Kaczyński "Mesjaszem Smoleńskim"? Dorn: To elegancka intelektualnie koncepcja

"Mesjasz Smoleński" - taki podpis widnieje pod zdjęciem Jarosława Kaczyńskiego, które znajduje się na okładce dzisiejszego "Wprost". - Prezes PiS jest krytykowany za to, że gra trumnami. Taka krytyka wynika ze złej woli. Kaczyński wyłożył ostatnio spójną, elegancką intelektualnie koncepcję polityczną. Ma tylko tę wadę, że jest ona niesłuszna - mówił z kolei tygodnikowi Ludwik Dorn, polityk Solidarnej Polski.
Na okładce "Wprost" widnieje Jarosław Kaczyński, a pod nim napis: "Mesjasz Smoleński". Po bokach prezesa PiS stoją Antoni Macierewicz i o. Tadeusz Rydzyk, których głowy otaczają aureole. W środku gazety znajdują się m.in. tekst o tym, jak Prawo i Sprawiedliwość zbija kapitał polityczny na katastrofie smoleńskiej, i wywiad z Ludwikiem Dornem, który wyjaśnia, że komunikat, iż "jedyną drogą do prawdy o Smoleńsku jest zdobycie władzy przez PiS", stanowi spójną koncepcję polityczną.

"To nie jest koncepcja wariata, nawet jeśli jest niesłuszna"

- Doszło do utożsamienia walki o prawdę i pamięć o Smoleńsku z politycznym poparciem dla zdobycia władzy przez Jarosława Kaczyńskiego - stwierdził były szef MSWiA, który uważa jednak, że sam prezes PiS bynajmniej "nie wykorzystuje rocznicy katastrofy" ani "nie gra trumnami" dla politycznego zysku. Według niego Kaczyński w ostatnich dniach wyłożył za to "spójną, elegancką intelektualnie koncepcję polityczną".

- Według Kaczyńskiego Polską rządzi konfederacja zdrady narodowej, która ma ogromny wpływ na opinię polityczną. Wspierają ją wiedzeni niskimi pobudkami sojusznicy Donalda Tuska i Adama Michnika, a także pożyteczni idioci, w tym Solidarna Polska, ze szczególnym uwzględnieniem mnie. Dopóki konferencja zdrady narodowej rządzi, nic nie da się zrobić. Dlatego najpierw trzeba ją rozbić - wyjaśnił Dorn we "Wprost". - To nie jest koncepcja wariata, cynika. To jest spójna i poważna koncepcja polityczna. Ma tylko tę wadę, że jest niesłuszna.

Według polityka ugrupowania ziobrystów w Polsce nie ma zdrajców, są jedynie "głupota, niekompetencja, tchórzostwo, oportunizm". Jak jednak zauważył Dorn, koncepcja Kaczyńskiego może i tak trafić na podatny grunt przed następnymi wyborami, kiedy "wejdą w życie niedobre dla gospodarki i kieszeni Polaków skutki wprowadzenia pakietu klimatycznego... Czas zadowolonej z życia większości Polaków mija. Radykalizacja będzie narastać".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (34)
Kaczyński "Mesjaszem Smoleńskim"? Dorn: To elegancka intelektualnie koncepcja
Zaloguj się
 • czarna.beata

  Oceniono 25 razy 21

  Mesjasz...:)to sie uśmiałam.Najgorsze jest to że ten komuch kaczyński lubi takie okładki.Ostatnio czytała wywiad z jego matką.Matka Kaczyński oświadczyła że jej pierwszą miłością był Lech Kaczyński,słowa te na tle fotki gdzie Lech obejmuje się z matką siedząc na sofie, a ta niedojda stoi z tyłu z mina zbitego psa.Teraz rozumiem dlaczego ten pokurcz nie nawiedzi wszystkich i wszystkiego.niekochany przez matkę tak jak jego brat,posłał brata na śmierć z premedytacją.Dlatego tak łatwo mu wykorzystywać wizerunek zmarłego brata do celów politycznych,zawsze zazdrościł bratu miłości matki,teraz tylko on jej został.Znany to przypadek psychiatryczny.

 • krystynakarc

  Oceniono 16 razy 16

  Panie Dorn! Hitler to też nie był wariat ,on tylko miał jedyną słuszną i elegancką koncepcje polityczną

 • chiefengineer

  Oceniono 18 razy 16

  Czym właściwie różnią się koncepcje p. Kaczynskiego i p. Bervicka? Obie są nacjonalistyczne i przesiąknięte nienawiścią do innych. Tyle że dopuszczono Bervicka do popełnienia zbrodni i teraz siedzi. Czy musimy czekać na takiego Bervicka z PISu? Może lepiej byłoby uznać wywody Kaczyńskiego,. Girzyńskiego, Hofmana. Macierewicza i innych, za niebezpieczne i profilaktycznie odizolować ich od nas

 • demolka666

  Oceniono 17 razy 15

  mesjasz paranoików... żenująca postać, moralny karzeł, załgany, cyniczny do szpiku kości polityk o poglądach podobnych do poglądów islamskiego afgańskiego mułły, oszalały z działaniu jak pijany kozak co na lewo i prawo chlasta swoim kozikiem... podła postać wzywająca wladzę obcego mocarstwa do ingerencji w sprawy polskie jak targowicki zdrajca!!! ZDRAJCA!!!

 • villk

  Oceniono 16 razy 14

  w ramach proroctw....

  z mgły smoleńskiej wynurzy się pierwszy święty rydzowego kościoła. a będzie to święty w dwóch osobach , a będa to osoby tożsame,....a źyć będzie mimo śmierci , ...a wniebo wstąpi samolotem .....i sarkofagiem...., a płacz i zgrzytanie zębów za czasów jego rzadów na ziemi bedzie powszechny.......

  śmiejmy sie, śmiech zabija głupotę

  villk.blox.pl/html

 • rot.leszek

  Oceniono 13 razy 13

  Mysle ze z brakujacym na okladce SAakiewiczem Juz jako kwartet mogliby powaznie zagrozic popularnosci The Beatles w Polsce

 • ahab_1

  Oceniono 15 razy 13

  Głos pod kościołem: mój Boże, mój Boże - Kaczyński: czego tam znowu dziadu.

 • arezo

  Oceniono 15 razy 13

  To Dorn też złapał "Zespół Macierewicza"? Boże, zapewne biedaczysko bardzo cierpi. Wydaje się że choroba jest zakaźna i wygląda groźnie. Czy już ktoś pracuje nad wynalezieniem szczepionek, bo moje dzieci chodzą do przedszkola i obok w klasie dają lekcje religii, mam przekonanie groźnego powiązania tej choroby z KK.

 • aqmika

  Oceniono 13 razy 11

  Szukam w koncepcji intelektu i nie widzę.
  Patrzę na rozszalałą tłuszczę i nie widzę elegancji...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX