"Jest jedna teoria: wybuchu, zamachu". J. Kaczyński w TVP Info

- W tej chwili jedyną teorią, która tłumaczy to, co działo się przed i po katastrofie, jest teoria wybuchu, teoria zamachu - powiedział w TVP Info Jarosław Kaczyński. Odpierał również zarzuty, że robi karierę polityczną na grobie brata. - Jeżeli ktoś tak mówi, to ma mentalność knajacką - powiedział.
Według Kaczyńskiego za zamachem, dokonanym 10 kwietnia 2010 r., przemawia wiele czynników, m.in. "przygotowania do katastrofy, zachowanie kontrolerów lotu na lotnisku, jak i wydarzenia tuż po katastrofie" - mówił prezes PiS. - Pytał: - Dlaczego rozdzielono wizyty, dlaczego sprowadzony został ten samolot, kim są ci, którzy remontowali samolot w Rosji? Jego zdaniem, niezrozumiałe jest też rozpadnięcie samolotu na kawałki. - Tu ktoś coś kryje i to jest poza dyskusją - powiedział.

"Brzoza nie mogła przeciąć skrzydła"

Prezes PiS wykluczył, by jedną z przyczyn tragedii smoleńskiej było zaczepienie samolotu o brzozę. Jako przykład przytoczył zamach na WTC w Nowym Jorku, gdzie "samoloty przecinały z łatwością potężne konstrukcje stalowe", a także wypadek w Alpach, gdzie "samolot wojskowy przeciął grubą linę i nawet tego nie zauważył". - To brzoza miała zerwać to skrzydło? Taki samolot nie był w stanie ściąć miękkiego drzewa? - pytał na antenie TVP Info.

Według Kaczyńskiego zamach jest jedyną do tej pory hipotezą, która wyjaśnia przyczyny katastrofy. - Jeżeli prokuratura tej hipotezy nie bierze pod uwagę, to ja bym tego nie nazwał prokuraturą - powiedział. - Powinni zostać dopuszczeni specjaliści wysokiej klasy, także międzynarodowi. Niedopuszczenie ostatnio do sekcji Amerykanina, który m.in. prowadził sekcję prezydenta Kennedy'ego, to jest najlepszy dowód, że ktoś się tu czegoś najwyraźniej boi - dodał.

"Ludzie, którzy się czegoś boją"

Prezes PiS nie wierzy również, że to druga strona może mieć rację. - Ilość złej woli, która była wykazana, pokazuje, że to są ludzie najskrajniej złej woli, że to są ludzie, którzy się czegoś bardzo boją. Boją się tradycji, która wokół działalności Lecha Kaczyńskiego i jego współpracowników jest budowana. Krótko mówiąc, to są ludzie, którzy bardzo nie lubią Polski - powiedział.

Kaczyński, który potwierdził, że za trzy lata zamierza startować w wyborach prezydenckich, ustosunkował się do zarzutów, że robi karierę polityczną na grobie brata. - Jeżeli ktoś tak mówi, to ma mentalność knajacką - powiedział.

"Tusk oddał śledztwo w ręce cara"

Polityk nawiązał także do przemówienia Donalda Tuska, który niedawno w Sejmie nazwał projekt uchwały PiS, wzywającej Rosję do zwrotu wraku, "adresem do cara". - Jeżeli nie można składać adresów do cara, to tym bardziej nie można carowi powierzać śledztwa, a to Donald Tusk oddał śledztwo w ręce Rosjan, w ręce cara - ripostował Kaczyński, który powiedział również, że to dobrze, że "słowo »zdrada « wróciło do polskiego języka politycznego". - Sądzę, że to dobrze, bo ten język, którym się posługujemy, powinien oddawać rzeczywistość.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (36)
"Jest jedna teoria: wybuchu, zamachu". J. Kaczyński w TVP Info
Zaloguj się
 • mercurossaurus

  Oceniono 19 razy 17

  Jak głęboko skrzydła samolotu wbiły się w zbrojone słupy nie wiadomo. Widać było tylko ich ślady na owych słupach, skrzydła się rozpadły. Ale przecież tu nie chodzi o to.

  Jak się czują osoby odpowiedzialne za tę katastrofę? Bardzo źle. Kto czuje piętno? Choć to nieuzasadnione piętno czują rodziny odpowiedzialnych za rażące zaniedbania, ułańską fantazję, "odwagę", brak szkoleń, wyścig w katyńskim patriotyźmie..... ale odpowiedzialni nie żyją. Piętno to każe wyprzeć prawdę i w jej miejscu pojawia się najabsurdalniejsza z absurdalnych przyczyna. Przyczyna, która pozwala spojrzeć w oczy pozostałym w żałobie rodzinom. Pozwala spoglądając w oczy sierotom powiedzieć pewnie "...to nie była ich wina, to był zamach.... to nie rażące zaniedbania, to nie naciski, to nie brak decyzji.... to Ruscy..." i pewnie niektórzy naprawdę w to wierzą.

  A niektórzy grają.......

 • gucio-2

  Oceniono 24 razy 16

  Kaczy debil, w WTC samoloty przeciely budynki i spokojnie wyladowaly na East River nastepnie zostaly zbadane przez prof bidene i nowaczyka i uznane za sprawne do lotu.
  Tak oto zoliborski inteligent syn SB-ckiego kolaboranta Rajmunda opowiedzial nam historie z 11 wrzesnia jakiej nie znamy ale dzieki jego wiedzy, przenikliwosci umyslu i strategicznemu mysleniu wszystko stalo sie jasne

 • 45trawers

  Oceniono 19 razy 15

  należy przeprowadzić sondaż - kto jeszcze w Polsce chce słuchać bełkotu J.K i innych propagandzistów z PIS - i tzw Solidarnej Polski nt. hasła Smoleńsk. Tam rzeczywiście zginęli wspaniali ludzie. Przyczyny katastrofy bezpośrednie zostały wyjaśnione; pośrednie - wyjaśnione w znacznym stopniu - bo nie wiemy co dokładnie działo się na pokładzie samolotu - w sensie podejmowanych decyzji. Budowanie na tej tragedii - tzw IV rzeczpospolitej pod wodzą jedynego prawdziwego Polaka - J.K - świadczy jedynie o cynizmie politycznym tego człowieka. Epatowanie ciągłymi kłamstwami w myśl zasady: "kłamstwo 100 razy powtórzone staje się prawdą" - to Gebels, ma na celu doprowadzenie do bardzo głębokich podziałów w Narodzie ; a marzeniem J.K są zamieszki uliczne.

 • adalbert.13

  Oceniono 16 razy 14

  przeczytane w chmurze:
  "Przypominam pisowskim admiratorom teorii zamachu, że zarówno Macierewicz
  jak Kaczyński SPECJALNIE zrezygnowali z lotu samolotem do Smoleńska.
  Kaczyński na swoje miejsce wepchnął Wassermana."
  .
  "Co do teorii zamachu, to jest to przyklad megalomanii Kaczynskiego, bo, w
  przypadkach szukania potencjalnych podejrzanych o jakas zbrodnie, należy
  zawsze zadac pytanie „cui bono”, komu to służyło, komu mogło przynieść korzyści?
  Dlaczego Rosja mialaby zadawac sobie trud zabicia Lecha Kaczyńskiego,
  przygotowywać zamach, w wypadku wykrycia którego naraziłaby się na
  utrate reputacji na całym świecie? Kim byl dla potężnej Rosji Prezydent Lech
  Kaczyński, żeby „opłacało sie” organizowac na niego zamach? Odpowiedz jest
  dość bolesna; był nic nie znaczacym prezydentem, próbującym organizować
  przeciw Rosji takie „mocarstwa” jak Litwa, Lotwa czy Estonia jednocześnie nie
  mającym żadnego poparcia w znaczacej sile, jaka jest Unia Europejska."

 • atleista

  Oceniono 17 razy 13

  Przestańcie wciąż publikować bełkotliwe brednie tego żałosnego cwaniaka. Niech zajmą się nim lekarze specjaliści, naród niech w końcu od niego odpocznie...

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 18 razy 12

  Te bełkoty smoleńskie są dowodem na to że Arcyprezes jest już tak samo martwy jak Arcypisdent...tylko mu jeszcze nikt tego nie powiedział.

 • seiendes

  Oceniono 18 razy 12

  W WTC samoloty przeszły przez stal jak masło? I może przeszły na wylot, a porywacze od 10 lat wygrzewają się na kubańskiej plaży? Nie mam już siły do tego bełkotu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX