią dotrzeć.
Dzisiejsza konferencja Prawa i Sprawiedliwości zakończyła się pewnym niepowodzeniem. Stacja benzynowa w Warszawie, na której politycy ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego mieli pokazać, jak bardzo wzrosły w ostatnim czasie ceny benzyny, została zamknięta tuż przed ich przybyciem.

"Od tego ceny benzyny nie spadną"

"Konf. prasowa PiS nt. cen paliw przy stacji PKN Orlen. Właściciel zamknął stację! Od zamykania stacji ceny nie spadną" - skwitował na Twitterze oburzony rzecznik partii Adam Hofman.

Od złośliwego komentarza nie mogła się powstrzymać posłanka Platformy Agnieszka Pomaska, która zapytała żartobliwie: - Tam też Was nie chcą?

Hofman skontrował: - Warto przypomnieć, że PKN Orlen to spółka Skarbu Państwa.

PiS proponuje, jak obniżyć ceny

PiS - mimo zamkniętej stacji benzynowej - i tak przedstawił swoje dwa projekty zmian w ustawach, które miałyby wpłynąć na obniżenie cel paliw. Jak podkreśliła wiceprezes PiS Beata Szydło, pierwsza z proponowanych zmian dotyczy ustawy o podatku PIT i ma polegać na odpisie podatkowym na zakup paliw - ok. 750 złotych rocznie.

Druga propozycja dotyczy obniżki podatku akcyzowego - o 2 grosze za litr gazu i o 5 groszy za litr benzyny. - To nie jest tak, że premier i rząd nic nie mogą w sprawie cen benzyny - przekonywał z kolei Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Zamknęli stację benzynową, zanim dojechali na nią politycy PiS. "Tam też Was nie chcą?"
Zaloguj się
 • szarlej-1

  Oceniono 20 razy 20

  Skoro Hofman poruszyłeś temat spółek skarbu państwa to może napisz co w KGHM i jak stoją tam sprawy małżonki ?....Doisz nas pod stołem i zamartwia cię cena paliw drobny krętaczu ?

 • arvelli_net

  Oceniono 12 razy 10

  ... nie chcę zwrotu podatku, mam inny pomysł... przestać finansować w takich rozmiarach polityków:) 60 tysiaków miesięcznie dla posła czy senatora to zbyteczny wydatek... w wiekszości od tych luksusów w doopach się przewraca... a tak kilka miliardów by było zaoszczędzonych:)... albo polikwidować WSZELKIE przywileje poselskie, takie jak, bezpłatne przejazdy, przeloty, hotel poselski ze wszelkimi usprawnieniami, niech ZA WSZYSTKO płaca... dopiero szydło by gardłowała:' poseł śpi z biedy na dworcu, żre hamburgery w pociągach"... chociaż jak przypominam sobie to jakiś koleś z pisu swojej koleżance "fundnął" hamaniego wpociągu... co na to pisowstwo?...

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 16 razy 10

  Ludzie ze strachu przed posądzeniem o zblatowanie z pisuarem zamykają firmy.
  Mam nadzieję, że retorycznie: a co będzie jak dojdą do wadzy?

 • mercurossaurus

  Oceniono 15 razy 9

  Może trzeba było szalików nie zabierać. I nie iść tyrarierą zamawiając już z daleka pięć piw.

 • tomasz20

  Oceniono 4 razy 4

  Jedynym sposobem na obniżkę cen paliw jest to,żeby na każdej stacji można było tankować paliwo różnych koncernów.Wtedy była by prawdziwa konkurencja.Każdy chciał by wtedy sprzedać swoje paliwo i ceny by konkurowały.Bo przecież nikt nie pojedzie do innej stacji 5km,żeby zaoszczędzić 50 groszy.Teraz stacje mają swoich właścicieli,którzy sprzedają tylko swoje paliwo i w tym cały problem.Dostępność jest ograniczona i przez to ceny będą z byle powodu ciągle szły w góre.I tak bez końca. To samo jak by na jednej stacji był tylko jeden rodzaj wódki.Nikt nie pojedzie przecież,przez pół miasta,żeby kupić inną tańszą o 40 groszy.Trzeba zmienić sposób dystrybucji paliw.Bez tego sytuacja nigdy się nie polepszy.

 • allemodell

  0

  a moze `` tegie `` pisowskie glowy ze swoimi zwiazkami zawodowymi wymysla jak wiecej zarabiac ,
  a nie tylko chca rozdawac Nasze pieniadze ,
  chcecie dorobic sobie na uldze paliwowej , za malo Nas juz okradacie pisowskie nieroby ,
  a na rowery sie przesiasc , bedzie zdrowiej i oszczedniej
  i nie platac sie po miescie , bo ludzie nie moga biznesow prowadzic ,
  tacy `` klienci `` to bankructwo gwarantowanie ,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX