Komentarze (335)
Karnistka UW o pozycji Polek: "Nie jesteśmy lepsi od Arabów!"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ateofi

  Oceniono 32 razy 22

  Chodzi o to, aby nie było przyzwolenia na łamanie praw obu płci, a kobiet w szczególności! Kobiet i małych dzieci! Mam prawo decydowac o swoim zyciu każdy ma tak samo, dyskryminacja płci polega nie na tym, ze kobiety są głupie i leniwe, ale na tym, że wielu z nas tak ma skonstruowany świat i myśli , że z nami jest coś nie tak! Przed taka brednią nie sposób się obronić! I skoro mamusia i tatuś nie nauczyli nas szacunku do innych to może trzeba walczyć o to prawo właśńie poprzez wyrażanie własnych racji i poglądów i narzucenie pewnych wartości, które są nam obce kulturowo. Taki schemat i stereotyp myślenia o kobietach i ich roli, który stawia kobietę w szeregu kucharek i matek niszczy zdrowe relacje miedzy ludźmi i pewnie też niszczy rodzinę!
  -------
  Mądrze napisane, jest jednak jedno zasadnicze "ale". Mianowicie, kto uczy panów takiego a nie innego podejścia do kobiet a dziewczynki bycia "grzeczną", miłą i uległą? Ano właśnie kobiety i to jest najgorsze. Same sobie gotujemy taki los. Chłopcom kupuje się klocki i "laserowe miecze" a dziewczynkom lalki i chomiki "zoo zoo pets". Również chłopakom na więcej się pozwala niz dziewczynom i stosuje się podwójne standardy oceny. Dlaczego wciaż wiele kobiet mysli, że jak nie "złapią" faceta to są nikim? Bo mamusie im tak wbiły do głowy!!! Dlatego ja mojej córce kupiłam klocki i zabawkowe narzędzia, lalki też ma ale nie chce się nimi bawić. Nauczę ją samodzielności a nie "uwieszania" na mężczyźnie! Owszem ważne są takie cechy jak życzliwość i ciepło u kobiet, ale nie za cenę bycia pomiataną.

 • ela_adela

  Oceniono 30 razy 20

  Dowodow na to ze kobiety sa w Polsce sa mniej warte od mezczyzn nie trzeba szukac daleko - to forum jest tego idealnym dowodem...
  Ogromna wiekszosc komentarzy ubliza kobietom, albo wychodzi z zalozenia ze zadnego problemu nie ma...
  No bo przeciez to normalne ze kobieta kura ma siedziec w domu i zajmowac sie dziecmi, a jak juz pracuje, to ma zarabiac mniej niz mezczyzna... i ma obowiazek byc "zalotna", kobieca, i wiecznie kuszaca, bo inaczej zostania powyzywana od lesbijek...
  Ot i Polska wlasnie...

 • wiesia.0

  Oceniono 29 razy 19

  Chodzi o to, aby nie było przyzwolenia na łamanie praw obu płci, a kobiet w szczególności! Kobiet i małych dzieci! Mam prawo decydowac o swoim zyciu każdy ma tak samo, dyskryminacja płci polega nie na tym, ze kobiety są głupie i leniwe, ale na tym, że wielu z nas tak ma skonstruowany świat i myśli , że z nami jest coś nie tak! Przed taka brednią nie sposób się obronić! I skoro mamusia i tatuś nie nauczyli nas szacunku do innych to może trzeba walczyć o to prawo właśńie poprzez wyrażanie własnych racji i poglądów i narzucenie pewnych wartości, które są nam obce kulturowo. Taki schemat i stereotyp myślenia o kobietach i ich roli, który stawia kobietę w szeregu kucharek i matek niszczy zdrowe relacje miedzy ludźmi i pewnie też niszczy rodzinę!

 • i-roxy

  Oceniono 38 razy 18

  Polski ludyczny katolicyzm i islam sa sobie blizsze niz powszechnie sie uwaza. Byc moze nie powinno nas dziwic, ze najwieksza grupa osob przechodzacych w Londynie na islam to Polki? Ciekawy temat, moze ktos zechcialby sie tym zajac, bo zdaje sie, ze zupelnie w Polsce nieuswiadomiony....

 • pansamochodzik99

  Oceniono 21 razy 17

  W końcu ktoś trafnie skrytykował tego mentalnego dinozaura - Gowina.

 • puzonik48

  Oceniono 21 razy 17

  Polecam do wysłuchania wspaniałego wywiadu z Panią prof.Płatek .Można go znaleźć na TVN24 ,Inny punkt widzenia ,który prowadzi Pan Miecugow .

 • philosophe

  Oceniono 32 razy 16

  W Polsce panuje seksistowska kultura, a kobiety od najmlodszych lat sa jej poddane. Dlatego wiele polskich kobiet zachowuje sie i wyglada jak prostytutki (niegustowne makijaze, pudry, wysokie obcasy, krotkie spodnice, gole brzuchy etc.), nawet np.Gronkiewicz Waltz siada, zakladajac noge na noge jak stara kurtyzana.

 • niceflower454

  Oceniono 26 razy 16

  Płatek ma racje.Ja w ogóle jestem za tym,żeby wreszcie Prezydentemw Polsce został ktoś bezżenny i bezdzietny .Tak się stało w wielu krajach!!! Prezydentem tez zostało parę kobiet! Czas skończyć z matronami,kukłami prezydencji itd.....Nudne to i niczego nowego nie wnosi do polityki.Nie odnoszę się tu do konkretnych osób,oczywiście,ale tak według mnie jest i zapewne większości Polaków.

  Faktem jest,żr wreszcie Ministrem Sprawiedliwości mogłaby w Polsce zostać KOBIETA!Tak kobieta! I tu znowu kłaniają się inne kraje,gdzie MS była czy jest kobieta i sprawuje się znacznie lepiej niż panowie.

 • szeregowy_agent

  Oceniono 18 razy 14

  Prof. Płatek ma rację. Przykładów nazbyt wiele, np. we wstrętnej, seksistowskiej reklamie poznajatom.pl bryluje facet, dziewczyna ma funkcję służebną - podaje kredę.

 • wiesia.0

  Oceniono 18 razy 12

  @mariatg8
  gdybys wiedziała jak wiele tych kobietonów zostało zgwałconych w dzieciństwie to nie miałabyś odwagi tak jak minister gowin wygłaszać takich poglądów Gwałt to jest zjawisko tak powszechne w naszej kulturze, ze dziwne, ze tego nie słyszałaś! No, ale nie ma to jak własny czubek nosa! Gratuluje Tobie szczęsliwej normalnej rodziny zdrowych dzieci i dobrze skrojonego męza!
  A problem przemocy wobec kobiet to też jest temat tabu i troche bym się zastanowiła na miejscu pana Gowina, zanim zacznie bronić wartości niezdrowej tradycyjnej polskiej mentalności!! Bo robi to ze szkoda dla wszystkich! Nie wszyscy musimy myśleć to samo, ale niedostrzeganie problemu kobiet i dzieci to juz troche przesada!!

 • jan_sobczak1

  Oceniono 20 razy 12

  Proponuję jego córki pożenić z "muslinami" w Pakistanie a nawet w Berlinie i jak uda im się uciec to niech skonfrontuje swoje chore teorie z rzeczywistością.

 • drakaina

  Oceniono 18 razy 12

  Bardzo lubię prof. Płatek, ale zdanie "Jezus Chrystus rozmawiał z kobietami w czasach, gdy z kobietami się nie rozmawiało, był rewolucjonistą" jest nieprawdziwe. To nie jest kwestia czasów, ale kwestia kultury. W Rzymie I w. kobiety miały bardzo wysoką pozycję i jak najbardziej się z nimi liczono. W greckim i następnie rzymskim Egipcie - najbliższym i najważniejszym sąsiedzie Judei, państwie, które miało z nią bardzo duże kontakty, pozycja kobiet też była bardzo wysoka, pomijając już królowe, np. zwykłe kobiety miały zapewnione bardzo znakomite zabezpieczenia na wypadek niewierności męża i rozwodu... Takie uogólniające mówienie, że 2000 lat temu kobiety miały gorzej niż teraz, jest tworzeniem fałszywych stereotypów.

  W społecznościach tradycyjnych, a niearystokratyczni Żydzi owego czasu do takich należeli (bo już kobiety z dynastii Hasmoneuszy to zupełnie inna historia), rzeczywiście kobiety mają zazwyczaj niski status społeczny. W starożytności paradoksalnie jednak najmniej swobód miały... w "demokratycznych" Atenach V w. p.n.e.

 • ela_adela

  Oceniono 42 razy 12

  Do seksistow typu @druga_tozsamosc, @nikodem_73, @vistooo

  Od wiekow juz wiadomo, ze seksistowskie zachowanie jest spowodowane kompleksem malego czlonka...
  No coz, zostalo wam juz tylko czekac na jakas operacje plastyczna powiekszajace mikropenisy - ale watpie zeby ubezpieczenie wam za to zaplacilo...

 • zuza-19

  Oceniono 28 razy 12

  I czy Palikot nie miał racji nazywając Gowina tak a nie inaczej. Przeciez Gowin to świecki Biskup, który w du...pie ma kobiety i ich prawa, dla niego liczy sie tylko kler i żeby im sie krzywda nie działa, nawet jak gwałca dzieci to dla Gowina wypadek przy pracy.Jak można takiego fanatyka zrobić ministrem sprawiedliwości. W Polsce nigdy sie nic nie zmieni jak ludzie bedą głosować na fanatyków katolickich. Ciemnota i smutek będzie jeszcze panował przez następne pokolenie. Dopiero jak wymrą wątpliwi bohaterowie solidarności może nastanie nowoczesność i oświecenie. Wałęsa sprzedał Polske Watykanowi i mamy to co mamy.

 • smimar

  Oceniono 18 razy 12

  Kiedy Gawin zrozumie, że kwestia zasad jest indywidualną sprawą każdej kobiety? Niech nie uszczęśliwia nas na siłę i nie rządzi naszymi brzuchami. Zapraszam do cywilizowanego świata :)

 • vitek_1

  Oceniono 14 razy 12

  "Jezus Chrystus (..) był rewolucjonistą"

  szkoda że 99.9% ludzi tego nie kuma. A już najmniej ci którzy chodzą do kościoła.
  Chrystus musi się w grobie/w niebie przewracać widząc że jego kościół niemal natychmiast po powstaniu stał się ostoją najgorszego konserwatyzmu. Dla mnie to największy paradoks w historii świata.

  (Sorry za off-topic)

 • kap_jeden

  Oceniono 14 razy 12

  no coz a za czym ma bys gosciu którego byt zalezy od kosciola?

 • wiesia.0

  Oceniono 15 razy 11

  Panie Ministrze, a nie lepiej skupić się na karaniu przestępców i sprawców przemocy w rodzinie, nazywać rzeczy po imieniu, uczyć kobiet po kościelnemu o przemocy!!!!! Zamiast ustawiac je w szeregu, czy Pan się obawia polskich kobiet????

 • pro-contra

  Oceniono 35 razy 11

  Pani profesor niewątpliwie zna europejską historię, ale raczyła zapomnieć o wpływie chrześcijaństwa na pozycję kobiety w społeczeństwie.
  To właśnie ta religia, wywodząca się ze wschodnich ośrodków żydowskich i islamskich wierzeń sprowadziła rolę kobiety do obiektu zaspokajania seksualnych potrzeb mężczyzn, a u ortodoksów wyłącznie w celach prokreacyjnych.

  To watykańskie dogmaty od wieków tworzą wyobrażenia kobiety jako ośrodka wszelkiego zła, a nawet przyczyny zaistnienia śmierci.
  To przez kobiety ludzie rodzą się w grzechu i przez kobietу ludzkość cierpi i umiera.
  A skoro znacząca większość Polaków deklaruje wierność kościelnej propagandzie głoszonej przez funkcjonariuszy w sutannach, nie może być mowy o akceptacji innej oceny pozycji kobiety w tym zaściankowym społeczeństwie.

 • someone_new

  Oceniono 12 razy 10

  Skoro przykład pani Muchy służy niektórym jako dowód na niezdolność wszystkich kobiet do sprawowania urzędów, to ciekawe, do czego posłuży przykład pana Gowina w odniesieniu do mężczyzn.

 • syn_biskupa

  Oceniono 16 razy 10

  Dla kościoła kat. kobieta jest czymś gorszym i nie może być księdzem.

 • do100jnik

  Oceniono 19 razy 9

  czy jeszcze ktoś ma wątpliwości, że PO to po prostu PIS-bis lub odwrotnie

 • je-basia

  Oceniono 21 razy 9

  Nie rozumiem co to znaczy "kulturowo wycinane" Czy to jest nowy jezyk naukowy z uniwersytetu warszawskiego? Takiej polszczyzny mnie nie uczono. A, ze kobiety sa w polsce gorzej traktowane to zasluga biblii. W calej tzw. religii kobieta jest traktowana jako nieczyste zrodlo zla. Dlatego panowie w sutannach tak lubia chlopczykow.

 • cotokoniaobchodzi

  Oceniono 20 razy 8

  Czy Gowin-minister był jako niewinny młodzianek ministrantem? Może ktoś zna fakty z przeszłości pana (za przeproszeniem) ministra. To by wiele tłumaczyło, jakaś trauma z której wynika dość oczywisty strach przed kobietami i zapatrzenie w silnych mężczyzn.

 • od-or

  Oceniono 14 razy 8

  bo Polska prawica to tak jak ta konserwa nieraz musisz czymś twardym podważyć żeby się otworzyła albo poprostu mają coś z rycerza. ale wierze w młodzież ona zwiedza świat i pewnego dnia wytrzeźwieje.

 • sabas11

  Oceniono 8 razy 8

  Santo Subito Gowin !!!

 • bez_alternatywy

  Oceniono 16 razy 8

  Osama Bin Gowin

 • kamilakarabasz

  Oceniono 20 razy 6

  Biskup Gowin z pewnością ma ryczałtem odpuszczone wszystkie grzechy.
  Katotaliban w natarciu!

 • apache5

  Oceniono 7 razy 5

  Tylko z wierzchu lukier. Stare tryki czekają tylko na posługi.

 • frozentime

  Oceniono 17 razy 5

  Taka postawa wiceministra mnie nie dziwi. W końcu PO to partia konserwatywna, prawicowa, więc stara się zepchnać kobiety do ich "tradycyjnych" ról.

 • rudi_0

  Oceniono 8 razy 4

  Takie wlasnie gnojstwo ( o uwidocznionym powyzej potencjale intelektualnym ) , tworzy potem "prawo" w Polsce...wiec nie lkajcie na forach internetowych ze szerzy sie zlo , kroluje glupota a prawo chroni zbrodniarzy.

 • syngefco

  Oceniono 6 razy 4

  Ja jestem Arab ??? to Ty jesteś syrena, a masz za swoje, a tak na poważnie czy to wpływ hołoty Kaczyńskiego, czy głowa już nie daje rady ?

 • popijajac_piwo

  Oceniono 18 razy 4

  Monika, idź na jakąś rozprawę rozwodową gdzie przyznają opiekę nad dziećmi ojcu, to pogadamy o wycinaniu kulturowym kobiet.

 • wersja_robocza

  Oceniono 10 razy 4

  Uderz w stół, a usłyszysz głosy pełne oburzenia ...

 • kosmiczny_swir

  Oceniono 11 razy 3

  Cytujac znanego kandydata na prezydenta Bialego stoku - "ja sie nie dziwie sie". Chrzescijanstwo ma takie same parszywe bliskowschodnie korzenie jak isalm, z takim samym pogladem na role kobiet. Zarowno chrzescijanstwo, islam jak i wiara zydowska powinny byc zakazane.

 • jagger2009

  Oceniono 19 razy 3

  tak jest z ta roznica ze w Islamie Arab legalnie moze miec 4 zony a Polak bzyka na boku ile wlezie a jak zona pojdze na bok to obija jej morde

 • dzielanski

  Oceniono 15 razy 3

  "to, co myślimy jest błędne, gdyż skonstruowane kulturowo" - no to napijmy się wódki i przestańmy myśleć.

 • gtpress

  Oceniono 9 razy 3

  wsi spokojna, wsi wesola..... warto poczytac o traktowaniu Kobiet w XIX-wieczej Polsce, glownie na wsi i w okolicach dworskich salonow...... agencji tam , niestety, nie bylo......

 • piotr.sko

  Oceniono 2 razy 2

  Zapraszam na staż do jakiegokolwiek z tych krajów

 • drugi-krzysio

  Oceniono 14 razy 2

  Pobredzić zawsze można, może ta nawiedzona i oświecona powie jak wygląda przyznawanie opieki nad dziećmi w przypadku rozwodów, ile dzieciaków statystycznie ląduje przy ojcu a ile przy matce, może tu porozmawiamy o równych prawach?

 • miguell

  Oceniono 16 razy 2

  Przedstawiono zdanie Pani Płatek ale nie podano żadnych jej argumentów.

  Albo Profesor uznaje, że argumenty nie są przydatne w uwierzytelnieniu swojej tezy albo jakiś redaktor - mężczyzna o inicjałach BG je usunął pozostawiając same emocjonalne fragmenty.

 • maxymus1

  Oceniono 19 razy 1

  czy Pani Szanowna sądzi, że w Polsce jest Prawo? Czy w ogóle jest jakieś prawo? Śmieszna kobieto!

 • gnom_opluwacz

  Oceniono 5 razy 1

  Bardzo słusznie! Ministra Mucha na ministrę sprawiedliwości!

 • womana

  0

  Dlaczego panu Gowinowi zależy na krępowaniu praw człowieka, w tym praw kobiet? W jaki sposób nabył takie prawo?

 • womana

  0

  Brawo Pani Profesor. Chcą mieć normalne państwo nie odbiegające od cywilizowanych, niech podpiszą te wszystkie konwencje, ratyfikują, a do niektórych niech wreszcie podpiszą dokumenty dodatkowe, bo bez podpisania takich dokumentów dodatkowych np konwencja o prawach osób niepełnosprawnych." nie ma w ogóle rzeczywistego umocowania w prawie, więc realnie niepełnosprawnym w Polsce nic ie daje. Co mi po uroczystej i uroczej minie pana prezydenta K. podpisującej tę konwencję, co mi po fanfarach, deklaracjach, szumnych zapowiedziach w mediach, jak każdy średnio inteligentny człowiek wie, że taka konwencja w Polsce ma moc papieru używanego w toalecie, bo nigdzie w naszym państwie niepełnosprawny nie może skorzystać z jej paragrafów, np skarżąc jakąś instytucję, urząd czy kogokolwiek w oparciu o nią właśnie. Co mi po pustych frazesach i teatralnych minach, niepełnosprawni, chorzy lub ich opiekunowie potrzebują konkretów.

 • robert.o81

  0

  "- Nie jesteśmy lepsi od Arabów (...) - mówiła prof. Płatek na antenie TOK FM."

  Czyżby?

  Polecam pan profesor wyjazd na kilka miesięcy do takiego np. Iranu i tam namiejscu propagowanie idei równouprawnienia. Myślę, że wróciłaby o wiele bardziej oświecona w temacie kultury arabskiej i miejsca kobiety w islamie.

 • rudi_0

  Oceniono 10 razy 0

  Dzisiaj mamy 12 kwietnia.
  Zdaniem "Glosu Cadyka" to nie jest zadna istotna rocznica...po coz o niej wspominac.

  Ps: Czy kazda poj..a wariatka , milosniczka zmazancow ktora otworzy swoj paskudny ryj , musi byc komentowana ?

 • oglaszam_wszem_i_wobec

  Oceniono 20 razy 0

  Badania przeprowadzone przez OBOP w 2007 r. jasno wskazują, że mężczyźni padają ofiarami przemocy domowej niemal równie często jak kobiety. 43% wszystkich ofiar przemocy to właśnie mężczyźni. W większości przypadków jest to przemoc werbalna i maltretowanie psychiczne, zdarzają się jednak również przypadki pobić. Okazuje się więc, że skłonność do przemocy jest zbliżona u obu płci.

  Zobacz więcej: www.familie.pl/artykul/Mezczyzni-jako-ofiary-przemocy-domowej,4780,1.html#ixzz1rppVkerZ

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX