Kuźniar broni okładki z Macierewiczem w turbanie: "Obrońcy heretyka działają na oślep"

"Czy talib Macierewicz to przesada? Nie. Przesadna jest reakcja tłumu, który staje w jego obronie, wykoślawiając znaczenie metafory" - pisze Jarosław Kuźniar, broniąc ostatniej okładki "Newsweeka". Dziennikarz jest przeciwny wstawianiu się za "pisowskim heretykiem" i odnotowuje: "Jego obrońcy działają na oślep. Niczym pampeluńskie byki tratują sens potępienia jego mantry".
Jarosław Kuźniar postanowił bronić na swoim blogu aktualnej okładki "Newsweeka", na której widnieje fotomontaż twarzy Antoniego Macierewicza i głowy taliba. Według niego oburzenie na taki zabieg to "przesada", bo turban "wcale nie musi kojarzyć się zabijaniem".

"Dlaczego wolno im zabijać zdrowy rozsądek?"

"W przypadku posła Macierewicza równie śmiertelne jest głoszenie szalonych opinii smoleńskich o elastycznej brzozie, zamachu, wybuchach. Obrońcy tego pisowskiego heretyka działają na oślep. Niczym pampeluńskie byki tratują sens potępienia jego mantry" - uważa dziennikarz TVN24.

Następnie Kuźniar zastanawia się, dlaczego nie wolno kpić z "wolnej twórczości smoleńskiej" środowiska PiS. "Dlaczego oni mogą z taką brutalnością zabijać zdrowy rozsądek, a jego zwolenników się alienuje? Dlaczego żaden Ziemkiewicz, żadna Szczypińska czy Olejnik nie zakładają szarfy z napisem wstyd, kiedy prezes mówi z przejęciem, że samoloty w WTC nie straciły skrzydeł?" - pyta dziennikarz.

"Facebook? Dzisiaj to ring tonący w kisielu"

Kuźniar diagnozuje, że afera z okładką wskazuje jednak dużo głębszy problem - zjawisko "współczesnego ringu tonącego w kisielu", który z internetu, a w szczególności z Facebooka, uczynili internauci. Jako dowód opisuje akcję "witania" pisarza Michała Rusinka, który ostatnio zaprotestował przeciwko używaniu słowa "witam": "Człowiek, który jest mistrzem słowa, przegrał ze sporą grupą literackich analfabetów".

Sam Kuźniar też zresztą padł ofiarą podobnej akcji. Tysiące użytkowników Facebooka zorganizowało się wokół inicjatywy "Zwolnijmy Jarosława Kuźniara" po tym, jak dziennikarz zadeklarował na wizji, że jeżeli dostanie tysiąc listów z żądaniem odejścia - zwolni się.

"Wkroczyliśmy w niebezpieczny czas, kiedy o pozycji człowieka nie decyduje jego praca, ale hormony internautów. Anonimowość przestała się kojarzyć z tchórzostwem, zyskała status bohaterstwa. To pomylenie pojęć. Rak, który zżera prawdziwą rozmowę" - skwitował na koniec.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (46)
Kuźniar broni okładki z Macierewiczem w turbanie: "Obrońcy heretyka działają na oślep"
Zaloguj się
 • nikodem51

  Oceniono 31 razy 25

  Jestem zniesmaczona p.Olejnik jawiącą się obronczynią okładki.Ile jeszcze trzeba zdzierżyć kłamstw,pomowien,chamstwa osób typu Macierewicz, Brudzinskin itp.Jak nas opluwają to mówić że deszcz pada?

 • wkaspr

  Oceniono 38 razy 24

  Brawo Panie Kuzniar. W dzisiejszych czasach trzeba mieć odwagę iść pod prąd i nazywać po imienu otaczającą nas rzeczywistość. Nie obchodzi mnie co założyła na siebie Pani Olejnik, bo ma prawo założyć sobie na głowę co chce. Wiem tylko , że jej mało merytoryczna działalność dziennikarska, skoncentrowana tylko na próbie zwrócenia na siebie uwagi, została skonfrontowana z merytorycznym i rzeczowym podejsciem do sprawy redaktora Lisa i to ją zabolało.

 • wojtekd38

  Oceniono 30 razy 16

  Panie LIS Gratuluje okladki i zamawian juz okladke z Jaroslaem K w turbanie na przyszlu tydzien Sukces murowany.

 • gblo

  Oceniono 30 razy 16

  Panie Jarku szkoda się nimi zajmować.To powinni robić psychiatrzy,szkoda czasu wiosna za oknem.

 • jo_laska_nebeska

  Oceniono 18 razy 12

  Ma pan rację, panie Jarku! Kiedy tak patrzę na to zdjęcie Macierewicza w turbanie to widzę właśnie takiego ograniczonego ideologicznie Antka-taliba. A jak się doda jeszcze jego przeświadczenie, że Rosja wypowiedziała nam wojnę i będzie ciąg dalszy "zamachów i morderstw" jak to przepowiada - jutro, za rok, za pięć lat, to jest to wypowiedzenie wojny (!) - to dla mnie jest to typowa mentalność taliba. Święta wojna! Tylko.. przypomina mi się jak to czmychnął ze Smoleńska na wieść o katastrofie... A przecież mógł naocznie stwierdzić, że był zamach i walczyć z zamachowcami na miejscu katastrofy! Nie trzeba byłoby szukać "fachowców ekspertów" za granicą. Sam wszystko by wyjaśnił :)

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 13 razy 11

  "Wielu najgorszych czynów na świecie dokonują ludzie, którzy wierzą,
  szczerze wierzą, że robią to, co najlepsze; zwłaszcza kiedy w sprawę
  wmieszany jest jakiś bóg." ogromnie mi pasuje ten cytat z Pratchetta
  do Maciarewicza.

 • totapis500

  Oceniono 20 razy 10

  Turban pasuje jak ulał do fizis tego debila gorzej z psychikom to tchórz zwyczajny.

 • drummerin

  Oceniono 18 razy 10

  Na końcu każdego fanatyzmu leżą dzieci z roztrzaskanymi główkami… Dlatego świrów wszelkiej maści należy piętnować.

 • demolka666

  Oceniono 24 razy 8

  BRAWO KUŹNIAR!!! jednym rozum odebrało (olejnik i in) a innym rozumu przybyło (kuźniar) - poprzyglądam się kuźniarowi, może zacznę go szanować???... tylko robote musi zmienić i odejść z tego szamba jakim jest tvn24...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX