Kaczyński do Ziobry: Zapomnijmy co złe. Wracajcie

- Zwracam się do ciebie, Zbyszku. Zapomnijmy o tym, co było złe. Idźmy razem! Wracajcie! To jedyna droga! - mówił prezes PiS podczas marszu w obronie Telewizji Trwam. Na co kilkanaście minut później odpowiedział Zbigniew Ziobro. - To, co było, zapomnieliśmy. Jesteśmy razem! Razem Solidarna Polska, Prawo i Sprawiedliwość, rodziny Radia Maryja - mówił.
Marsz w obronie TV Trwam [RELACJA NA ŻYWO]>>

Prezes PiS, przemawiając przed Kancelarią Premiera, zwrócił się do lidera Solidarnej Polski, zapraszając go do współpracy i namawiając, by "zapomniał o tym, co było złe". - Wracajcie - mówił.

Na te słowa zgromadzeni zareagowali okrzykami: "Jarosław, Jarosław" i "jedność, jedność".

- Tutaj w tym miejscu w Warszawie połączyła nas wspólna sprawa. Jesteśmy wspólnotą, jednością wokół wartości, takich jak: wolność, nasze wspólne dziedzictwo i nasza zagrożona demokracja - mówił Zbigniew Ziobro. - Dziś obrona Telewizji Trwam jest obroną polskiej wolności. Musimy pokazać, że łączą nas wspólne ideały - dodał."Dziękujmy za wielkich kapłanów"

- Podziękujmy Bogu za to, że w trudnych czasach mamy wielkich kapłanów. Takich, których misja wpisuje się wspaniale w dzieje Polski - mówił prezes PiS. - Ci, którzy mają mówić prawdę, muszą być uciszeni. Przyszliśmy tu bronić ich praw - mówił Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński mówił też, że trzeba mieć odwagę sprzeciwić się w naszym kraju poprawności politycznej, która według niego jest największym zagrożeniem dla wolności. Jego zdaniem to właśnie z powodu poprawności politycznej Telewizja Trwam nie otrzymała miejsca na multipleksie. Według niego decyzja w tej sprawie była całkowicie bezprawna."Wiemy, że jest wiosna i wiemy, że..."

Jarosław Kaczyński mówił, że katolików w Polsce próbuje spychać się na margines i eliminować z życia publicznego, mają być obywatelami drugiej kategorii. Szef PiS podkreślił, że każdy człowiek, nawet niewierzący, musi przyznać, że katolicy mają prawo do swoich mediów. - Maszerujemy z podniesionymi głowami i wiemy, że jest wiosna, i wiemy, że po wiośnie przyjdzie i lato, przyjdzie i sierpień. Musimy być głęboko przekonani, że zwyciężymy. Zwycięstwo przyjedzie tak jak 32 lata temu - mówił Jarosław Kaczyński.

Manifestacja rozpoczęła się od mszy świętej na placu Trzech Krzyży w Warszawie. Stamtąd manifestujący przeszli pod kancelarię premiera, a kolejnym etapem będzie Belweder.

Organizatorami II Ogólnopolskiego Marszu w Obronie Wolnych Mediów są m.in. politycy PiS i Solidarnej Polski, stowarzyszenie Solidarni 2010, kluby "Gazety Polskiej" i społeczny komitet w obronie TV Trwam. Manifestacja ma zakończyć się pod Belwederem.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (50)
Kaczyński do Ziobry: Zapomnijmy co złe. Wracajcie
Zaloguj się
 • kamilakarabasz

  Oceniono 20 razy 16

  Moskiewska ekspozytura musi być bardzo wystraszona, że potencjalny elektorat wymrze śmiercią naturalną i trzeba będzie odwołać Agenta z Odessy do Rosji.

  Chyba nawet PZPR nie zrobiła tyle dla ZSRR, ile dobrego dla Rosji robi PiS. Towarzyszu Prezesie, Putin z pewnością będzie z Was dumny!

 • kolega77

  Oceniono 15 razy 15

  To przecież wódz wyrzucił Ziobrę! Jeżeli wzywa go do powrotu, to powinien przynajmniej przyznać, że popełnił błąd i przeprosić, Inna spraw, że jest to jedynie cyniczna, taktyczna "zagrywka" wodza.

 • aldisek

  Oceniono 17 razy 15

  Panie prezesie, to już było. Kochany Donek lub Donaldzik., bracia Rosjanie, patriota Gierek... Teraz kochany Ziobro. Na jak długo? Aby do wyborów, prawda? A potem tak jak zawsze. Nie szukaj idiotów. Nikt ci nie uwierzy, ty kłamco.

 • aldisek

  Oceniono 16 razy 14

  Mam wielka ochotę kopnąć w tłusty zad tego socjopaty.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 15 razy 13

  Skoro TV Trwam zalezy na "ogladaczach" a nie na kasie to dlaczego jest dostepna na satelicie tylko w platnych pakietach a nie ma jej w tzw. kanalach FTA czyli dostepnych z satelity bezplatnie bez korzystania z jakiegokolwiek operatora "satelity" tak jak np. Poloni1, Tele5, TV Polonia i jeszcze wiele innych? .........

 • ta_facetka

  Oceniono 12 razy 12

  Nawet jesli sie zjednocza, to w wyborach nie dostana wiecej, jak jakies 25%, a w koalicje z nimi nijt nie wejdzie. Wiec ta hucpa nad trumna brata nic Kaczysnkiemu nie da.

 • barbarakos

  Oceniono 14 razy 12

  Mysle, ze Kaczynski nigdy nie daruje Ziobrze, bo on nigdy nie przebacza. Mysle, ze Ziobro o tym wie. Wie, ze jak wroci, to Kaczynski go zje. Wiec co teraz zrobi Ziobro. Nie wroci - zle, przeciez obiecal. Wroci - tez zle. A co na to inni z Solidarnej Polski? Ciekawe....

 • rot.leszek

  Oceniono 14 razy 12

  ...a tlum zareagowal okrzykami ELVIS ELVIS ELVIS!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX