Naszym czytelnikom nie spodobał się Macierewicz w turbanie [SONDAŻ]

Blisko 30 tys. czytelników wzięło udział w naszej sondzie związanej z kontrowersyjną okładką tygodnika ?Newsweek? przedstawiającą Antoniego Macierewicza w turbanie. Zdecydowanej większości pomysł się nie spodobał.
Na pytanie, "czy okładka Newsweeka to przesada", 83 proc. pytanych (24 137 osób) odpowiedziało twierdząco. 16 proc. (4798 osób) uznało, że "jaka dyskusja polityczna, taka okładka". Jedynie 1 proc. (148) osób nie miało zdania (dane na godz. 8).Tygodnik "Newsweek" ukazał się dziś z kontrowersyjną okładką ze słowem "AMOK" i zdjęciem Macierewicza w turbanie. "Polska demokracja właśnie przechodzi kolejny test. Może najtrudniejszy. Jak poradzi sobie z kombinacją nienawiści, szaleństwa i skrajnego cynizmu?" - pisze w artykule wstępnym Tomasz Lis.

Dalej naczelny pisma przyznaje się do błędu w przewidywaniach. Bo był przekonany, że nadchodzące tygodnie będą czasem narodowego entuzjazmu i dumy. Bo organizujemy największą w historii imprezę i nigdy nie zbudowano tylu dróg, tylu stadionów - opisuje Lis.

DOSTĘP PREMIUM