Sierakowski: Ci ludzie są ogłupiani przez biznes ojca Rydzyka

- Ci ludzie są ogłupiani przez biznes ojca Rydzyka, on domaga się specjalnych praw, nie mając żadnego uzasadnienia. Nie ma żadnego powodu mówić o tym, że to środowisko jest dyskryminowane - oceniał w TVP Info Sławomir Sierakowski z Krytyki Politycznej, odnosząc się do dzisiejszego marszu w obronie Telewizji Trwam.
Marsz w obronie TV Trwam [RELACJA NA ŻYWO]>>

- Wydaje mi się, że Trwam nie jest dyskryminowana, mimo że ma śladową oglądalność, jest dostępna i będzie nawet po tej zmianie na takich samych warunkach. Mówi się, że ktoś chce likwidować albo ograniczyć, ale to jest nieprawda, bo to jest telewizja nadawana z satelity - przekonywał Sierakowski.

"Trudno znaleźć jakieś działanie KRRiT sprzeczne z prawem"

Jego zdaniem wynika to z "bogatej tradycji domagania się specjalnych praw". - Do tej pory najczęściej dotyczyło to mediów publicznych, jakiś dziennikarz stracił swój program w wyniku przeszeregowań we władzach. A to jest przejaw demoralizacji, za którą odpowiedzialne są bardzo różne władze. Czy SLD-owska, czy PiS-owska.

Choć tej władzy nigdy nie popierałem, trudno mi znaleźć jakieś działanie KRRiT czy pana Dworaka, które byłoby sprzeczne z prawem lub faworyzowaniem jednej lub drugiej stacji - zaznaczył.

"Temperatura jest podgrzana i podział jest coraz silniejszy"

Sierakowski przekonuje, że więcej tu demonstracji politycznej niż obrony Telewizji Trwam. - Wynika głównie z determinacji Jarosława Kaczyńskiego, który przegrał sześć wyborów, chce teraz spróbować czegoś nowego, zaostrzyć retorykę polityczną, stąd ta retoryka wojenna. Chce wyprowadzić ludzi na ulicę, mam nadzieje jednak, że będzie się to trzymać granic prawa i rozsądku. Wyobrażam sobie, że silna opcja polityczna, która jest za słaba, żeby sprawować władzę, spróbuje jakiś specjalnych metod. Temperatura jest podgrzana i podział jest coraz silniejszy. Mówienie o wojnie i walce. Jarosław Kaczyński, który mówi już otwarcie o zamachu - powiedział.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (47)
Sierakowski: Ci ludzie są ogłupiani przez biznes ojca Rydzyka
Zaloguj się
 • rbik53

  Oceniono 53 razy 47

  .... NAJGORSZE JEST TO, ŻE KACZYŃSKI I MACIEREWICZ TO NIE SĄ IDIOCI. ONI WIEDZĄ, ŻE "ZAMACH" TO BZDURA. ONI Z ROZMYSŁEM, PLANOWO KARMIĄ TŁUM TĄ BZDURĄ PODLANĄ KATOLICKO-PATERIOTYCZNYM SOSEM, BY POTEM NA PLECACH OGŁUPIONEGO JUŻ TŁUMU DOJECHAĆ DO WŁADZY..... A PAN BÓG NA TO PATRZY I ŻE W TO NIE P-I-E-R-D-L-N-I-E, TO SIĘ DZIWIĘ....

 • klara551

  Oceniono 34 razy 32

  Ci ludzie nie są ogłupiani,oni są głupi bo nie rozumieją,że są tylko mięsem armatnim. Są głupi bo z wiarą w Boga,Jezusa nie mają nic wspólnego. Oni wierzą w bożka jakim jest KK,oni wierzą w złotego cielca.

 • niesforny666

  Oceniono 33 razy 29

  po pierwsze, byłoby milo, gdybyśmy ograniczyli wulgaryzmy i epitety w komentarzach. każdy z nas ma prawo do wyrażania własnych opinii, więc nie widzę żadnego powodu, by rzucać tu mięsem tylko dlatego, że ktoś ma inne zdanie.
  po drugie, zgadzam się z sierakowskim, tv rydzyka nie jest i nigdy nie była dyskryminowana. on rzucił hasło o blokowaniu "wolnych" mediów, bo tak naprawdę nie zrozumiał, o co chodzi z całym tym multiplexem. później kontynuował zamieszanie, bo-choć wiedział, że się wygłupił- nie chciał robić z siebie wariata w oczach swoich wyznawców. najgorsze jest to, że ten szum wykorzystują teraz jarek ze zbyszkiem w przedwczesnej kampanii wyborczej

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 31 razy 27

  Owszem ..są otumaniani...ale oni CHCĄ BYĆ OTUMANIANI. Od ponad roku regularnie słucham Radyja ze szczególnym uwzględnieniem "publicystyki politycznej" ...oraz odzewu w słuchaczach telefonicznie reagujących na tą indoktrynację...Ręce opadają.Przeważnie starsze osoby spijające prawdy objawione z ust takich podszczuwaczy jak o.Dariusz,,o.Piotr...sam o.Multiplex.....w przerwach listek figowy w postaci "dla jego bolesnej męki..."

 • derasa

  Oceniono 29 razy 25

  Rydzykowi grozi bankructwo spowodowane długiem 70 mln , dlatego wyprowadził na ulice tą bandę bezmózgich matołów radio-maryjnych .Tylko to ŚCIERWO Rydzyk nauczone wasalizmu Kaczyńskiego za czasów rzadów PiS, a becnie nie rozumie, że prawo też go obowiązuje.

 • peter-123

  Oceniono 25 razy 23

  Gloszenie ze sa oglupiani prze OJCA , swiadczy ze ci coto glosza to nie zrozumieli jaka glosza glupote, niedorzecznosc..To jest heretyk z szamba , czarny cham , bez skrupulow , jakis pdeudo nie dorobiony ojciec, katolicka polska zaraza..

 • 7rewrer7

  Oceniono 21 razy 17

  Musi rząd zabronić branie udziału w mediach Rydzyka jak i również Rydzykowi zajmować się w swoich mediach polityką.Bo inaczej wojna będzie bez przerwy.

 • czarnymaja1001

  Oceniono 18 razy 16

  Niestety w tym oszołomskim i pełnym propagandy okresie żadne rozsądne słowa się nie przebiją. Jedyne co można zrobić to nie dać się ogłupić.

 • bolek_i_jego_worek

  Oceniono 12 razy 8

  Przegrał sześć wyborów i co z tego? I tak jest głównym tematem debaty politycznej. Ciekawe tylko czemu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX