"Dzicz, czerń. To nie ma związku z żałobą" - Kuczyński o manifestacji z udziałem posłanki Gosiewskiej

Dla Waldemara Kuczyńskiego uczestnicy poniedziałkowej manifestacji przed rosyjską ambasadą to "rozwścieczona banda, dzicz, czerń". - I wśród tej czerni były również osoby z mandatami poselskimi. To zhańbienie tego mandatu - tak publicysta ocenił obecność wśród manifestantów m.in. Małgorzaty Gosiewskiej z PiS. Demonstrantów bronił Paweł Lisicki.
Manifestanci skandowali między innymi: "Komorowski hańba Polski", "Wyłaź szczurze!" [do premiera - red.], "Kto nie skacze, ten za Tuskiem".

Zdaniem Waldemara Kuczyńskiego te hasła najlepiej pokazują atmosferę, jaka panowała podczas demonstracji.

- Na tle wydarzeń sprzed dwóch lat i dzisiejszych obchodów na Powązkach ta kilkusetosobowa demonstracja to rozwścieczona banda. Te okrzyki pod adresem premiera: wyłaź z nory szczurze! To nie ma nic wspólnego z żałobą po osobach, które zginęły w Smoleńsku. To była dzicz, czerń. I wśród tej czerni również osoby z mandatami poselskimi. To zhańbienie tego mandatu. Ci ludzie nie zasługują na ten mandat - mówił w "Poranku Radia TOK FM".W manifestacji wzięła udział Małgorzata Gosiewska. - My wiemy, kto stoi za tą zbrodnią. Tak jak wiedzieliśmy przez dziesiątki lat, kto stał za zbrodnią katyńską. Reprezentant zbrodniarzy jest tam - mówiła posłanka Prawa i Sprawiedliwości, wskazując na budynek rosyjskiej ambasady. I dodała, że "ci zbrodniarze, którzy się przyglądali są tu niedaleko w pałacu [w Belwederze - red.] i tam kawałek dalej w kancelarii premiera".

Policja powinna interweniować

Z oceną Kuczyńskiego nie zgadza się Paweł Lisicki.

- Można się z różnymi hasłami nie zgadzać. Wiadomo, że w takich sytuacjach bardziej działają emocje niż rozsądek. Ci ludzie mają prawo do protestu, choć może czasem jest on wyrażany zbyt przesadnie. Jest faktem, że postępowanie strony rosyjskiej budzi w coraz większej grupie ludzi bezsilność i poczucie upokorzenia. A to się przejawia tak jak wiedzieliśmy w czasie tej demonstracji - stwierdził redaktor naczelny "Uważam Rze". - Trzeba to widzieć, że to wściekła czerń - powtarzał Waldemar Kuczyński.

Według publicysty policja powinna wczoraj interweniować. - I postawić przed sądem - stwierdził Kuczyński.

W poniedziałkowej manifestacji, według policji, wzięło udział ok. 700 osób. Organizatorami demonstracji byli Akcja Alternatywna "Naszość" oraz Młodzieżowy Klub "Gazety Polskiej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (40)
"Dzicz, czerń. To nie ma związku z żałobą" - Kuczyński o manifestacji z udziałem posłanki Gosiewskiej
Zaloguj się
 • dumpty

  Oceniono 68 razy 62

  Odezwała się paranoiczna mniejszość.. ..z Działdowa i innych zakątków. Nie rozumiecie bando łobuzów, że wasze marsze, wrzaski, szlochy, podskoki, podrygi, wygłupy z krzyżem i pod krzyżem służą jednemu celowi - destabilizacji Państwa. Komu to na rękę? Bezpośrednio waszemu Wodzowi, skrerociejącemu paranoikowi opanowanemu manią władzy. A w szerszej perspektywie? Przecież nie Zachodowi (cokolwiek by przez "Zachód" rozumieć). Więc komu? Uczyliście się historii Polski? Co powiecie o roli Rosji w narodowych nieszczęściach? Umknęło wam, że nasi dalsi sąsiedzi maja wielowiekową tradycję i niewątpliwe dokonania w rozbijaniu i rozkładzie Polski rękami polskich "patriotów", od Targowiczan poczynając. Taki stosunek do Polski i Polaków pakują im do łbów już w szkole i nie od wczoraj - Polska ich przyrodzoną strefą wpływów.
  A z tym Prezydętem Tysiąclecia dalibyście spokój. Żałosny, śmieszny człowieczek wsadzony na siłę w za duże buty przez braciszka. Te pozy, fochy i obrazy Małego Rycerza po winku, idiotyczna "polityka wschodnia", strategiczne sojusze z Gruzją i Litwą... szkoda, że nie z Czeczenią... I Wawel - kwiatek do kożucha, kpina z narodowej tradycji.
  Boże, uwolnij nas od Kaczyńskich, niech ten przeklęty pomiot zniknie z polityki!
  Więc przestańcie wycierać sobie dzioby patriotyzmem i postarajcie się o refleksję - do czego zmierzacie i kto na tym korzysta.... wy "Prawdziwi Polacy" z umysłowym defektem!

 • ciemnyludd

  Oceniono 46 razy 44

  Polityk który TRACI ROZUM, staje się niebezpieczny dla kraju... Zwłaszcza tak cyniczny i nieuczciwy jak Jarosław Kaczyński.

 • jur56

  Oceniono 34 razy 34

  Najlepiej nie zajmować się środowiskiem PIS i rodzin smoleńskich , w końcu o to im chodzi , znajdować się w centrum uwagi . Uważają widocznie , że jak się o czymś , kimś nie mówi to znaczy to , że sprawa , osoba nie istnieje . No to ich odesłać w nicość .

 • kap_jeden

  Oceniono 31 razy 31

  mysle ze PiS wreszcie nas wyleczy i z poddanstwa Watykanowi i z bezkrytycznego holdu samobojczych krwawych misji w imie wydumanego pojecia honoru jakiegos patriotycznego idioty.

  i chwala mu za to

 • pisdum-dyrdum

  Oceniono 32 razy 30

  Czyżby ŻONY Gosiewskie (Małgorzata - posłanka PiS i Beata - senator PiS) rywalizowały, która bardziej rozpacza po Edgarze Peronie Gosiewskim, Wielkim Budowniczym Infrastruktury Kolejowej i Lotniczej IV RP (peron we Włoszczowej i lotnisko w Obicach k. Kielc) ?!. Oby się tylko nie pobiły na jakiejś masówce PISowskiej :)

 • nintom

  Oceniono 25 razy 25

  niestety - doczytałam dalsze posty i wstyd mi za ludzi, którzy mają podobne poglądy do mnie - bo nazywanie Lisickiego dziwką jest takim samym chamstwem jak Kuczyńskiego dziadem -

  ja bym zapytała Lisickiego w czasie audycji - czy prezes Kaczyński nie powinien zabronić używania wulgarnych okrzyków i plakatów na swoich wiecach - czy to nie jest jego obowiązek

  ale zdegustowana obelgami znikam - bo szkoda czasu na obelgi obu stron

 • freeelance

  Oceniono 23 razy 23

  Ojczyznę bez idiotów racz nam wrócić Panie!

 • alek45

  Oceniono 23 razy 23

  tak Panie Kuczyński rośnie nam falanga faszystowska!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX