Rezolucja ws. kobiet i zmian klimatu? Senyszyn: Wszystko można wyśmiać...

Rezolucja ws. kobiet i zmian klimatu to nowy powód do wyśmiewania Parlamentu Europejskiego. Wg "Frondy" to "idiotyczny" i "paranoiczny" dokument. Ale zdaniem Joanny Senyszyn, skoro 70 proc. ofiar klęsk żywiołowych to kobiety, jest nad czym myśleć. - Wszystko można obśmiać. Ale trzeba się zastanowić, czy warto - mówiła w TOK FM.
Rezolucję poparła część europosłów Platformy Obywatelskiej i przedstawiciele SLD.

Przeciwko byli eurodeputowani Prawa i Sprawiedliwości. Jak powiedział "Rzeczpospolitej" Konrad Szymański, rezolucja to "jeden z najbardziej nonsensownych dokumentów, z jakimi się zetknąłem". - Pokazuje, że większości deputowanych do Parlamentu Europejskiego wszystko kojarzy się z dyskryminacją kobiet i zmianami klimatu. Efektem tego jest rezolucja zawierająca dwie obsesje w jednym - ocenił polityk PiS.- Politycy PiS-owscy, jak pan Szymański, zawsze będą się z takich inicjatyw śmiać. Bo oni chcieliby tylko pomodlić się, krzyż powiesić w PE. A o sprawach kobiet najlepiej nie rozmawiać - to niewygodny temat - komentowała europosłanka SLD Joanna Senyszyn.

Jest problem

Eurodeputowana Sojuszu Lewicy Demokratycznej oczywiście należy do grupy zadowolonych, że rezolucja została przyjęta.

- Po raz pierwszy zwrócono uwagę na zjawiska, które są widoczne w statystyce, a do tej pory nie poświęcano im uwagi. Są dane, które mówią, że 70 proc. ofiar klęsk żywiołowych to kobiety. Bo są słabsze, gorzej im się dzieje. Jeśli o wszystkim decydują mężczyźni, to kobiety mniej zarabiają, łatwiej tracą pracę, więc np. mieszkają w gorszych warunkach. I w pierwszej kolejności padają ofiarami klęsk żywiołowych. Warto więc mieć na uwadze aspekt płci - przekonywała w "Poranku Radia TOK FM".

Joanna Senyszyn podkreślała, że znaczna część problemów sygnalizowanych w rezolucji nie dotyczy Polski, tylko znacznie biedniejszych krajów.

Polacy lubią tylko niektóre rezolucje

Według "Frondy" rezolucja przyjęta 20 kwietnia to dokument "idiotyczny" i "paranoiczny". "Ciekawe, na jakie pomysły wpadną jeszcze eurodeputowani? Że globalne ocieplenie wpływa na brak dostępności aborcji i dyskryminuje gejów?" - zastanawia się autor artykułu.

Wszystkim polskim krytykom nowego dokumentu PE europosłanka Senyszyn przypomniała, że politycy z naszego kraju dużo uwagi poświęcają pracy nad rezolucjami. Niektórymi.

- Kiedy Polacy bardzo chcieli, żeby parlament zajął się rezolucją o pomocy dla powodzian w naszym kraju, to wychwalaliśmy pod niebiosa - jak ważne są te dokumenty. A jak to dotyczy zjawisk związanych np. z przemocą wobec kobiet lub nierówności, to słyszymy - z tej prawej strony - że te rezolucje nie mają znaczenia - stwierdziła eurodeputowana SLD.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Rezolucja ws. kobiet i zmian klimatu? Senyszyn: Wszystko można wyśmiać...
Zaloguj się
 • acqh

  Oceniono 11 razy 7

  Frondy za to nie śmieszą modlitwy w Sejmie o deszcz i postulaty ustanowienia Chrystusa królem Polski.

 • erwinkokoszka001

  Oceniono 6 razy 2

  a kim że jest kobieta w katolicyzmie? Naczyniem grzechu tylko. Ojcowie (tylko!) kościoła uznali, że kobieta jest nie godna, więc trzeba gnębić kobiety w życiu codziennym. Skoro to ojcowie kościoła, to znaczy, że oni znali męską odmianę dzieworództwa, bo jak inaczej się rozmnażali?

 • aniaanula911

  Oceniono 4 razy -4

  Senyszyn jak tyś sie postarzałą już jesteś prawie jak mohery- pora na emeryture bo bredzisz

 • dareczek1234

  Oceniono 6 razy -4

  Popieram feministki i ich działania, bo lubię czasem patrzeć jak błaznują.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX