A2 nie będzie na Euro? "To kompromitacja mojego własnego rządu"

"Kompromitacja", "stracona szansa" - w programie "Kawa na ławę" w TVN24 politycy rozmawiali m.in. o fatalnym tempie budowy odcinka autostrady A2 Stryków - Konotopa, za które rząd skrytykował nawet... poseł PSL. Posłów podzielił za to wczorajszy marsz w obronie TV Trwam i słowa Antoniego Macierewicza o "wypowiadaniu wojny".
Jest niemal pewne, że do Euro2012 autostrada A2 nie będzie nawet "przejezdna", jak zapowiadał kilka miesięcy temu rząd. Co gorsza, budujący odcinek Stryków - Konotopa przedsiębiorcy, którzy od pół roku nie dostają pieniędzy, zablokowali drogę krajową nr 50 i zapowiadają kolejne blokady.

- Jest prawnie dopuszczalne, żeby te płatności, które były na rzecz głównego kontrahenta, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazywała bezpośrednio podwykonawcom - stwierdził Krzysztof Kwiatkowski, podkreślając, że to jedyna możliwość, jaką widzi, by pieniądze trafiły do ludzi, którzy wykonali swoją pracę.

Bałagan na A2: "Kompromitacja mojego własnego rządu"

- Budowanie dróg źle Platformie wychodzi, najwyższy czas, by zajął się tym kto inny - skomentował Andrzej Rozenek. - Była gigantyczna szansa cywilizacyjnego awansu Polski, jaką jest Euro2012, PO miała gigantyczne europejskie pieniądze, łatwą robotę do wykonania - 3 autostrady i kilka dróg ekspresowych, miała kryzys, który obniżył koszty - i to jest klęska - podkreślał z kolei Jacek Kurski. Ryszard Kalisz mówił o "błędzie strukturalnym". - GDDKiA jest jakby centrum, a minister transportu jest zakładnikiem. I jeśli GDDKiA nie jest kontrolowana przez ministrów, to ten konkretny kontrakt musi być badany przez prokuraturę.

Ostrzej skomentował kłopoty z budową A2 Zbigniew Girzyński. - Jak kogoś nie stać na gazetę, żeby przeczytać, że premier Tusk kłamie, to dobrze, że oglądał dzisiejszy program. Szkoda, że nie pokazaliście Donalda Tuska, jak obiecywał, że A2 będzie przejezdna na Euro2012 - dodał. "Kompromitacja mojego własnego rządu" - skomentował wreszcie Eugeniusz Kłopotek z PSL.

"Mam nadzieję, że Dworak pójdzie po rozum do głowy"

W programie "Kawa na ławę" Bogdana Rymanowskiego politycy komentowali też wczorajszy marsz zorganizowany przez środowiska prawicowe na rzecz miejsca na multipleksie cyfrowym dla Telewizji Trwam, którego przyznania odmówiła KRRiTV.

- Mam nadzieję, że były działacz PO Jan Dworak (szef KRRiTV) pójdzie po rozum do głowy, wykaże się poczuciem przyzwoitości i przyzna koncesję TV Trwam - mówił Jacek Kurski z Solidarnej Polski.

- Dzisiaj dla stacji komercyjnych znaczenie ma to, czy stacja się broni w sensie sympatii swoich widzów i poziomu oglądalności, czy nie. Nawet formuła dzisiejszego programu ("Kawy na Ławę" w TVN24) jest taka, że zaprasza się gości z różnych środowisk politycznych, bo to gwarantuje ciekawą debatę - ripostował Krzysztof Kwiatkowski z PO.

"Mam prawo się bać polityków mówiących o wypowiadaniu wojny"

Od Telewizji Trwam rozmowa zeszła szybko na katastrofę smoleńską i kwestię "świadomego rozdzielenia wizyt" w Katyniu w 2010 r. Tej wersji, lansowanej przez PiS, która miała być jedną z przyczyn katastrofy (umniejszanie przez PO znaczenia wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego 3 dni po wizycie Donalda Tuska), zaprzeczył niedawno sam premier. Krzysztof Kwiatkowski stwierdził, że były to wizyty osobne.

- To, co jest istotne, to to, że dziś był minister odpowiedzialny za służby specjalne mówi, że "to jest wypowiedzenie wojny". Mówi to Antoni Macierewicz, w przypadku wygranej PiS kandydat na odpowiedzialne funkcje i to mnie niepokoi jako obywatela, mam prawo się obawiać polityków, którzy mówią o wypowiadaniu wojny mocarstwu atomowemu niezależnie od tego, jakimi intencjami się kierują - atakował Kwiatkowski.

- W każdym kiosku Ruchu można kupić "Gazetę Polską Codziennie", w której jest dokument, który pokazuje, że Donald Tusk jest po prostu kłamcą. Pan prezydent informował rząd, premier doskonale wiedział, że prezydent jedzie do Katynia, i premier polskiego rządu świadomie podjął współpracę z premierem rosyjskiego rządu, aby osłabić wydźwięk wizyty prezydenta RP - ripostował mu Zbigniew Girzyński z PiS.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (9)
A2 nie będzie na Euro? "To kompromitacja mojego własnego rządu"
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 7 razy 7

  Wyprowadza mnie ten guminiak z PSL-u z równowagi na równi z tymi gnidami dworskimi.
  Krypto-homoseksualistą Girzyńskim i lodziarzem Kurskim.
  Kłopotek jak prawdziwy chłoporobotnik małorolny, fest się nakombinować przy zerowym
  wkładzie własnym aby swojego nie uronić.

 • peter-123

  Oceniono 5 razy 5

  To kompromitacja Klopotka , ktory madrzy sie po zdarzeniu , i jemu podobnym sejmowym p.....oslom. A wiec mamy chamow w sukienkach , czarnych chamow i od lat w Sejmie p........oslow i to takich jak Klopotek i jemu podobni.

 • atleista

  Oceniono 6 razy 4

  Nie wiem, do której części wyborców Kłopotek uśmiecha się na zdjęciu powyżej, ale chyba pomyliły mu się palce...

 • big_gadu

  Oceniono 4 razy 4

  I dobrze !

  Drogi sie buduje sie na lata a nie na zawody !

 • kopandol

  Oceniono 2 razy 2

  4 imbecyli w programie (no może za wyjątkiem Kalisza, który jako jedyny zwrócił uwagę na problemy systemowe związane z GDDKiA ) i jeden wielki lament.
  Żaden z tych debili nie widzi problemu w sposobie wyboru generalnego wykonawcy (kryterium 100% cena to PATOLOGIA promująca partactwo i złodziejstwo na placach budów).
  Jakie to typowo polskie...... aż rzygać się chce.

 • szarlej-1

  Oceniono 4 razy 2

  Artysta siedzenia okrakiem ,który do perfekcji opanował sztukę "bycia za ,a nawet przeciw".....i ten styl wypowiedzi godny wsiowego Seneki....Kto obłudników o takim IQ wybiera ?

 • slmako

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawostka przyrodnicza: Jezdnie nie uzywane jeszcze a juz pekaja.
  I tak albo ktos nie umie albo ktos inny kradnie odpowienie materialy lub wstawia fuche i oszczedzajac zmienia plany projektowe. Czemu to zawsze sie zdarza u nas ??
  Tzw kopytkowe powinno byc ujednolicone. Niestety pazernosc i cwaniactwo to priorytety ziomali.
  paskudztwo

 • tegepe

  Oceniono 1 raz 1

  Skandalem jest nie to, że autostrad i innych dobrych dróg nie będzie na Euro, ale fakt, że przez 23 lata od tzw. transformacji w Polsce tych dróg nadal nie ma! Wystarczy spojrzeć na południowych sąsiadów - Czechy, Słowację, Chorwację, gdzie warunki geologiczne do budowy dróg są nieporównywalnie trudniejsze, a gdzie w ostatnich latach powstały doskonałe autostrady i inne drogi szybkiego ruchu. W Polsce po raz kolejny wyszło tylko chciejstwo, brak dobrej woli i umiejętności realizacji oczywistych potrzeb CYWILIZOWANYCH narodów, do których Polacy należą wyłącznie według własnych deklaracji!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX