List otwarty Ziobry do Komorowskiego ws. TV Trwam: Przecież mówił Pan, że "zgoda buduje"

Zbigniew Ziobro wystosował do Bronisława Komorowskiego list otwarty w sprawie nieprzyznania telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym. "Pana milczenie da podstawy do myślenia, że w Polsce znów mamy grupę trzymającą władzę, która w interesie politycznym w sposób bezprawny chce dzielić rynek mediów elektronicznych w Polsce" - ostrzega prezydenta Ziobro.
Zbigniew Ziobro zaapelował do prezydenta Bronisława Komorowskiego w liście otwartym o zabranie głosu w dyskusji na temat Telewizji Trwam. Fundacja o. Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis była jednym z 17 nadawców startujących w konkursie na cztery wolne miejsca na pierwszym multipleksie cyfrowym (MUX-1). KRRiT rozstrzygnęła go w kwietniu ub.r. na niekorzyść TV Trwam - zdaniem Rady sytuacja finansowa fundacji nie wróżyła powodzenia przedsięwzięciu.

Zdaniem Ziobry KRRiT sprzeniewierzyła się "obowiązkowi stania na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji", w związku z czym szef Solidarnej Polski postanowił zwrócić się o pomoc do prezydenta.

"Nie może Pan umywać rąk..."

"W państwie demokratycznym powinno być też miejsce dla telewizji, która ma odwagę w surowy i krytyczny sposób oceniać poczynania władzy, jej zaniechania, nieudolność czy złamane obietnice" - tłumaczy Komorowskiemu w liście Ziobro. "Ta święta zasada demokracji znana jest i szanowana w Berlinie, Londynie czy Brukseli, ale nie w Moskwie. Odmawiając miejsca na multipleksie cyfrowym TV Trwam, pod pretekstem niespełnionych wymogów finansowych, nasz kraj, za Pańskiej prezydentury zdaje się być bliżej standardów Moskwy niż Londynu" - konstatuje polityk.

Przewodniczący Solidarnej Polski następnie zwraca uwagę, że to Bronisław Komorowski powołał Jana Dworaka na szefa KRRiT. "W demokratycznym państwie istnieje polityczna odpowiedzialność za podjęte decyzje personalne. (...) Nie może Pan więc umywać rąk i nie zajmować stanowiska w tej budzącej ogromne emocje społeczne sprawie. Kampanię prowadził Pan pod hasłem 'zgoda buduje', lekceważąc stanowisko ponad dwóch milionów Polaków, nie buduje Pan zgody, ale umacnia podziały" - dodaje.

Na koniec Ziobro jeszcze raz apeluje do prezydenta o zabranie głosu w tej sprawie. "Pana milczenie da podstawy do myślenia, że w Polsce znów mamy grupę trzymającą władzę, która w interesie politycznym w sposób bezprawny i niesprawiedliwy chce dzielić rynek mediów elektronicznych w Polsce. Wierzę, że jako Prezydent Rzeczpospolitej nie zignoruje Pan głosu milionów polskich obywateli" - kończy polityk.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (18)
List otwarty Ziobry do Komorowskiego ws. TV Trwam: Przecież mówił Pan, że "zgoda buduje"
Zaloguj się
 • rezun-one

  Oceniono 16 razy 14

  Nawet Zbyniu Ziobro, przy całej swojej nieznajomości prawa, powinien wiedzieć.
  Nie zawiera się zgody naruszając prawo.
  Takie ugody zawiera tylko magia.
  Namawianie Prezydenta RP do tworzenia układów mafijnych w Polsce jest przestępstwem.
  Żądanie by Prezydent RP w takie układy wchodził jest bezprzykładną bezczelnością.
  Widać w Rządzie J. Kaczyńskiego takie układy istniały i były powszechną praktyką.
  Inaczej Ziobrze nigdy by to do głowy nie przyszło. Tak zabili Blidę.

 • klara551

  Oceniono 15 razy 13

  A przecież pan prezydent nie ignoruje głosu obywateli .Pan prezydent tylko nie wtrąca się w sprawy finansów prywatnej stacji.Pan prezydent nie jest od uczenia ojdyra i ojzbysia prawa i zasad wypełniania wniosków koncesyjnych. Od tego są doradcy finansowi,radcy,księgowi. Ojzbysio jak widać nie ukończył aplikacji radcowskiej.Ojzbysiu na skargę to się latało do mamy po przegranym konkursie na babki w piaskownicy.

 • arvelli_net

  Oceniono 14 razy 12

  ... rządy IV RP kaczyńscy, ziobro, gosiewski, leper i inni... to była grupa trzymająca władzę i szczująca się nawzajem, prowokatorzy i ślepcy:)... i nigdy już nie powrócicie, nawet za sto lat:)

 • kat-kk

  Oceniono 14 razy 12

  Popis inteligencji był u Moniki Olejnik ! Zbyszku, prezydent nie reaguje na słowa byłego prokuratora generalnego typu" Zastrzelić tą Panią o świcie!".Tak samo nie powie niezależnej organizacji dajcie oszustowi to co chce bo wrzeszczy.Panie Zero 4 RP już się nie powtórzy,ani z Kaczyńskim ani obłąkanym Antonim,ani z waszym Mularczykiem ani z Zerem.

 • minkat

  Oceniono 14 razy 12

  Ach ziobru, maly klamczuszku, to nie sa juz czasy pisu, gdzie wszystko bylo sterowane recznie przez jarkacza i twoja osoba.
  co prezydent ma sie wypowiadac na temat kogos, kto przegral konkurs i nie chce powiedziec dlaczego, ale drze morde, ze niesprawiedliwie?

  dlaczego ktokolwiek ma bronic kogos w ciemno?

 • neumarkt

  Oceniono 12 razy 10

  Niebywale żałosny jest ten Ziobro, wystarzczy spojrzeć na tą facjatę! Obaj, Jarek i Zbynio żyją przecież w krainie ułudy, próbując podeprzeć istnienie swoich partyjek o średniowiecznej proweniencji, kościelnym purpuratom i i licznie się tam kryjącym manipulatorom i zwykłym wydrwigroszom! Choćby Rydzykiem, który na miano duchownego od dawna już nie zasługuje! A przecież ten Kościół, który ci "wodzowie" uważają za OPOKĘ, jest od lat w odwrocie, traci wiernych. Zbliżają się czasy, że zczeżnie wraz ze swymi "dogmatami" i "prawdami objawnionymi" ze statystycznych wykresów! Należy się zastanawiać, dlaczego te "prawicowe partyjki" trzymają się kurczowo pastorałów dostojników kościoła katolickiego? Sprawa jest prosta! Poza głoszeniem, że tylko ONI bronią tradycji, kościoła, sprawiedliwości, te prawicowe partie nie mają nic do zaproponowania! No, chyba tylko serwowanie coraz to idiotyczniejszych przyczyn tragedii smoleńskiej i wywijanieszabelką wobec imperium atomowego, Rosji. I tylko tyle potrafią! No i jeszcze sianie kłamstw, insynuacji, oskarżeń, organizowanie zadym złożonych ze zwiezionych z całego kraju "manifestantów", którzy nie bardzo wiedzą w jakiej sprawie trąbią, krzyczą, bębnią, grożą, "używają słów powszechnie uznywanych za obraźliwe". To jednak za mało aby pozyskać sobie większość populacji Polaków!NEC HERCULES CONTRA... I tyle!

 • krukpl

  Oceniono 12 razy 8

  do Ziobry przeszczepy nie zapomnimy PS czy nie powinien być w miejscu swojej pracy na zachodzie co on tu ciągle robi

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 10 razy 8

  Ale chłopie, tobie już te masy zalegają trzewioczaszkę. Złogi się robią.
  Przecież stwierdzenie, że "Coraz bliżej nam do standardów Moskwy"
  to ojczym malwersant już dawno osiągnął. BA! on już sięgnął dalej.
  Ten zaprzaniec przecież nadaje z nadajników na URALU !
  Pukni się lebiedo w ten czerep, bo na razie wszyscy z ciebie leją.
  Bierz go Bysio!, bierz.

 • wilem07

  Oceniono 7 razy 7

  tv trwam nie powinna w ogole istniec podobnie jak radio z ryjem. Mamy demokracje i kazdy powinien podlegac takiemu samemu prawu - rozwiazac konkordat

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX